Skocz do zawartości
IGNOROWANY

O jakości/naprawialności sprzętu elektycznego


o6483256

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tak, a lodówki Liebherr. Słyszałem już to kiedyś... To było dobre w erze kiedy produkowali Mercedesa W124, teraz to taki sam "badziew" jak reszta tyle, że dla zamożniejszej klienteli.

 

To tak jak kluczyk od Astona Martina (czy jakiejś innej marki "premium"- nie pamiętam już) po zerwaniu skóry ukazuje popularną markę.

 

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kordjano napisał:

wszystko śmieć począwszy od samochodów na taczkach skończyć .

na zakładzie jest panzer-taczka  - na oko nie do zajechania :)

parę fajnych aut też by się znalazło.. tylko że wszystko nie z obecnej epoki :)

a od napraw ciekawej elektroniki są magicy

Edytowane przez makow12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Outsider napisał:

podziała spokojnie trzydzieści lat

na co dostaniesz 2 lata gwarancji 🙂

Co wyście się na to Miele uparli, to już jest lipa jak wyżej pisałem. Drogo i marnie. To, że ktoś ma 30-letnie Miele z wystawki nie znaczy, że dzisiaj kupione będzie tyle działać. Tak jak Volvo 960 nie gwarantuje, że obecne przejedzie 3 000 000 km.

Do tematu wracając - kup sobie LG made in Poland - solidna robota, a w razie W wszystko ładnie demontowalne i dostępne tanie części. Pralki nie mają paska, tylko silnik BLDC zamontowany bezpośrednio na bębnie, przez co wyczyniają wygibasy niedostępne dla żadnej innej marki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, o6483256 napisał:

Tak tak, a lodówki Liebherr. Słyszałem już to kiedyś...

Nie zgodzę się. Marki takie jak Miele, Vorverk są w normalnym użytkowaniu nie do zajechania też dziś. Dlatego tyle kosztują. A premium to w nich nie widzę. Lepsze chińskie Beko ma zdecydowanie więcej bajerów. Mogę oddać swój odkurzacz na rozbiórkę do ostatniej śrubki. Gwarantuję, że nie stwierdzisz tam jakiegoś mierzalnego zużycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, HarryH napisał:

Pralki nie mają paska, tylko silnik BLDC

Ta... i spróbuj naprawić inwerter jak padnie. Tanio... yhy. Jasne

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Outsider napisał:

Vorverk

Po pierwsze - Vorwerk, a po drugie fabryka w Wuppertalu została zrównana z ziemią, historia jakości sie skończyła

Teraz, Outsider napisał:

Ta... i spróbuj naprawić inwerter jak padnie. Tanio... yhy. Jasne

A po cholerę miałbym to naprawiać, jak na silnik jest 15 lat gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 lat to nie wiem czy ja pożyje 🙂 

Ale zobaczę jaka jest cena tego cuda .

Co do taczki to wyspawałem dwie sztuki {pancerne} dożywotnio mi wystarczą He he .

Niestety pralki nie potrafie zrobić . 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, HarryH napisał:

A po cholerę miałbym to naprawiać, jak na silnik jest 15 lat gwarancji.

Podobnie jak w samochodach Kia. Siedem lat. Ale po 40 tyś. albo ( i ) czterech latach gwarancje masz już tylko na powietrze wożone wewnątrz. Sczytają z elektroniki, że prałeś częściej niż raz w tygodniu i gwarancji nie uznają za ponadnormatywne użytkowanie.

Edytowane przez Outsider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, HarryH napisał:

BLDC zamontowany bezpośrednio na bębnie,

Mam to cudo. Kultura pracy bajka. Jeszcze sie nie zepsulo cale szczescie 🙂 ale, ale…

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Outsider napisał:

Podobnie jak w samochodach Kia. Siedem lat. Ale po 40 tyś. albo ( i ) czterech latach gwarancje masz już tylko na powietrze wożone wewnątrz. Z czytają z elektroniki, że prałeś częściej niż raz w tygodniu i gwarancji nie uznają za ponadnormatywne użytkowanie

A coś na temat? 

