Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Tu ci chyba mało kto podpowie, palnik jest na rynku od kilku lat, u mnie w okresie gwarancyjnym zaczęło kapać z reduktora, wymienili  na zestaw od technixa i na razie cisza. Po dwóch latach użytkowania za dużo ci nie powiem, ogólnie miałem przyjemność wyciągnąć ślimaka i nie widziałem jakiś oznak zużycia, ale tyle co on widział to nic, około 6 może 7 ton spalonego opału. 

Podstawa jest prawidłowe użytkowanie tj. Suchy węgiel, odpowiednia temp powrotu,serwis w postaci smarowania, czyszczenia to sądzę że posłuży. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wróce do tematu który już kiedyś poruszyłem.  Mam technixa 15KW z SV200 i pytanko mam odnośnie temperatury korpusu palnika. Wiem ,że jest gorący ale u mnie jest bardzo gorący. Sprawdzałem w dwóch innych takich kotłach i nie są tak bardzo gorące. Ten wężyk gumowy musiałem zastąpić metalowym bo się topił i śmierdziało w kotłowni. Jest jakiś sposób żeby obniżyć tą temperaturę bo w kotłowni mam 27 stp.C. Kocioł pracuje dobrze jestem z niego zadowolony ale nie wiem czy przez ten gorący element kupiłbym go jeszcze raz. Montowałem go w czerwcu to latem w kotłowi 31 stp.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz temperaturę podajnika ?  U mnie są to okolice 40 stopni.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O temp. Palnika chodzi a nie podajnika. U mnie tez goracy ale wezyka nie topi. Zmiekcza raczej. Nie mam termometru takiego ale ręką 2 sek. Nie przytrzymasz

Nie wiem jak retora wygląda ale u nas palnik jest na zewnatrz kotla.... 

U mnie w piwnicy stoi i temp. tam ok 24 st. Bardziej czopuch nagrzewal pomieszczenie bez 1 zawirowacza. 

Edytowane przez janosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wiem, że chodzi o temperaturę palnika. Ale podajnik ma czujnik, który również może coś powiedzieć. 

Wysoka temperatura palnika może wynikać z kilku przyczyn. Jedną z nich jest spalany opał. Na moim własnym przykładzie, spalając perłę która ma niską kaloryczność( ok. 23 kj.  ) temperatura podajnika oscylowała w okolicach 30 stopni.  Teraz spalam Skarbek który ma dużą wartość opałową ( ok. 29 kj. )  i temperatura jest o10 stopni wyższa. 

Kolejną sprawą są ustawienia dmuchawy. Koledzy którzy ustawili swoje kotły według bragera, piszą, że temperatura podajnika jest teraz niższa o kilka stopni. 

Trzeba znaleźć przyczynę tak wysokiej temperatury.

Edytowane przez pochłaniacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agros temp podajnika nie pokazuje to nie wiem. A co to ten brager? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, janosh napisał:

A co to ten brager? 

To analizator spalin. Tutaj można poczytać jak działa: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odp. Nie mam takiego termometru ale temperat. na pewno jest większa niż temp. garnka z wrzątkiem czyli ponad 100 stp. KOcioł ogrzewa 120 m2, dmuchawy nie przestawiałem, zetke też mam a węgiel 25MJ. Generalnie jeżeli tak ma byc to trudno. Zdziwiło mnie tylko ze w dwóch innych kotłach tego samego producenta palniki były o wiele chłodniejsze tak że można je było ręką dotknąć z 5 sekund. Myślałem o zaślepieniu jednego rzędu dziurek w ruszcie tych przy slimaku bo są dość blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ale potem poprawilem i zakleilem prawidlowo. Ale czy jest efekt..... 

Na sterze nie ma opcji nadmuchu minimum jak u innych. Albo w te zle albo w tamte... 

Niby przy zaklejonych pierwszych palnik byl chłodniejszy ale pewnie nie zdazyl sie jeszcze nagrzac po kilku godz. Przerwy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa. Po wyciagnieciu plytki w miejscu klejenia przylepia sie popiol i zaczyna robic sie zator. Przy najblizszej okazji wywale twn caly klej chyba

Mozna by sprobowac owinac go wełna ze 2 cm o ile nie wplymie to na żywotność palnika. 2 cm bo stary kociol tyle miał izolacji i zimny byl.. Mi osobiscie to nie przeszkadza bo mam 100m2 piwnicy a mm ciepło 

 

Tak na marginesie... Tesc ma niwocieplonwgo kopciucha w bloku no w piwnicy ale dolozyl aobie grzejnik dodatkowy w salonie. Zaworu nie zalozyl bo zauwazyl ze one przeplyw hamują........ Ty se wyobraz co tam jest latem jak codziennie cwu grzeją......... 

Edytowane przez janosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemczy jest to sposób skuteczny ale ktoś wspominał o zaklejeniu 2 pierwszych rzędów na ruszcie moze w nieznacznym stopniu obniżyć temp. Troche oddala sie żar na palenisku. Nie sprawdzałem. Ja osobiście mam specjalna obudowe w tym miejscu tak by nie pchać tam palców.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawka nie jest przysłonięta czasem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jaka to jest właściwa strona podajnika? Rozumiem że chodzi o to, aby była z przodu kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, palacz5klasy napisał:

 

18 godzin temu, palacz5klasy napisał:

 

Proponuję sprawdzić uszczelkę pokrywy zasobnika, miałem sytuację że podwinęła mi się delikatnie uszczelka i palnik momentalnie był gorący ze czuć było farbę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawe mam z właściwej strony i zasobnik też szczelny, generalnie to podokręcałem wszystkie śruby i wydaje się być ok pod względem szczelności. To taki trochę paradoks, żeby zwiększać wymiennik żeby schodzić z temperaturą spalin(mam termometr w czopuchu i jest max 70 stp.), obstawiać kocioł dookoła wełną, drzwiczki szamotem a tu lekko do atmosfery ponad 100 stp bez przerwy i latem i zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt że izolowanie rur nie bardzo ma sens jak ten palnik grzeje naokoło, ale moim zdaniem rekompensuje tę dolegliwość innymi zaletami. U mnie kocioł dość dużo czasu spędza w podtrzymaniu i wtedy palnik stygnie, ale podczas pracy nie da się go dotknąć. Jakiś czas temu myślałem o zaizolowaniu go jakąś matą z wełny mineralnej ale nie wiadomo czy by się od gorąca nie zdeformował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty gadasz. Mam kosz z lewej, dmuchawę z tyłu. Ostatni raz na jesieni odkrecałem. Sterownik SKZP pojechał na przeróbkę, zmieniałem dyszę do zapalarki. Kosza nie ściągałem, dmuchawę zdjalem normalnie a bogato z miejscem nie mam. Tak na styk, aby palnik można wyjąć z kotła.

 

Szczęśliwego nowego roku dla wszystkich! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.