Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostępność opału z PGG


Arnonim
Wiadomość dodana przez marcin,

Ten temat został zamknięty. Proszę o korzystanie z nowych tematów:

Rekomendowane odpowiedzi

Dojechał pod zakaz  i nawet pod garaż paletę zrzucił - kurier zdziwiony nieco że prywatna osoba bo aktualnie oblatuje same składy...tak że wiadomo kto na tym zarabia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio??

od momentu maila od PGG, że wysłane: Potwierdzenie wysłania zamówienia

do momentu dostarczenia towaru na posesję odbiorcy mija tydzień ??

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie pierwsze palety były 3 dni od zamówienia pod domem. Trzecia zamówiona tydzień temu, będzie prawdopodobnie jutro (po drodze był 11 listopada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pgg wysyła to chyba z usługą ustalenia terminu dostawy - a tam w regulaminie mamy aż 4 dni robocze na ustalenia - jeżeli tak, to dostawa pocztexem może trwać co najmniej 4 dni robocze i nie ma wcześniej żadnych podstaw do reklamacji / odszkodowania za nieterminową dostawę
 

Cytat

Ustalenie dogodnego terminu dostawy z odbiorcą na zlecenie nadawcy usługa polega
na realizacji kontaktu telefonicznego ze strony Poczty Polskiej S.A. z adresatem w celu
ustalenia dogodnej daty dostawy przesyłki w godzinach świadczenia usługi określonych
w § 4 ust.1; maksymalny termin dla ustalenia dogodnego terminu dostawy wynosi 4 dni
robocze licząc od dnia następnego po dniu podjęcia przesyłki (nie dotyczy przesyłek SENT
i przesyłek z usługą ADR); ustalony termin ma charakter informacyjny i staje się planowaną
datą dostawy, jednak nie jest terminem gwarantowanym, zlecenie usługi wymaga podania
numeru telefonu do adresata; w przypadku braku skutecznego kontaktu telefonicznego
z adresatem z powodów niezależnych od Poczty Polskiej S.A. opłata za usługę dodatkową
zostanie naliczona zgodnie z cennikiem, a próba doręczenia przesyłki będzie miała miejsce
w zaplanowanym przez nadawcę terminie;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sirocco napisał:

od momentu maila od PGG, że wysłane: Potwierdzenie wysłania zamówienia

do momentu dostarczenia towaru na posesję odbiorcy mija tydzień ??

Poniedziałek była info PGG z dzisiaj kurier dotarł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie piekarnia. Za pierwszą czekałem 2 tygodnie. Kolejne dochodziły po 3 do 4 dniach roboczych. Co oceniam na expres. Biorąc pod uwagę, że to wszystko idzie przez jakieś duże centra dystrybucji przesyłek. Moje palety jechały 330km by następnie przejechać jeszcze 100. A przecież tam nie stoi pod bramą PGG ciężarówka czekając na nasze kliknięcie. 

Edytowane przez der
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojawił się:
Greenpal Ekomiał
Big Bag 1000 kg (węgiel luzem)
531,40zł
oczywiście chwilowy brak towaru - ale jest ofercie czyli może rzucają ze 3x na dobę.

W dniu 17.11.2021 o 21:42, der napisał:

To nie piekarnia. Za pierwszą czekałem 2 tygodnie. Kolejne dochodziły po 3 do 4 dniach roboczych. Co oceniam na expres. Biorąc pod uwagę, że to wszystko idzie przez jakieś duże centra dystrybucji przesyłek. Moje palety jechały 330km by następnie przejechać jeszcze 100. A przecież tam nie stoi pod bramą PGG ciężarówka czekając na nasze kliknięcie. 

U mnie 1t nadana pocztexem 16.11, dotarła dziś czyli wysyłka trwała ponad 2 dni robocze.
Wg trackingu paleta podróżowała w tym czasie z jednej części miasta do drugiej - jakieś 20-30km max.

Kurier dzwonił 6:43, samochód duży, jak dotarł ok. 11:00 miał już prawie pusto w ładowni i tylko moją 1t.

Worki węgla z datą zamówienia czyli 12.11.2021 - wstępnie ok - ale jeszcze dokładnie nie sprawdziłem.

Edytowane przez sirocco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@digi Jak widać są praktyczne identyczne. To jest tylko potwierdzenie, że jest to ekogroszek i nic poza tym. Już tu kiedyś wrzucałem dokumenty dla innych węgli np. Ogień Ultra. Który jest dokładnie taki sam jak te powyżej. Z tym że dostałem także "nieoficjalny" dokument, że kiedyś w laboratorium wykonano próbę i węgiel ten miał wartość opałową 28 z kawałkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki, dostaną zastrzyk od Państwa jak zwykle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jakimś filmem gdzieś ktoś napisał o Tauronie. Wygląda na podobieństwo do PGG. Węgiel jak duch niby jest a go nie widać. Ktoś coś wie jak tam się pojawia i kupuje opał to napiszcie może ktoś skorzysta

https://sklep.tauron.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Tauronem bym uważał. Ten różowy ma spory udział węgla z kopalni Brzeszcze. Potrafi sprawić kłopoty. Jaret plus podobno też bez szału. Dodatkowo te dziwne 800 kg palety. Na większej ilości kicha, bo przy kilku tonach wychodzi dodatkowa paleta do wysyłki, więc koszty.

Edytowane przez MrWolf
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MrWolf napisał:

Dodatkowo te dziwne 800 kg palety.

Sprytne zeby klienta zwabic na cene a w rzeczywistosci trza +20% doliczyc lekko. No i ten transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na bezrybiu i rak ryba"...... Może nie jest to propozycja ani dobra ani jakoś wybitnie korzystna $$$, ale to nie jest 1500 więc zapodałem. Nie zaszkodzi, a świadomość warto mieć, że taka furtka istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, daromega napisał:

Pod jakimś filmem gdzieś ktoś napisał o Tauronie. Wygląda na podobieństwo do PGG. Węgiel jak duch niby jest a go nie widać. Ktoś coś wie jak tam się pojawia i kupuje opał to napiszcie może ktoś skorzysta

https://sklep.tauron.pl/

Za 1t big baga koszty transportu: 177,50 zł więc więcej niż w PGG. Za paletę 800kg podobno 142 zł.

Mieli promo na kolejne zakupy ale zawiesili tą akcję https://sklep.tauron.pl/page/gwarancja-korzystnej-ceny

Zapewne podobnie jak PGG rzucają towar raz czy kilka razy w godzinach pracy i pewnie znika w minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te polowania jak nazywacie na pgg zmieniły godziny, może dni.W sobotę też polowanie można zrobić czy w soboty jest cisza na ich stronie.Jak możecie to napiszcie o której można godzinie zaglądać, czy ekogroszek jest.Jakoś mi umkło na forum jak pisaliście kiedy.Wchodzę o różnych godzinach i już zrezygnowałem bo zawsze jest ''BRAK TOWARU"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ludzie szarpią Karlika za 930 jak Reksio szynkę to chyba nie muszę tłumaczyć co będzie z greenpalem za 660 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.