Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wybierasz SV200 to pomyśl o wersji z zapalarką.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam kocioł z palnikem sv200 technix palę pelletem ładnie spala pellet ale nie jestem zadowolony ze sterownika argos black już 3 razy reklamowałem i nadal nie jest ok.Potrafi samoczynnie przełączyć się w tryb serwisowy i przestawia samemu zadane parametry .Mam pytanie czy do tego palnika można kupić inny sterownik,tego argos już mam dosyć gdyby była to zima to nie wiem co by się działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolal nie masz wyboru. Nie wiem czyj masz kocioł, ale to nie istotne.

Technix ma inne rozwiązanie od dostępnych na rynku rozwiązań pelletowych. Nie ma innego sterownika,który obsługuje czujnik pojemnościowy pelletu.

Jest albo Argos Black z wyświetlaczem 2x16znakow

Albo Argos Max kolorowy na 7calowym ekranie dotykowym.

 

Jak coś jest nie tak, zgłaszaj do Technix, projektant softu będzie musiał szukać rozwiązania a Technix wymieni Ci kolejny raz całe urządzenie. (Argos Black) ewentualnie zapytaj ile musisz dopłacić do zamiany na Argos Max kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł rozszerzeń też miał być już z 1.5 roku temu a wciąż nie ma , od roku softy prawie się nie ukazują , producent chyba powoli kończy rozwój SKZP-02 , a szkoda bo nie każdy potrzebuje ekrany szklane czy jakieś inne ładne dla oczu a nic nie wnoszące w proces spalania czy możliwości sterowania siłownikami 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka firmy jest inna z tego co wiem. Skzp05 nie bedzie sterownikiem kotla samym w sobie. To kombajn instalacji gdzie jak zechcesz podepniesz kociol weglowy, pelletowy lub wylaczysz palniki i bedziesz sterowac wlaczeniem pompy ciepla, bufora czy grzalki. To taki tech i3 na sterydach... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pospisz napisał:

Na skzp 05

Ludzie po co człowiekowi ciemnotę wciskacie?

SKZP nie obsługuje czujnika pojemnosciowego i nie ma softu pelletowego pod SVke w wersji pelletowej. Koniec kropka.

 

Do pelletowej jest albo Argos Black albo Argos Max i tyle. Jak będzie coś innego bliżej końca roku, to tylko z logo Technixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, shaft7 napisał:

od roku softy prawie się nie ukazują , producent chyba powoli kończy rozwój SKZP-02

Jak to nie ukazują się? 

Dodano: 14-04-2020
 
oraz 2.37 (2020-04-26)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pieklorz napisał:

Ludzie po co człowiekowi ciemnotę wciskacie?

SKZP nie obsługuje czujnika pojemnosciowego i nie ma softu pelletowego pod SVke w wersji pelletowe

Jak tak dalej pojdzie to moze sie to pojawi, predzej czy pozniej. Fajne haslo czujnik pojemnościowy, zaawansowane to jak kontaktron przy klapie podajnika za 20zl. Sterowaniem spalania zarzadza dolny slimak, pojemnosciowka wlacza napiecie jak poczuje ze jest pusty bak, jak popracuje wylacza. Taki mechanizm 0-1. Napisanie tej czesci algorytmu pod ten czujnik zajelo pewnie z 10 minut. Nie robmy z tego kosmicznej technologii... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2020 o 17:48, shaft7 napisał:

moduł rozszerzeń też miał być już z 1.5 roku temu a wciąż nie ma , od roku softy prawie się nie ukazują , producent chyba powoli kończy rozwój SKZP-02 , a szkoda bo nie każdy potrzebuje ekrany szklane czy jakieś inne ładne dla oczu a nic nie wnoszące w proces spalania czy możliwości sterowania siłownikami 

Może nasz skzp-02 jest już tak dobry że nie potrzebuje zmisn softu co tydzień...

Jak dla mnie ( dla mojej instalacji i podajnika ) nie potrzeba zmian.

Oczywiście są użytkownicy którzy siedzą w kotłowni caly rok. Ja kupuję opał latem, zasypuję kiedy trzeba i gdyby nie popiół to bym nie wchodził do kotłowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuje tez dobrego sterowania siłownikiem a najlepiej dwoma , jeżeli sterownik ma prowadzić tylko spalanie to jest naprawdę ok , poprostu do sterowania podlogowka i grzejnikami kupię jakiś wynalazek typu tech i2 i będzie to działać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda że sterownik coś posiada a kiepsko tego używa, przez co płacisz za coś co dynda przy kotle.
Lepiej było mieć sterownik, pompę CO, CWU, może trzecią jako kotłowa - brak bajerów i niską cenę. Kto chce dokłada moduł zewnętrzny.

Póki co jeśli sterownik standard bez kolorowego kosztuje z 450-500 (tyle kosztuje argos pid), następnie dopłata do kolorowego to 700 zł to mamy cenę z kosmosu za mocno ubogą funkcjonalność...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem parę postów wyżej o moich problemach ze sterownikiem black.Aktualnie mam już 4 sterownik i wygląda na to że tym razem jest ok .Narazie żadnego alarmu ,nic się samo nie przestawia .Oby tak było dalej bo byłem załałamany tym sterownikem.Jedyny plus był taki że nie było problemów z reklamacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii pelletowej SVki wyszła właśnie pierwsza partia Argos Max V2

Jest obsługa 2 zaworów, dodatkowej pompy. 

* Zawór 1 główny CO tu obieg sterowany może być pogodowo wg krzywej oraz dodatkowo dochodzi tu termostat pokojowy 1 który może rozłączać pompę na tym obiegu. Czujnik pogodowy powyżej 15st.C zamknie oba zawory i rozłączy obie pompy obiegów

* Zawór 2 pomyślany jako podłogowy plus pompa podłogowa, tu może być drugi termostat pokojowy, jednak dla obiegu podłogowego nie rozłącza on pompy tylko obniża nastawę o zadaną wartość.

 

Dalszy rozwój będzie kontynuowany, dojść ma jeszcze obsługa dodatkowej rzeczy ale coś więcej to warto napisać po fakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Argos Max v2 jest obsługa pompy kotła, tak żeby cały czas dodatkowa nie Pracowała jak w Argos Max v1? Czujnik temperatury zewnętrznej v1 się pojawi? W Termostacie pokojowym T1000 jaka jest histereza załączania pompy Co, w instrukcji sterownika nic nie pisze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to Technix deklarował że jak komuś będzie brakować wyjść to V1 wymieni na V2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.