Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, digi napisał:

Ja mam ok 300kwh miesięcznie i w Tauron wychodzi realnie ok 0,77-0,78/1kwh G11

Energa to samo w G11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bobbuilder napisał:

"Trzeba było kupić trzy razy więcej węgla niż jest potrzebne do palenia w piecach. Dlaczego? Bo do palenia w piecach (…) jest tylko ten sortowany węgiel przydatny. Żeby mieć jeden kilogram tego sortowanego (…), to trzeba mieć trzy razy więcej tego niesortowanego. A ten niesortowany się kupuje. (…) A jeszcze do tego przy przewożeniu na dłuższych odcinkach, szczególnie statkami, ten sortowany z powrotem zmienia się w niesortowany, bo się kruszy w czasie transportu. Tak że to jest trudna sprawa"

Czego nie rozumiecie. Przecież wytłumaczone jest.

to jest po prostu Żal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicie rozumicie. Plan realizujemy.Umowy społecznej. Także ten,tego.

Wczoraj górnicy tradycyjnie znowu byli pod biurem Pinokiusza.

Kasiury niet, dom 5ton węgla/sezon. W kotłowni 1,5t. Nie wiem, już 16,2 st.C miałem we wrześniu. Nie wytrzymałem i odpaliłem. Teraz jest 20,2 🙂

Najwyżej spuszczam wodę i jadę do Azji na wczasy, chyba taniej będzie.

wydobycie.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopalnie są dotowane od wielu lat z naszych pieniędzy i my też używamy go do ciepłownictwa, które ma tani węgiel. Jednak te ceny nie są dla nas. Ceny węgla na eksport są lepsze.

Energetyka ma też węgiel tani ( dotowany przez nas - podatników) z którego produkuje prąd - co nie przeszkadza jej łupić nas za prąd. 

Węgiel ruski jest be, gaz też, ale na ruskiej ropie jeździmy i już nie jest be. Pomimo tego nie jest po ok. 4 zł jak wcześniej.  

Kryzys energetyczny ma na celu wyciągnięcie kasy od ludzi.  

Wszelkie dotacje zwiększają inflację co prowadzi do zwiększenia kosztów kredytów/upadku firm i przejęcia ich z bezcen przez ????.

Miska ryżu coraz bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię wszelkiego rodzaju teorie spiskowe 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie teorie spiskowe, to rzeczywistość. Politykę robią dzbany i chcą przy tym odbierać ci wolność i prawo do zdecydowania o swoim zdrowiu i życiu po alternatywnym rachunku korzyści i ryzyka dorobionego do świętej krowy medycyny zachodniej wakcyny, a ty o spisku. Wbrew zapisom konstytucji podstawowe prawa amano i niszczono biznesy z wykorzystaniem durnej polucji nocnej. Elementarne prawa. Jeden cyrk, pogania drugi.

Dowodu z badań klinicznych nie ma do zapobiegania transmisji i nigdy nie było.Nie to jest punktem końcowym. Ograniczanie wolności jest i było nielegalne.

Nigdy nie było dowodu do rewakcynacji BCG. Napisane to jest w literaturze medycznej od 1990roku wg mojej wiedzy minimum. Przynajmniej ja do takich prac dotarłem. Może są starsze. W Polsce do 2006/2007 rewakcynowano BCG miliony ludzi BEZ DOWODU.To są koszty. Ogarnij się z teoriami spiskowymi. Płacisz za decyzje debili w podatkach.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, o6483256 napisał:

Lubię wszelkiego rodzaju teorie spiskowe 🤣

To już nie teorie to juz fakty , covid,kryzys to teorie ? wojna to też tylko jedno z narzędzi a całe zło siedzi w światowym forum ekonomicznym .

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Zamiast dodatku węglowego dostaną "kary". "Niektórzy mocno się zdziwią"

- Kłamstwo ma krótkie nogi - triumfują urzędnicy. Wnioski o dodatek węglowy umożliwią gminom wyłapanie tych, którzy zatajali liczbę mieszkańców w deklaracjach śmieciowych. - Teraz podali nam się na tacy - mówi Interii kierownik jednego z wydziałów gospodarki odpadami komunalnymi. Kombinatorzy zamiast dodatku węglowego otrzymają wezwanie do uiszczenia zaległych opłat. Do pięciu lat wstecz.

