Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostępność opału z PGG


Arnonim
Wiadomość dodana przez marcin,

Ten temat został zamknięty. Proszę o korzystanie z nowych tematów:

Rekomendowane odpowiedzi

Za paletę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od każdej palety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś również od 6:50 odświeżałem na latopie stronę. o 7:15 się poddałem, bo myślałem że już pewnie wszystko poszło. Jedząć śniadanie stwierdziłem, że sprawdze na telefonie, no i tym sposobem jakoś około 7:32 wskoczył karlik. Zdążyłem dodać do koszyka, lecz nie miałem danych i do płaności już nie dałem rady przejść. o 10:45 zacząłem odświeżanie, trwało do 11:36 i się udało wtedy kupić karlik. Polecam tak jak ktoś pisał wyżej, jesli mamy już w koszyku, to odświeżać sam koszyk. Czy ceny na tym PGG przed tym jak urosły wszędzie na skladach, to czy były niższe niż teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Skylux napisał:

Ja kupiłem we wtorek, dzisiaj wyjechał do mnie na palecie.

To gratulacje. Może za szybko opłaciłem w poniedziałek, dlatego ciągle jest w realizacji, o wysyłce nie wspominając. A jeszcze mówię do sąsiada: "do piątku spoko będzie". PGG ma zdanie odrębne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sirocco napisał:

głupi ja, byłem mocno pewien, że kupiony w poniedziałek towar dotrze do odbiorcy do najbliższego piątku

Hyhy a to dobre, nie wiem jak niektórzy tutaj dostają po 3 dniach towar. Moje zamówienia z tamtego tygodnia (środa i czwartek) wysłane w piątek a od poniedziałku wiszą na "WMP Łódź". Od PGG dostałem też "dowód dostawy" na maila więc w ogóle już nie wiem co mam o tym myśleć. Ogólnie to wolałbym nawet 150 zapłacić za dostawę tylko żeby to był jakiś GLS czy DHL a PP to niech może pocztówki i polecone dostarcza.

8 minut temu, snuff15 napisał:

Czy ceny na tym PGG przed tym jak urosły wszędzie na skladach, to czy były niższe niż teraz?

Były takie same a nawet któryś groszek był chyba kilka zeta droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.
Jestem nowym użytkownikiem FORUM, chciał bym się zapytać skąd ta cena u moich lokalnych dostawców (1200-1600zł/tona) a ceną w PGG na poziomie 800zł...
Czy lokalni dostawcy mają jakiś super lepszy węgiel, czy jakoś PGG może dorównywać?
Interesuje mnie to, ponieważ to co się dzieje z cenami na rynku, to jedna wielka karuzela, która sama się napędza.

Sorki, jesli pytam o to w nieodpowiednim temacie, ale jestem ciekaw waszej opinii.

Pozdrawiam, Hubert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarł w końcu karlik, od zamówienia do dostawy minęło 5 dni. Porozmawiałem też z kurierem, i dowiedziałem się że na niektóre adresy zawoził już  5 x 5 ton. I wiadomo dlaczego towar ciężko dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Pioter83 napisał:

Od PGG dostałem też "dowód dostawy" na maila więc w ogóle już nie wiem co mam o tym myśleć. Ogólnie to wolałbym nawet 150 zapłacić za dostawę tylko żeby to był jakiś GLS czy DHL a PP to niech może pocztówki i polecone dostarcza.

 

To nie jest tak jak myślisz. Czy to Poczta czy DPD czy coś innego to zarządza tym logistyka. Nie ma miliona sortowni i przewoźników. Jest towar w dane miejsce / region to go pakują na TIR-a i jedzie. Trochę nim jedzie dla DPD, trochę dla Inpostu, trochę dla GLS etc. Później trafia na sortownię i znowu rozdzielany i transportowany dalej w ten sam sposób. Aż dojedzie do punktu docelowego czyli Twojego rejonu. Wtedy dany przewoźnik (z PGG akurat Pocztex)  go ładuje już na swój samochód i rozwozi. Jak nie ma ładunku paletowego pełnego, to czekasz. Nikt nie wyśle TIR-a z dwoma paletami bo to bez sensu. Dlatego jak się uzbiera ładunek, to dopiero jedzie dalej z terminala na terminal.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarze taniej nie kupują bo dochodzi akcyza, ale prowizję raczej mają dużą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arnonim objętościowo dodajmy, bo wagowo jest nienajgorzej. Oczywiście nas jako użytkowników kotłów interesuje ten parametr objętościowy, bo to on determinuje jak często będziemy wywalać popiół. Z Karlikiem nie jest dramatycznie, ale miałem węgle, które objętościowo miały popiołu przynajmniej dwa razy mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na testach na youtubie pokazują że ma poniżej 7%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sirocco napisał:

Wyjątkowo ponarzekam:

- kupiłem sąsiadowi w poniedziałek karlika
- do teraz (czy prawie całe 3 dni robocze) jest "w trakcie realizacji" czyli może kiedyś wyślą...

głupi ja, byłem mocno pewien, że kupiony w poniedziałek towar dotrze do odbiorcy do najbliższego piątku

Też kupiłem w poniedziałek i opłaciłem zwykłym przelewem chwile po kupnie. Dziś rano dzwonił kurier, że jedzie. Prawdopodobnie węgiel stoi od rana pod bramą, więc ja to się w sumie zdziwiłem, że tak szybko.

Przelew dobrze zrobiony? Może tytuł przelewu jest błędny i mają problem z przypisaniem płatności do zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelew był BLIKiem, wszystko ładnie odnotowane na bieżąco czyli był status: Opłacone a teraz 3 dni W trakcie realizacji.

Tam w PGG jest jakiś random - czasem idzie od razu do wysyłki a czasem wpada w jakiś loop i ginie.

Moje wcześniejsze zamówienia szły szybko, ostatnio czyli 2 tygodnie temu nawet bardzo szybko nawet z dnia na dzień. Stąd jestem teraz zdziwiony ale nic nie zrobię bo uprzedzali, że mogę się z tym bujać nawet 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Arnonim napisał:

MrWolf mnie to trochę denerwuje, bo często muszę opróżniać szufladę z popiołem. Jak paliłem innym to co 6~7 dni, teraz co 2.

Rozumiem, że cena tego innego węgla już cię nie denerwuje ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.