Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostępność opału z PGG


Arnonim
Wiadomość dodana przez marcin,

Ten temat został zamknięty. Proszę o korzystanie z nowych tematów:

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam szklanej kuli, ale nikt nie obniży ceny do końca sezonu do takiego poziomu. Muszą pierw zapasy wypchnąć. Lokalni sprzedawcy mają swoich stałych odbiorców i wierzcie mi bardzo dużo ludzi nie wie że można kupić taniej. Kupują od lokalnego bo jest wygodniej. Zazwyczaj przywiezie, rozładuje. Jedyne co trzeba zrobić to zadzwonić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy miec kule google :

https://strefainwestorow.pl/artykuly/analizy/20211102/wegiel-cena-europa-koks-jsw

a tu aktualne ceny kontraktow dlugoterminowych, czyli o tyle taniej bedzie np. ok lutego (wyceny kontraktow miesiecznych):

https://www.wnp.pl/gornictwo/notowania/ceny_wegla/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nawet wchodząc na stronę pgg większość pomyśli tak jak Ja na początku, że to stara cena i strona długo nie była odświeżona. Zupełnym przypadkiem udało mi się kupić, tylko dlatego, że zacząłem szukać opinii o wysokokalorycznym ekogroszku. Chciałem zamówić tonę za 1500zl, ktoś dał mi link do strony pgg i napisał że się pojawia. I tak się udało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hubzon121 napisał:

No panowie, prawie mi się udało, pieklorz wskoczył na chwilkę i praktycznie od razu znikł, ludzie są szybcy 🙂

Są nakładki na przeglądarki, które testują stronę np. co 5s, i jak wystąpi zmiana na stronie to wyskakuje powiadomienie 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie popatrzcie jak się węgiel pakuje w PGG:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard jak na dzisiaj. Nic nadzwyczajnego. Po prostu linia pakujaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to, że przez szybkę polizać można 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kurier dał do podpisania, i jeden egzemplarz zabrał. Papiery były w foli na palecie. Ale raczej wymagane nie są, gdyby było to każdy kurier latał by o papierki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojtekwojtek napisał:

Dzisiaj dotarła do mnie paleta karlika i węgiel suchutki. Mam jedno pytanie kurier nie zabral oświadczenia o przeznaczeniu wyrobów węglowych przy rozpakowywaniu dopiero zauważyłem. Dosyłać im to czy nic  z tym nie robić?

Jeżeli korzystasz ze zwolnienia akcyzowego to wg mnie:
- zadzwonić do nich i wyjaśnić co robić
- dosłać im ten papier jednak

wg regulaminu:
"Podpisany egzemplarz Oświadczenia
lub jeden podpisany egzemplarz Faktury zawierającej oświadczenie należy
przekazać Kurierowi bezpośrednio przy dostawie Towaru lub dostarczyć
Sprzedawcy w terminie 14 dni od daty odebrania przesyłki, pocztą tradycyjną, listem
poleconym, na adres miejsca załadunku wskazanego na Zamówieniu lub w liście
przewozowym."

i

"W przypadku nie zwrócenia przez Kupującego podpisanego Oświadczenia akcyzowego
lub Faktury, na której znajduje się oświadczenie potwierdzające nabycie i przeznaczenie
Towaru albo nie złożenia czytelnego podpisu na w/w dokumentach Kupującemu, który
wybrał opcję zakupu Towaru opisaną w ust. 5 powyżej, zostanie wystawiona Faktura
korygująca w przedmiocie zmiany ceny, która zawierać będzie wartość podatku
akcyzowego wraz z podatkiem VAT z terminem płatności 14 dni od daty jej
wystawienia."

u mnie kurier w dowód nie zaglądał nigdy ale oświadczenie musiałem podpisać i zabierał zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tez odbierałem węgiel i kurier powiedział mi że albo podpis albo zamiast podpisu wystarczy mu wskazać kod który został przesłany. Prawidłowy kod stanowi pokwitowanie odbioru. To wynika z smsa który każdy dostał przed odbiorem. 

Myślę że kurier jak nie odbierze podpisu to sam wpisze kod i sprawa załatwiona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem sobie maile ze sklepu i jest tam informacja:

 

Cytat

Twoje zamówienie jest zwolnione z podatku akcyzowego. Zdecydowałeś o tym na etapie składania zamówienia. Podczas wydawania towaru zostaniesz poproszony o okazanie dowodu tożsamości, aby zweryfikować dane osobowe na fakturze.
W przypadku, gdy nie okażesz dokumentu tożsamości, zgodnie z Regulaminem Sklepu Internetowego, dostarczymy Ci fakturę korygującą zwiększającą cenę zakupu o wartość akcyzy.

Czyli żadnego dodatkowego dokumentu nie trzeba było przekazywać kurierowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku lokalnym węgla robi się gorąco, co dziennie przejeżdżam koło składu opału mają polski ekogroszek luz za 1500 zł  hałda ok 75 - 100 ton (wagon) i co dziennie tam dzwonię i mówię że kupię 2-3 tony ale cena w okolicy 900 - 1100 zł, z początku Pan grzecznie mówił, że  nie interesuje go ponieważ ma dużo klientów, którzy kupią za tą cenę, hałda nic się nie zmniejsza, a teraz ten miły Pan już krzyczy do telefonu, jest nerwowy, agresywny, w jego głosie można wyczuć panikę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.