 

6 minut temu, PioBin napisał:

Kultura pracy bajka

Dokładnie, do tego nawet po odwirowaniu na 1600 obr/min rzeczy są mniej wygniecione, jak w Miele przy 800. Zużycie wody, prądu i proszku też minimalne i nie trzeba tych śmiesznych zasobników, jak w Miele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HarryHTo ty posiadasz to LG ? to na pewno jest Polskie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zaciapa napisał:

Jeśli chodzi o pralkę, to dalej bym szedł w boscha.

Z 7 lat temu przywiozłem nowego boscha. Podziałał 30 minut i zaczęło konkretnie capić palącą się elektryką. Zapakowałem odwiozłem. Był znajomy na stoisku mówi weź Samsunga. No to wziąłem. Chodzi do dzisiaj i na razie nic złego się nie dzieje. Kiedyś miałem parę rzeczy boscha. Mam do dzisiaj z tego wiertarkę z 30 letnią. Przeżyła budowę i orana masakrycznie była. Zrobiłem jej w ubiegłym roku przegląd, trochę wymieniłem i działa jak nowa. Więc nie kupiłem nowej. W tej chwilo koło dawnego boscha, to to wszystko nie stało nawet.

Do amatorszczyzny około domowej kupuję teraz wszystko Makity. To nie jest jakieś nie wiadomo co, ale daje radę. Co kupię tej firmy to działa poprawnie. Tyle, że nie orane jakoś mocno, ale od tych tanich chińczyków trzymam się z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KordjanoTeraz już mam 2 LG - koreańskie na amortyzowanej ramie (gwarancja 15 lat i skrzynia z nierdzewki), a w drugim mieszkaniu katowane LG polskie - konkretnie F4J6QY0W. Kupiłem ją za 1300PLN 3 lata temu, a przeszła baardzo wiele. Mogę polecić jako rewelacyjny stosunek cena/jakość, pod każdym względem bije Miele za 7 kafli.

Edytowane przez HarryH
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Die Miele Qualität

Für perfekte Ergebnisse gilt seit mehr als 120 Jahren: Auf Miele können Sie sich verlassen. Als einziger Hersteller der Branche testen wir unsere Hausgeräte auf bis zu 20 Jahre Lebensdauer und bieten Ihnen damit eine einmalige Verlässlichkeit und Sorgenfreiheit. Miele Kundinnen und Kunden in aller Welt bleiben Miele deshalb treu und empfehlen Miele weiter.

Tłumaczenie:

Od ponad 120 lat zasadą doskonałych wyników jest: Możesz polegać na Miele. Jako jedyny producent w branży testujemy nasze urządzenia AGD pod kątem żywotności do 20 lat, dzięki czemu oferujemy wyjątkową niezawodność i spokój. Dlatego klienci Miele na całym świecie pozostają lojalni wobec Miele i polecają Miele innym.

6 minut temu, HarryH napisał:

A coś na temat? 

http://www.mojasportage.pl/viewtopic.php?t=4343

Od 2010 roku, każdy fabryczny samochód Kia, zgodnie z informacją przekazaną w książce gwarancyjnej jest objęty 7- letnią gwarancją podstawową. W ciągu pierwszych trzech lat użytkowania pojazdu nie obowiązuje żaden limit przebiegu kilometrów. Jeżeli po upływie trzech lat auto nie przejechało jeszcze 150 tys. km gwarancja nadal obowiązuje, jeżeli jednak limit został przekroczony, gwarancja wygasa.

