Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Amica słaba jakość sprzętu


Agni

Rekomendowane odpowiedzi

Na części poczekają aż w Chinach skończy się epidemia, chyba że zrobią jak robi np. Manta, czyli elektro kanibalizm. Zbierają zwłoki telewizorów żeby mieć części na naprawę następnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prawie dwa tygodnie czekania. Przyjechał technik wymienił cały spód bo to jest jeden moduł w zasadzie to 2/3 całego urządzenia i jakoś to działa chociaż czujniki ciepła resztkowego trochę leniwe.

Pytałem o ten napis germany i okazuje się, ze to tylko szkło jest tam produkowane a cała kuchenka to składak czyli elektronika, pola grzejne, szkło i kadłubek robi kto inny.

Rzeczywiście naprawa takich rzeczy jest nieopłacalna i trudna w dzisiejszych czasach słabo wykształconych kadr, było by więcej strat niż zwykła wymiana. Wyobraźcie sobie naprawić coś takiego, montaż SMD, trzeba mieć schematy, urządzenia pomiarowe, części, odpowiedni sprzęt do lutowania no i fachowców taka naprawa przewyższa na pewno koszt nowego urządzenia. Ale najważniejsze NIE ma do tego kompetentnych ludzi.

I tak produkuje sie elektro śmieci to kolejny dowód na ekologiczne mrzonki czerwonych ideologów, którzy chcą nas sprowadzić do jaskini i maczugi. Gdyby dzisiejsza gospodarka miała by być ekologiczna ale tak na prawdę czekała by nas większa masakra niż obozy koncentracyjne II Wojny a poziom życia spadł by do poziomu, który pamiętają już tylko nasi dziadkowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie w śmieciach, zostanie wysłane do zakładu regeneracji czy to u nas czy w Azji. Niecierpliwi od 19 minuty

Pozdrawiam Hermogenes

Edytowane przez Hermogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie większość elektrośmieci jest utylizowana w sensie idzie na "odzysk", technik zdaje zużytą część/urządzenie po przyjeździe od klienta do centrali żeby nie mógł pobrać części lub podmienić. 

Podzespoły nie mają nawet swoich numerów identyfikacyjnych ja osobiście przyklejałem naklejkę ze starej płyty na nową żeby wiedzieć jaki to wogóle model jak za jakiś czas znowu się zepsuje. 

Aha i dotyczy to wszystkiego falowników, sprzętu RTV/AGD, automotive itd. itp.

Edytowane przez Agni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zakupiłem lodówke amica 26 września of tego momentum mam Sam problem - lodówka nie trzyma temperatury, buczy, trzaska I rechocze jak rzaba, wyłacza sie przy otwieraniu drzwi lodówki - odradzam ten sklep I ten serwis kupiliśmy 4 letnia gwarancje I co z tego jak od pierwszego dnia szwankuje, a serwisant ja bardziej uszkodził zamiast naprawi. PRZED SERWISEM NIE BUCZAŁA PO ZACZEŁA BUCZEĆ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak buczy, znaczy dotyka tyłem ściany albo stoi niewypoziomowana. U mnie w instrukcji piszą że skrzypienie I trzaski to normalna rzecz i nie podlega gwarancji. W sumie...troche słychać pracujące plastiki ale nie jest to zbyt głośne czy irytujące. Zegar też se tyka.😜

Poza tym, 5 lat bezawaryjnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam płytę indukcyjną AMICA i musiałbym same przekleństwa rzucać , jakikolwiek zanik napięcia to tragedia bo trzeba to dziadostwo wyłączyć z pod napięcia co najmniej 1 godzinę w instrukcji pisze o pół godzinie kutfa statek kosmiczny resetuje się kilka sekund  a tu taki chłam całą godzinę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kudłaty2017 napisał:

buczy, trzaska I rechocze jak rzaba,

Współczesne lodówki tak działają rechoczą jak żaba jest to spowodowane automatycznym odmrażaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ze wszystkim sprzętem jest podobnie. "Postarzanie produktu" jest nagminnie stosowane przez producentów, bo to nakręca sprzedaż i utrzymuje serwis = ściąga kasę od klientów. 