...

Zamiast 3 tys. zł dodatku - 3,2 tys. zł zaległej opłaty
Do gorzowskiego Związku Celowego Gmin MG-6 wpłynęły już pierwsze wnioski gmin z prośbą o weryfikację wniosku o dodatek węglowy z deklaracją śmieciową. Efektem jest pięć pierwszych osób, których w systemie odpadowym nie było.

- Dla nas jest to powód do wszczęcia postępowania wyjaśniającego, zakończonego decyzją administracyjną, zależną od tego, co ustalimy w ramach postępowania - tłumaczy Katarzyna Szczepańska.

Zastrzega, że urzędnicy w każdej sprawie wyjaśnią, czy różnice wynikają z tego, że ktoś dopiero teraz się przeprowadził, czy nie był wykazywany latami celowo. Dla tych drugich litości nie będzie. - Policzyliśmy, że zgodnie ze stawkami, które były u nas na przestrzeni ostatnich pięciu lat, za taką "zagubioną" osobę trzeba będzie zapłacić od 1,3 tys. zł do 1,6 tys. zł. Przy dwóch osobach, których wcześniej nie wykazano, to odpowiednio 2,6-3,2 tys. zł - wylicza Szczepańska.

Praktycznie tyle, ile dodatek, o który wnioskowano.

- Niektórzy bardzo się zdziwią, kiedy zostanie im naliczona wsteczna opłata za odpady komunalne. Myślę, że nie przyszło im do głowy, że ktoś sprawdzi im deklaracje śmieciowe. A to błąd. Bo trzeba mieć świadomość tego, co deklaruje się w dokumentach - podkreśla w rozmowie z Interią kierownik wydziału gospodarki odpadami komunalnymi z jednego z wielkopolskich urzędów. 

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-kryzys-energetyczny/aktualnosci/news-zamiast-dodatku-weglowego-dostana-kary-niektorzy-mocno-sie-z,nId,6326316

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto im udowodni kto gdzie mieszkał 5 lat do tyłu. Mogę zmieniać miejsce zamieszkania choćby co miesiąc i nie muszę o tym urzędasów informować. 

Edytowane przez MrWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrWolf

Pytanie retoryczne. Kopałeś się kiedyś z koniem ? 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co masz na myśli. Bardziej chciałem tutaj wskazać, że na miejscu urzędników nie byłbym taki pewny co do wystawiania tych opłat za śmieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten Sasin, co on kurna gada, że gmina ma się teraz zajmować transportem, sortowaniem, ważeniem i pakowaniem węgla? Czy on na łeb upadł jeden z drugim? I jak samorządy mają zrobić to taniej, nie mając żadnego doświadczenia i narzędzi do tego celu. Jp to już jest bezmózgowie totalne.

A ja mam teraz jakiś inny problem z tymi limitami. Wynajmuje swoje mieszkanie i nie wiem, czy najemca ma się zgłaszać jako np duża rodzina, czy to ja musze, czy mam robić cesje umowy z zakładem energetycznym na najemcę. No i rotacja najemców u mnie jest dość wysoka, to jak jeden najemca zużyje cały limit, to drugi co przyjdzie po nim ma do końca roku płacić po wyższej stawce? Nie wiem o co kaman i jak to rozwiązać.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nawet nad takim wariantem nie pomyśleli. Oni wychodzą z założenia, że skoro miałeś w ogóle czelność jakieś mieszkanie odziedziczyć lub ciężko na nie zapracować to sobie poradzisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, esselite napisał:

1. No i rotacja najemców u mnie jest dość wysoka

2.jak to rozwiązać.

1 i 2. 

1-go stycznia spisujesz licznik i obecnemu wynajmującemu liczysz przykladowo po 80gr do limitu. Po przekroczeniu, liczysz po nowej stawce jaka będzie obowiązywać. 

Jezeli zmini się lokator, to go informujesz, ze limit kwh zostal przekroczony i stawka za kwh wynosi xxx., lub " panie masz pan jeszcze 300kwh tanszych, a później będzie drożej. 