Warto pamiętać, że powyższa gwarancja nie obejmuje niektórych elementów, takich jak elementy układu zawieszenia, elementy układu kierowniczego, elementy układu przeniesienia napędu czy elementy układu wydechowego oraz filtru cząstek stałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Outsider napisał:

Od ponad 120 lat zasadą doskonałych wyników jest: Możesz polegać na Miele. Jako jedyny producent w branży testujemy nasze urządzenia AGD pod kątem żywotności do 20 lat, dzięki czemu oferujemy wyjątkową niezawodność i spokój. Dlatego klienci Miele na całym świecie pozostają lojalni wobec Miele i polecają Miele innym.

I jak pisałem - dajemy na to 2 lata gwarancji, jak na zdechlaka za 7 stów:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, HarryH napisał:

pod każdym względem bije Miele za 7 kafli.

Jak coś krytykujemy to róbmy to obiektywnie. Mile kosztują ponad 11 kafli. Ale też są za 2600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, kupiłem za tanie Miele, to się więcej nie powtórzy. Na swoją obronę mogę tylko powiedzieć, że to cena sprzed zgnojenia złotówki przez pisiorów, więc pewnie dziś to byłoby 2 razy tyle 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HarryH napisał:

Sorry, kupiłem za tanie Miele, to się więcej nie powtórzy

I po co ten sarkazm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, daromega napisał:

Do amatorszczyzny około domowej kupuję teraz wszystko Makity

Nie pralka a wkretarka aku. Uzytkowana domowo ale czesto. Rozsypaly sie plastikowe zebatki na 1 biegu. Drugi dzialal. Bateria dwa lata. Kosz. Zrazilem sie troche a mam inne sprzety z Makity ale uzytkowane nie za czesto.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, HarryH napisał:

No to na poważnie - jak długą gwarancję ma to najdroższe Miele? 

No tyle samo co sprzęty za siedem stów.

4 minuty temu, PioBin napisał:

Nie pralka a wkretarka aku. Uzytkowana domowo ale czesto. Rozsypaly sie plastikowe zebatki na 1 biegu. Drugi dzialal. Bateria dwa lata. Kosz. Zrazilem sie troche a mam inne sprzety z Makity ale uzytkowane nie za czesto.

U mnie w firmie wszystkie Makity cokolwiek by to było posypały się jedna po drugiej. Przechodzą w tej chwili na Milwaukee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, PioBin napisał:

Zrazilem sie troche a mam inne sprzety z Makity ale uzytkowane nie za czesto.

Ja kupiłem szlifierkę kątową i piłę łańcuchową elektryczną do ogrodu. Na razie jestem zadowolony. Tyle, że u mnie to zabawa nie prawdziwa orka.

Firma to co innego. Tam trzeba półkę wyżej. Tam gdzie zarabiam pieniądze nie kupuję chińszczyzny ani taniej ani drogiej. Nie warto bo to się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Outsider napisał:

Die Miele Qualität

Für perfekte E....

Jak widzę papka marketingowa zrobiła na tobie wrażenie, ale reszta czytających chyba nie podziela twojego entuzjazmu.

Ja zapytam inaczej. Skoro są takie dobre, dlaczego firma daje tylko 2 lata gwarancji na swój produkt? Niech da chociaż 5, a jakby dała 10 może bym uwierzył, że jest naprawdę dobry.

Znajdziesz na to wytłumaczenie?

11 godzin temu, Outsider napisał:

No tyle samo co sprzęty za siedem stów.

U mnie w firmie wszystkie Makity cokolwiek by to było posypały się jedna po drugiej. Przechodzą w tej chwili na Milwaukee.

Ja natomiast przeszedłem na sprzęt spod znaku Lidla, do mojego amatorskie używania wystarcza, a jak się zepsuję to kupię nowy! 

11 godzin temu, HarryH napisał:

No to na poważnie - jak długą gwarancję ma to najdroższe Miele? 

O to samo właśnie zapytałem. Firma nie oferuje absolutnie nic więcej niż reszta producentów. Oni tylko obiecują swoją doskonałą jakość jak firma Apple 😂

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.