Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Czym to uszczelniałeś?

U mnie to będzie pierwsza Zima z  tym palnikiem i kotłem Technix  i jak narazie same plusy a z minusów to żeby tam zajrzeć do palnika to trzeba się trochę na gimnastykowac żeby tam zajrzeć.Oczywiscie mówię o zaglądaniu na zimnym kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mniej więcej 3 razy wyciągałem ruszt w sv200 i zauważyłem że uszczelnienie się sfatygowało ale nic z tym nie robiłem i temperatura podajnika wacha się od 31-34 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uszczelniłem silikonem kominkowym.  Od tamtej pory jeszcze nie musiałem opróżniać wyczystki. To już pewnie z dwa miesiące będzie. Wcześniej szybko się zapychała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dioob napisał:

Marcus z tego co kojarzę to ty lubisz sobie pogrzebać w stali i masz ku temu warunki, może  ogarnolłbys temat montażu zapalarki dla chętnych bez potrzeby wymiany całego elementu,

Wydaje mi się że wystarczy wstawić dodatkowy króciec pomiędzy dmuchawę a korpus bez jego dziurawienia i demontażu  i w nim umieścić zapalarkę chyba 350 W wystarczy .Jak ktoś ma sterownik z obsługą zapalarki to na plus nawet jak go nie ma to można sterować ręcznie zapalarką z zewnątrz jest na 230 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym coś takiego zakupił https://allegro.pl/oferta/regulator-ciagu-klapka-przystawka-do-dmuchawy-tr6a-7855367313?reco_id=8e6de0b8-4cd6-11eb-8ccd-246e96849750&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951  i w to wstawił zapalarkę czy dmuchawa podając powietrze na zapalarkę które potem trafi na ekogroszek to jest szansa rozpalenia czy raczej nie.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcus312 dobrze mówisz: WYDAJE CI SIĘ.
Zapalarka jest tak zamontowana,że jej końcówka przez specjalny otwór trafia w kanał,którym paliwo wychodzi na ruszt palnika.


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Popcorn1 Tak też myślałem że samo  dołożenie zapalarki w kanał dmuchawy może nie wystarczyć bo będzie zbyt mała temperatura .Przeważnie jest tak to skonstruowane jak piszesz że zapalarka jest wbudowana w rurkę która tworzy dodatkowy gorący kanał nadmuchowy dla uzyskania wysokiej temperatury i podaniu jej w odpowiednie miejsce .Trzeba by zrobić test może wystarczyło by włożyć do środka korpusu zapalarkę (blisko otworów z rusztu)  przez otwór z dmuchawy np z drugiej strony który  jest zaślepiony a tylko w zaślepce zrobić otwór na przewody które wyprowadzimy na zewnątrz .

Edytowane przez marcus312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu masz zaznaczone czerwonym kółkiem gdzie znajduje się otwór zapalarki. Na drugim widok od środka.6243d5c699a148990bd725ae8855c3aa.jpg73829c58bdf7aba679d5cbaafb1cb129.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
  • Przydało się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o temperatury palnika, to u mnie przy takiej pracy, są takie odczyty.

 

IMG_20210102_130645.jpg

IMG_20210102_130023.jpg

IMG_20210102_130002.jpg

IMG_20210102_130055.jpg

IMG_20210102_130125.jpg

IMG_20210102_130142.jpg

Zrobiłem taki radiator .

IMG_20210102_130401.jpg

IMG_20210102_130518.jpg

Po założeniu radiatora tempera spada do takiej wartości.

IMG_20210102_130600.jpg

  • Lubię to 2
  • Przydało się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie co to daje te chlodzenie palnika...? Oszczednosci w opale czy wezyk nie spadywuje..? 

Dzis jak w każdą sobote omiatalem caly kociol i wyczystke pod palnikiem bo powinno już być pelno a tu garstka popiolu.. Albo te uszczelnienie plytki albo te zaślepione otwory...

Cala operacja z wyniesieniem popiolu 20 min jakby kto zainteresowany byl :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie efekty po zaślepieniu otworów ?  Widzę, że zaślepiałeś 15 Kw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anek65 fajny radiator i są efekty. Mam pytanie w jakim zakresie modulacji piec pracuję i jakie masz powietrze na minimum modulacji którą masz ustawioną oraz ile watową masz dmuchawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOMEK12345 dmuchawa 40 watowa, radiator w sumie nic mi nie daje poza obniżeniem temperatury korpusu palnika, zrobiłem to z czystej ciekawości. Resztę ustawień masz na fotkach.

IMG_20210102_185216.jpg

IMG_20210102_185238.jpg

IMG_20210102_185300.jpg

IMG_20210102_185309.jpg

IMG_20210102_185316.jpg

IMG_20210102_185323.jpg

IMG_20210102_185334.jpg

IMG_20210102_185412.jpg

IMG_20210102_185434.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym to uszczelniałeś?
U mnie to będzie pierwsza Zima z  tym palnikiem i kotłem Technix  i jak narazie same plusy a z minusów to żeby tam zajrzeć do palnika to trzeba się trochę na gimnastykowac żeby tam zajrzeć.Oczywiscie mówię o zaglądaniu na zimnym kotle

Napisz do Technixa. 5zl za metr bieżący.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pochłaniacz napisał:

Jakie efekty po zaślepieniu otworów ?  Widzę, że zaślepiałeś 15 Kw. 

Pytanie było nie do mnie, ale też zaślepiałem tylko że 19kW. Dodatkowo trochę staram się bawić ustawieniami podawania, przerwy i nadmuchu ale generalnie zauważyłem że teraz faktycznie pracuje w PID - takie mam wrażenie. Przed zaślepieniem kocioł bardzo często stał w podtrzymaniu. Teraz praktycznie nie mogę go w tym stanie zastać a relatywnie często schodzę do kotłowni, po prostu z ciekawości jak sobie kociołek radzi :) Otwory zaklejałem silikonem do 1500 stopni wg zaleceń Pieklorza.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ochotę zakleić kilka dziurek, ale tych od strony ślimaka. Może wtedy żar będzie na samym ruszciku, bo teraz widzę, że jest głębiej w stronę ślimaka. Następnie jest przepchnięty na ruszt, gdzie się stapia, i tworzą się spieki. Ot tak sobie wytłumaczyłem :D  Możliwe, że się mylę, więc proszę się tym nie sugerować. 

Moc palnika ustawiona 15 Kw. średnia modulacji przy obecnych temperaturach - 25%.  Z tym, że większość chodzi na 10%, a potem skacze do 60%.  w niczym by mi to nie przeszkadzało, gdyby nie spieki. A spieki to złe spalanie, więc trzeba poprawić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, w tamtym roku spieki zdarzały się sporadycznie, a węgiel ten sam. Przynajmniej worki takie same, a co w środku to już nie wiadomo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bez uszczelki pod wyczystka płyta powinna równo dolegać u ciebie może ruszt nie wsunięty do końca i dlatego odstaje plyta ale też widać że płyta chowa się pod ruszt spróbuj mocniej docisnąć powinna wskoczyć

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.