To proste jak w PIS 😁🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem odcinają prąd, a zaległości spłaca właściciel, który nie ma możliwości nawet wejść do mieszkania, bo najemca nie płaci i nie można go wyrzucić ( niepełnosprawną babkę/matkę wźmie - ochrona, termin zimowy - ochrona, mieszkanie zastępcze przy egzekucji komorniczej - koszty i ochrona). Zastukasz głośniej do swojego mieszkania - interwencja policji ( zakłucenie miru domowego) i reportaż jakiejś hieny z  TV - że jesteś bezduszny i niepełnosprawną osobę chcesz wyrzucić na ulicę/mróż itp. Ale wydaje Ci się że prawo własności jest ? - spróbuj w sądzie  - zobaczysz jaki będzie efekt? i kiedy? - ściągalność? koszty egzekucji itp. 

Widziałem ostatnio wiele zgłoszeń " wynajmę tylko obywatelom polskim" - żeby nie pisać wprost komu nie wynajmiemy? ( nie ściągalni i nie do uchwycenia/namierzenia, ale niebawem głosy na na PiS bedą oddawać, bo pesele już mają).

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik przepisuje się na najemcę, albo montuje przedpłatowy.  Jeżeli to studenci którzy zmieniają się co kilka miesięcy, to faktycznie trochę więcej kombinacji.

 

15 godzin temu, berthold napisał:

To już nie teorie to juz fakty , covid,kryzys to teorie ? wojna to też tylko jedno z narzędzi a całe zło siedzi w światowym forum ekonomicznym .

No taaaaak, SPISEK jak nic! 

 

image.png.e63f6bdb0a71ebd09fa11da6fa915613.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby, które po 11 sierpnia zmieniły główne źródło ogrzewania w deklaracji CEEB, nie otrzymają dodatku węglowego - pisze "Dziennika Gazeta Prawna", powołując się na treść podręcznika dla samorządów, przygotowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Na dotację nie mogą też liczyć ci, którzy złożyli deklarację po terminie.

Tak, że fiki miki z deklaracją CEEB nie przejdą.

P.s.

Jakże dramatycznie słaby mamy obecnie poziom legislacji, aby w celu stasowania przepisów trzeba było wydawać do nich podręczniki.

Pod tym względem mamy komunę pełną gębą, kiedy nie ważne były uchwalone przepisy, lecz wytyczne do nich, okólniki itp. Ze względu na technikę ich publikacji nosiły wdzięczną nazwę "Prawa powielaczowego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie

https://www.money.pl/gospodarka/oni-nie-dostana-dodatku-weglowego-resort-precyzuje-przepisy-6819372551265088a.html

To jak sobie ktoś z pelletu na węgiel zmienił czy dowolnie inaczej bo np. na pellet nie było siana jeszcze, to teraz nie dość że nie dostanie nic to jeszcze może karę za śmieci zapłaci za 5 lat jak coś tam naskrobał za dużo. Nie jeden sobie w kolano strzelił. Na FB wiele młodych pań bardzo lamentowało jakie to niesprawiedliwe i jak oni mogą. Ciekawe dlaczego tak je to dotknęło 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak będzie u mojej Mamy. Była taka sytuacja, że podczas składania deklaracji urzędnik popełnił błąd przy zaznaczeniu typu kotła. Zamiast węgla zaznaczył inną biomasę czy coś w tym stylu. Zauważyłem to przed zakupami na PGG. Zostało poprawione. Zobaczymy jak się do tego odniosą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dość precyzyjnie ujęte

jeśli po 11 sierpnia 2022 r. doszło do zmiany wskazania głównego źródła ogrzewania we wniosku, np. z kotła gazowego na węglowy, to dotacja nie zostanie przyznana. "Gdy zaś doszło do uzupełnienia informacji na temat wskazanego źródła ciepła, to świadczenie zostanie wypłacone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zaczekać aż wypłacą 3 patole i od razu zgłosić dodatkowe źródło ciepła czyli pompę ciepła i czekać na dodatek prądowy hehe .

tylko kurde miesiąc temu odłączyłem od instalacji kocioł ekogroszkowy (stoi w piwnicy) a w zamian niego podłączam MPM-a 10-kę w razie W . a pompa też jest .

Edytowane przez berthold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne źródło ogrzewania jest brane pod uwagę i tylko jedno. To co wpisałeś to masz. Korekty sobie możesz robić 3 x na dzień, ale kasę to zobaczysz jedynie jak sobie ją zapracujesz. Tam nie ma idiotów wbrew pozorom......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.