Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Węgiel rosyjski dobrej jakości.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wracałem dzis z grzybobrania w okolicach peronu  .... Zamkniety przejazd w Bukownie, na linii o torze ...szerszym, cały "eszelon" o wagonach opisanych cyrylicą,wegiel  orzech , groszek.

."Tylko" 35 wagonów (przeliczone!) .

Za tydzien bedzie sprzedany jako mieszanka z polskich kopaln?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie na bocznicę co rusz zajeżdżają takie wagony. Oznaczenia bardzo różne. Potem to trafia na jeden wielki skład w okolicy z którego rozwożą go dalej już pod różnymi nazwami i krajem pochodzenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składy jezdza do Sławkowa (ok. 30 km od Katowic) ,gdzie konczy sie linia szerokiego toru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, sambor napisał:

Cynamon jest korą z drzewa cynamonowiec, więc rośnie na tym drzewie.

Nie,nie rośnie na tym drzewie tylko jest drzewem.

Cynamon znajduje się w liściach,korze,drewnie czy w samych korzeniach,więc jest drzewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu napis "polski producent" budzi kontrowersje. Przecież odpowiednie mieszanki pakowane są w worki w Polsce. Każdy kto trochę śledzi forum wie, że większość ekogroszków to mieszanki. Energo Bielsk akurat nie kryje się z tym, że sprowadza surówkę z Rosji - odsyłam do strony:

https://energobielsk.pl/o-nas/

Napisane jest, że są importerem.

Spala się przyzwoicie, taka ilość z niecałego jednego worka:
 

IMAG0521.jpg

A tak wyglądają zapisy w papierologi:

IMAG0523.thumb.jpg.eec931c5ad777113382ce1ba63121073.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sambor napisał:

Nie chcę się kłócić ale poczytaj tu https://pl.wikipedia.org/wiki/Cynamon

Wydaje mi się,że wychodzisz z błędnego założenia.

Cynamon to nie tylko przyprawa-są również olejki cynamonowe itd. i to również należy brać pod uwagę.

Dyskusja jak w sklepie zielarskim :)

Do kłótni to daleka droga:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jarrek napisał:

Energo Bielsk akurat nie kryje się z tym, że sprowadza surówkę z Rosji - odsyłam do strony

Dokładnie. I dzięki temu cena też jest niższa.

Wolę kupić ruski węgiel za mniejszą kasę niż na składzie polski a w rzeczywistości ruski za sporo większe pieniądze bo przecież jest "z polskiej kopalni".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać "internetowej kopalni"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jamjestcichy napisał:

Wydaje mi się,że wychodzisz z błędnego założenia.

Cynamon to nie tylko przyprawa-są również olejki cynamonowe itd. i to również należy brać pod uwagę.

Dyskusja jak w sklepie zielarskim :)

Do kłótni to daleka droga:)

 

 

15 godzin temu, sambor napisał:

Cynamon jest korą z drzewa cynamonowiec, więc rośnie na tym drzewie.

Witam.

Uśmiałem się..... normalnie jak w naszej polityce....

Ja bym zaczął od tego że to produkt Polski..... ale próżno szukać surowca(cynamonowca, czy pieprzu), u mnie na trawniku, drzewie, czy w ziemi....

Porównanie dotyczy węgla przybywającego zza wschodniej granicy jako surowiec, poddawany dalszym obróbkom technologicznym, a sprzedawanym jako produkt Polski.... więc jeśli przyprawy w nikim ciśnienia nie podnoszą to dlaczego inny produkt takie emocje wzbudza.... no wiadomo bo rusek.... a ja tyle lat na rusku jadę i 3/4 problemowych tematów by nie było na forum,  gdyby inni tak robili....uwaga! to jest tylko moje zdanie ...no może nie tylko.

Pozdrowienia wesołe dla ruskopalaczy przesyła YARO(ツ)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozdrowienia tak naprawdę dla wszystkich poszły ( dla Tych nieświadomych też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez pale ruskim od 2,5 roku, prędzej paliłem niby polskimi, jakieś dziwne mieszanki oraz odginałem z pgg, jestem zadowolony z węgla ze wschodu cenowo, jest bez problemowy tylko tym co pale ma dużo popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego jak tu czytam o polskim węglu który ma parametry jak Kolumbiak (kaloryczność, popiół) to się mocno zdziwiłem, bo nie wiedziałem że takie kopalnie mamy w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.