Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Węgiel rosyjski dobrej jakości.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwe, że rosyjski węgiel jest tak wysokiej jakości? Wczoraj wziąłem na próbę worek węgla płomiennego, typowy orzech II 25-60mm, przywiezione prosto z terminala wanną, byłem przy rozładunku, węgiel mokry, worek napełniony z przywiezionej hałdy. Wieczorem odpaliłem 7kg w szamotowym piecyku od góry, kaloryczność w okolicach Piasta, Ziemowita, bardzo fajnie się palił, praktycznie brak jakiegokolwiek dymu i sadzy, ale najlepsze było było dzisiaj rano. Po dokładnym zważeniu 0,5kg popiołu, co daje wagowo w granicach 7%.

Gość popycha to oczywiście jako węgiel polski. Grubszego orzecha jako Piekary, Piasta, tego drobniejszego jako Ziemowita. Czysty wałkarz, pomijając to jestem ciekawy skąd ma tak dobry jakościowo węgiel?

To, że rusek wiem na pewno od syna znajomej, który tam pracuje i ten węgiel mi polecił jako godny uwagi. Potrzebuję trochę czegoś takiego na okresy przejściowe, miałem brać Piasta, ale tu miałbym tonę workowanego, rosyjskiego orzecha II za 750zł z transportem. Jak na workowany, to w stosunku do jakości cena zaporowo dobra. Węgiel podobno płukany, wiem że 7kg to nic, ale nie znalazłem ani pół kamyczka, wypalony do zera. Sam węgiel nie jest tak matowy jak najtańsze rosyjskie, ma delikatny połysk i jest w miarę twardy. Co o tym myśleć?

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
Godzinę temu, wojtekkowal napisał:

Gość popycha to oczywiście jako węgiel polski. Grubszego orzecha jako Piekary, Piasta, tego drobniejszego jako Ziemowita. Czysty wałkarz, pomijając to jestem ciekawy skąd ma tak dobry jakościowo węgiel?

Dokładnie to ci napisałem to sie wykłócałeś bo nic nie wiesz w temacie. Ja takim pale kilka lat. To taki sam węgiel jak ten twój "polski" z Piasta z fakturą hehe

Godzinę temu, wojtekkowal napisał:

Czy jest możliwe, że rosyjski węgiel jest tak wysokiej jakości?

Tak, jest to możliwe kilkanaście składów ze śląska zakupiło dziesiątki tysięcy ton i sprzedają to z powodzeniem ale skąd jest ten węgiel nie dowiesz się a ja ci nie powiem :))

Trzeba było czytać ze zrozumieniem a nie robić z siebie pajaca, bo piszę o tym chyba od roku. Masz zapłon kolego...

Godzinę temu, wojtekkowal napisał:

To, że rusek wiem na pewno od syna znajomej, który tam pracuje i ten węgiel mi polecił

No to bardzo wiarygodne źródło informacji nie ma co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ,ze zażycie lekarstwa pomogło i skasowano poprzedni wpis.

Hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Nie, moderator zrobił to z litości nad autorem tematu heheh

Jakim trzeba być ograniczonym, żeby tak kogoś wyzywać a potem przyznać mu racje zwłaszcza to

2 godziny temu, wojtekkowal napisał:

Gość popycha to oczywiście jako węgiel polski. Grubszego orzecha jako Piekary, Piasta, tego drobniejszego jako Ziemowita. Czysty wałkarz, pomijając to jestem ciekawy skąd ma tak dobry jakościowo węgiel?

Co za lama, ale blamaż, normalnie tak jak pisałem jajka ogolić i do zerówki tam się nadaje ten gość :))) Normalnie prawie przepisał mój post co do słowa...

Brak słów... Wiele widziałem na forach ale to jest hardcore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Spytaj się admina kto skasował post kolejny geniusz heheheh co za ludzie i tacy mają prawo głosu :))

Brawo. Konkurs na IQ poniżej 80 otwarty :)

Ale mam ubaw :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony, ale tu nie było żadnej pomyłki. Ten gość jak zwykle manipuluje faktami. Przeczytaj dokładnie i sam wyciągnij wnioski.

Napisałem:  https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8043-z-której-kopalni-kupić-węgiel/page/35/?tab=comments#comment-445923

To była odpowiedź na ten post:  https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8043-z-której-kopalni-kupić-węgiel/page/35/?tab=comments#comment-445909

No i czy nie jest to manipulant, konfabulant i krętacz z zaburzeniam (to akurat nie tylko ja zauważyem). No sami oceńcie. To że handlują rosyjskim i mieszają go wiedzą wszyscy, ale bez bzdur, że polski węgiel jest nie do kupienia na kopalniach. Tak samo są  i będą składy, które nie biorą rosyjskiego, sprzedając tylko węgiel polski. 