Lodówka Mińsk to jedna z najdłużej pracujących, bo wtedy tego postarzania produktu nie stosowali.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku zmieniałem telewizor. Doradca powiedział twardo że nowy 5-ciu lat raczej nie wytrzyma. Zapytał co miałem do tej pory. Powiedziałem że starą plazmę 11-letnią, więc tylko pogratulował jakości starego, jeszcze prawdziwego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś kupuje  kuchenki amica bo używał takiej przez ostatnie 20lat 🙂 to srogo się zdziwi jakością wykonania.

Pralki w sumie nie są najgorsze. Kilka lat pożyją ale ostatnio jak kupiłem to w drugim miesiącu musiałem sam ten gumowy kołnierz wyjać i obrócić :). Okazało się, że z jakiegoś maginczego powodi się zrobiła w nim dziura i woda się lała po łazience. Prania było dużo i potrzebne na już bo dwójka małych dzieciaków to olałem czekanie na serwis tylko sam to zrobiłem. W sumie działa po tej operacji już 4 rok ale niesmak pozostał 🙂 .

Co do lodówek to no frosty wydają jakieś dziwne odgłosy. Niby mają mało decybeli ale raz na jakiś czas dochodzą odgłosy jakby ktoś cegłe wrzucił do pralki :).

Żeby nie było, że tylko amica się wyróżnia niską jakością. Kupiłem parę lat temu lodówkę samsunga.

Fakt, działa do tej pory ale....

tylko dzięki mnie, że miałem tyle zdrowia żeby kleić półki w lodówce i zamrażarce wzbogacając plastik wkrętami ;). 

Czyli podsumowując kazdy szanujący się producent a już w pierwszej kolejności Ci co najgłośniej krzyczą o ekologii robią zwykłe elektrośmiecie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizory i tak są do wymiany od 2022 r  od marca ma  ruszyć nowy standard nadawania  telewizji naziemnej DVB-T2  ostatecznie wystarczy  dokupić dekoder .Nie dotyczy TV SAT i kablówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie, czy Amica, albo jakiś inny "Bosz" "Łirpól" i inne g... Wszystkie są warte tyle samo. Jak mamy szczęście, to podziałają dłużej 👍

 

Moja metoda to zakup najtańszego sprzętu z jak najdłuższą gwarancja producenta.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie . Pralka samsuck dzięki rozszerzonej gwarancji zostala naprawiona . Gość wymienił całą plyte i działa . Telewizor philips od początku padaka , po  drugiej aktualizacji  zamulal . I zaraz dziwnym trafem pokazal się na całej szerokości pasek z niedzialajacymi pikselami . Tak około 10 cm od dolu pasek ciemny na piksel lub dwa  . Pod paskiem nieco inne było podswietlanie . Tak działał , działał i przestał około 3 tygodnie temu padlo podświetlenie .

Że sprzętów kupionych niemal w tym samym czasie została lodówka samsunga . Działa nie buczy nic jej nie dolega . I oby tak dalej. Wracajac do pralki , znajomy też polecał brać najtańsze bo tyle samo wytrzyma co te ekstra . 

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, o6483256 napisał:

Niezależnie, czy Amica, albo jakiś inny "Bosz" "Łirpól" i inne g...

I tak wszystko Chińczyk klepie za miskę ryżu. Nadruki firmowe są uzupełniane w zależności od życzenia zamawiającego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to światowy potentat w produkcji AGD, ale pewnie półprodukty "ciągną" z Chin i je tylko do kupy składają? Może ktoś coś więcej napisze w temacie, jeżeli ma wiedzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej podzielam zdanie na temat zakupu sprzętu AGD z niższej półki cenowej. Po co przepłacać skoro nic dłużej nie pożyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, carinus napisał:

W zeszłym roku zmieniałem telewizor. Doradca powiedział twardo że nowy 5-ciu lat raczej nie wytrzyma. Zapytał co miałem do tej pory. Powiedziałem że starą plazmę 11-letnią, więc tylko pogratulował jakości starego, jeszcze prawdziwego sprzętu.

U mnie plazma Panasonica 13 rok idzie i nie mam zamiaru jej ruszac;w mysl zasady "lepsze wrogiem dobrego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem plazmę, ale nie miała DVB-T2 więc sprzedałem póki jeszcze zainteresowanie było! Nie lubię zew. dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.