Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin-lewandowski

U mnie jeszcze końcówka urlopowo.

Jak rozmawiałeś z serwisem Technix, to myślę,że poradzą. Wiem,że szykowali poprawki ze względu na inny alarm przy dochodzeniu do nagrzania bojlera. Możliwe,że to już jest.

 

Co do bojlera, w trybie grzania normalnego minimalna nastawa kotła to 55st.C a temp. załączenia pompy CO powinna być ustawiona na 50st.C, wówczas kocioł nie pozwala na nadmierne schłodzenie wymiennika i się nie poci.

W trybie lato ten próg nie działa, musisz zadać wyższą temperature w baniaku np. 50 czy 52st.C bojler przy histerezie 10, wówczas nie powinno byc tego zjawiska z kropelkami wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tak właśnie ustawiłem tryb lato czyli ogrzewanie wyłączone cwu nastawił na 50 stopni histereze na 8 czyli 42 ,Pisałem dzisiaj do technixa  odnośnie tych dziwnych alarmów i nie prawidłowego sterowania zaworem 4d,podpisali że przyślą nowy sterownik z nowym softem,zobaczymy bo mam już dość dobrze że jest lato bo inaczej żona powiesiła by mnie za jajka,dopiero w piątek będę w domu to dam znać czy teraz nie będzie się skraplało w środku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje to opisać  wyjście na bojler jest przed zaworem ale powrót z bojlera lidze przez zawór 4d jest połączony z powrotem z instalacji(kaloryfery),też się zastanawiał co jeśli zawór będzie przymknięty bo posiadamy siłownik afriso,to  będzie zamknięty powrót z bojlera a pompka cwu będzie działała,nie narobi to bałaganu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Państwa

Prosze o porade kupuje piec 19kw z podajnkiem palnikSV200 czy ktoś moze w tym zakresie się wypowiedziec kto używał tego typu palnika i ma jakies doswiadczenie .z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 19 to pewnie Technix - co chcesz wiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się znajdzie dobry sposób na rozpalanie to i te ustawienie bokiem nie przeszkadza. Przy Stabku po 10 min. automat już załączałem bo palił się jak papier. Z Lwem trochę gorzej. Jakieś 25 min mi schodzi zanim się porządnie rozbuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, nightwatch napisał:

mam piec 19kW z SV200, nie było żadnych problemów technicznych do tej pory, bardzo dobrze sobie radzi ze spalaniem. Nie wymaga też specjalnie obsługi, jedynie rozpalanie jest utrudnione bo palnik jest ustawiony bokiem.

Obecnie można zamówić wersję z zapalarką i to polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie Należy zakupić nowy, już przystosowany tył palnika. Koszt 800 złotych.
http://kotly.es24.pl/opis/6066494/nowy-tyl-palnika-sv200-z-zapalarka-15-25.html

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mamusiu... Toż to tona węgla... ;) Ja w sezonie rozpalam ze 3 -4 razy. Teraz na CWU co 2 dni ale i tak trzeba będzie pomyśleć o grzałce...

Jeszcze gdyby to było w pełni automatyczne to może......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dołożysz sterowniki SKZP FULL https://costerowniki.pl/pl/p/Sterownik-kotla-SKZP-02F-ZAPALARKA/37

To będziesz miał automat. No ale to kolejne 949 złotych.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydanie takich pieniędzy na zapalarkę i sterownik to czyste frajerstwo przy aktualnej relacji cen węgla do prądu. Chyba, że to jakiś hotel jeszcze sie z ekogroszkiem użera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grzejesz prądem to w domu szron na suficie pewnie masz. 

2 godziny temu, nightwatch napisał:

da sie doczepić taką zapalarkę do poprzedniej wersji palnika?

Jak masz skzp-02 obojętnie w jakiej wersji to wystarczy że wyślesz sterownik do producenta. Koszt ok. 200zł za zmiany w oprogramowaniu i dołożeniu modułu + czujnik temp. dymu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. Szron na suficie od cwu i jeszcze garbate karły do mleka szczają. Nie masz kalkulatora, lub chociaż ołówka? 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, HarryH napisał:

Wydanie takich pieniędzy na zapalarkę i sterownik to czyste frajerstwo przy aktualnej relacji cen węgla do prądu. Chyba, że to jakiś hotel jeszcze sie z ekogroszkiem użera.

Po pierwsze w twojej wizytówce pisze że masz ciepło sieciowe 

Po drugie

Ja nie umiem liczyć?

3,5 tony ( tyle spalam w sezonie ) razy 760zł ( po tyle kupuję węgiel ) =2660zł 

Paliłem od września do kwietnia czyli 8 m-cy : 2660 : 8= 322,50 miesięcznie

Czy za 322zł miesięcznie będziesz miał ciepłą wodę i w domu 24 stopnie na prądzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 domy tropicielu :-) , a temat dotyczy sensu montażu zapalarki i sterownika do grzania cwu.  Zobacz ile spalasz tego węgla latem, ile zużywasz wody i ile dziesiątek lat będzie się ten biznes amortyzował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zapalsrki ale nie powiem że nie myślałem o tym. 

Dokładnie o paleniu np.pelletem na cwu. 

Mam skzp i czujniki. Wystarczy tylko kupić zapalarkę i heja. Jednak już x lat latem msm wyłącznik czasowy fo bojlera i nie będę nic przerabiał, chyba że musiał bym palić pelletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, ludzie się zapędzają z przyzwyczajenia w jakieś węglowe wygibasy, jak w czasach, gdy węgiel kosztował 400PLN i był zupełnie innej jakości. A teraz we Wrocławiu wszyscy kasują w sierpniu po 940 PLN, jakby się umówili, a prąd w 2 taryfie nadal niecałe 30gr. I teraz jaką sprawność ma układ, który rozpala pół tony żelastwa i 100 l wody, by podgrzać zaledwie 150 l wody? Ma 50 %? Wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedna sprawa a druga to kocioł latem moment czarny bo gdyby nie podtrzymanie żaru to by chodzil raz na dobę.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam takie pytanie - duża część palnika wystaje z kotła od strony zasobnika i w czasie pracy palnika mocno się nagrzewa, czy może próbował ktoś te część izolować ?? Czy ma to sens ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie i panie oczywiście .Kupuje piec z palnikiem SV200 na ekogroszek ,czy ktos może ma jakieś doświadczenie z palnikiem ,jak się spala opał i jakieś porownanie do palnika retorowego . CZY TO WOGÓLE DOBRY WYBÓR ?  Będę wdzięczny za jakomkolwiek opinie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównania do palnika retortowego osobiście nie mam, ale ktoś na pewno takie doświadczenie ma i coś napisze... Ja jestem zadowolony z palnika SV200. Ogólnie ma dobre opinie na forum. Spalałem w nim dwa rodzaje ekogroszku z KGM i PowerMAX z Sambudrola i wg mnie zero problemów. Z tego co kojarzę to ten palnik ma opinię że "spali wszystko" :) Nie wiem czy to najlepszy palnik na rynku, ale wg mnie godny polecenia i drugi raz kupiłbym kocioł też z takim palnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.