Chętnie za te inwektywy typu "leszczu"  spotkałbym się się z panem "wielka gęba" twarzą w twarz, ciekawe jak wtedy by to wyglądało. Obawiam się, że byłoby  mało śmiesznie. Proponowałbym rozwagę w dobieraniu słów, bo nigdy nie jest się do końca anonimowym. W którymś momencie pałka zostanie przegięta i mogą zacząć się problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh,admin usuwa posty bez śladu.Dlaczego jeszcze Ciebie nie usunął?

Tak się składa,że widziałem co naskrobałeś-było to w Twoim stylu:)

3 godziny temu, JorgusEmh napisał:

Widze ,ze zażycie lekarstwa pomogło

 

1 godzinę temu, miki1212 napisał:

Nie

I co tu więcej pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
Godzinę temu, SONY23 napisał:

Akurat to, że ktoś potrafi przyzanć się do pomyłki tylko świadczy o jego klasie. A nieomylnych lepiej obchodzić szerokim łukiem...

Ja też to szanuje, ja też potrafię przyznać racje i nieraz przyznać się do błędu bo nikt nie jest nieomylny.

Ale tutaj ewidentnie mamy do czynienia z fają, która idzie w zaparte, zwyzywał mnie i zwymyślał a teraz oficjalnie odkrył Amerykę i jeszcze zakłada o tym temat przyznając mi rację.

To dla mnie zero i metr poniżej mułu. Koniec tematu, wszyscy widzą jak jest. Ubawiłem się tylko srogo z rana co poprawiło mi humor i dzień stał się lepszy tyle z tego dobrego :)

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupuję węgiel, to zawsze sprawdzam, czy na każdej bryle jest napisane "made in poland".

Wtedy jestem spokojny i wiem, że jest polski i widać od razu większą kaloryczność !

 

Z napisem made in russia już się tak dobrze nie pali ! Czasami jest napisane assembled in poland, tego też nie polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wojtekkowal napisał:

jestem ciekawy skąd ma tak dobry jakościowo węgiel?

Rosja to pojęcie ogólne- może być Donbas okupowany, może być Kazachstan, albo też inne mało nam znane złoże.

Ogólnie się przyjęło że jak zza wschodniej granicy to ruski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Wojtku trafił na mocny ruski węgiel:-) popiół jak z mojego co go namacałem kwiecień/maj w innym temacie: mąka bez gratisów i moc

Skoro dobrze się jara i cena odpowiednia to po co przepłacać.
Być może to ta sama kopalnia "ischnoje" czy coś w tą mańkę;-)

Ja swojego dziadygę mocarza dostanę za około 3 tygodni w cenie chyba poròwnywalnej.

Co do wałów ziomków naszych na węglu to szkoda ryja strzępić na tych oszustów matrymionalnych tylko pałą w łeb i do tej polskiej wołgi "bo ich ten węgiel polski"..

W świętokrzyskim jest to normalne ruski za noc staje się Polakiem nawet z papierami na miejsce urodzenia;-)


Ostatnio był zjazd cen ruska- ekogroszek/groszek syberyjski czuk albo kuzbass po 600 zł za tonę.

Wysłane z mojego SM-J415FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkon masz namiar na ekogroch, o którym piszesz ?

Tylko proszę spamowców od Stabka o nie dopisywanie kolejnych postów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myślicie o ekogroszku Czarny Piorun? Warto się w niego pchać czy lepiej szukać coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję go kupić za 744 zł/tona , tzn. cały tir 24 tony dlatego taka cena. I tak się zastanawiam czy brać czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dojechał, w sumie wszystko dobrze. Worki mocne, nic nie uszkodzone tylko przy rozładunku widlak parę worków uszkodził. Ekogroszek suchy, właściwie bardzo suchy - szok. Granulacja dobra, zero miału. Zważone 8 worków i wszystkie miały 25,0 kg - waga elektroniczna. Normalnie jestem pozytywnie zaskoczony, jeszcze tak suchego i czystego ekogroszku nie miałem, tylko zostaje kwestia jak to się będzie palić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, rafcioa4 napisał:

jak to się będzie palić? 

To pytanie powinno zawsze padać nie tylko  przed kupnem większej ilości , ja kupuje na próbe ....na  worki .

Oby sie palił dobrze i bezproblemowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy. Wiem, że takie kupno w ciemno wiąże się z pewnym ryzykiem ale z próbkami tez bywa różnie - próbki dobre a zakupiony ekogroszek jest już innej klasy. A w tym przypadku jak będzie źle to będę go mieszał z retopalem, który mi został z poprzedniej zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.