Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.08.2022 o 21:03, piastun napisał:

Drewno podrożało na olx z 150zl do 350zl.

Ponad dwukrotnie. Spekulanci ci sami od peletu i wegla czy to stan zarzadzania gospodarka po prostu?

Zbliza sie wolnymi kroczkami dolek gospodarczy (recesja).

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustowość portów i logistyka szwankuje...🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, beaksgraff napisał:

Panowie, a gdzie te setki tysięcy ton węgla który został zaimportowany? Składy na Podkarpaciu tak jak były puste tak nadal są.

nawet jak sie zapełnia importowanym węglem to kogo na niego będzie stac? w porcie ostatnio pokazywali wegiel lezy na placu cena 2500-2700 za tone teraz dolicz sobie koszty transportu na składy marże składu i po ile bedzie tona 4tys? kto to kupi? ten rząd przejdzie do historii tego jestem pewien

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wakacje po 5 tyś na głowę wydają Polacy za tydzień pobytu np w Egipcie to węgiel wcale tak drogi się nie wydaje .

Edytowane przez marcus312
  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że do Egiptu nie każdy musi polecieć, a tyłek podgrzać musi każdy.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pełen luz wakacje a opozycja się ciągle czymś stresuje i wytwarza sztuczną propagandę która służy chyba tylko jedynie  przyjaciołom z za wschodniej granicy.

  • Nie zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, BORA napisał:

Kto by w wyborach nie wygrał to dobrze nie będzie

Obecny system,zbudowany w l 90tych, nie miał służyć społeczeństwu,tylko rządzącym - władza czyni okazje,a tych w naszym systemie podziału konfitur nie brakuje.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcus312 musi być związany politycznie/na stanowisku z obecną władzą bo naprawdę nikt rozsądny, nie ma takich klapek na oczach.

Założył kilka profili na ten sam login, poklikałem trochę: 

W jednym z nich lokalizacja to  Kuźnia Nieborowska

W portalu https://pvmonitor.pl/scripts/lista_pc.php

znalazłem instalację i nick: image.thumb.png.8bedd93af4cc1a915a7212d7082637f0.png

co zgadza się z wpisem w profilu.

marekj31, to w niektórych portalach lokalizacja Rybnik jakieś 16km.

 

Komu się chce może poszukać dalej, kim jest nasz tajemniczy marcus312 😁

 

Może to Pan z zarządu

Operator bloku

 

Szukajcie, a znajdziecie wszelkiego rodzaju powiązania 😁 Wtedy wiadomo skąd taka, a nie inna narracja 😁

 

 

 

Edytowane przez o6483256
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie widzę powodu żeby bronić rządzących
Przede wszystkim dlatego że rząd posuwa się do okłamywania własnych obywateli i ukrywania tego jak zła jest sytuacja,  dzięki czemu co rusz jesteśmy zaskakiwani kryzysem i zostajemy 'z ręką w nocniku'  - ściemniać do końca, za wszelką cenę trzymać się stołka, pal licho obywateli, firmy i całe to państwo. 
Dopiero co wszyscy (łącznie z rządem) byli zaszokowani i zaskoczeni skalą inflacji - ale jakimś dziwnym trafem okazało się że rządzący zawczasu obkupili się wysoko oprocentowanymi obligacjami. Ciekawe co teraz jeszcze wyjdzie jak już nie da się dłużej ściemniać?

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@o6483256 Nie mam nic wspólnego z władzą czy jakimkolwiek ugrupowaniem inne moje profile są na innych forach  od lat  reszta opisów w stopce nawet link do kotłowni podany więc całe te śledztwo nie ma sensu bo to jest publicznie udostępnione ,natomiast rzuca nieco cienia na kolegę który jakby sam miał jakieś niepewne ukryte cele  a moje wpisy polityczne dla zabawy pozwoliły ujawnić kto czym się zajmuje.

Edytowane przez marcus312
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś pisze takie rzeczy:

image.png.0534f692d7dc12cb59f94a23b6d7da81.png

image.png.734cdac6f75b51f99f6895fc2865cfe9.png

To można odnieść wrażenie, że to klasyczna narracja obozu rządzącego kierująca się najniższymi instynktami. Rozumiem, że ją akceptujesz...

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marcus312 napisał:

Na wakacje po 5 tyś na głowę wydają Polacy za tydzień pobytu np w Egipcie to węgiel wcale tak drogi się nie wydaje

Też myślę że zamiast kupować węgiel i go palić to lepiej pojechać na zimę do Egiptu 🙂

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, naprawdę dajcie spokój. Pax. Pax Panowie. Ja niedawno powiedziałem @marcus312 że szanuję każdego i jego poglądy. Dlaczego tak powiedziałem? Bo cenię czyjąś niejako odwagę gdy mówi o swoich poglądach. Otwarcie. Nie lubię natomiast gdy ktoś mataczy , mówi coś innego a czyni odwrotnie. 

Można popolitykowac ale skakanie sobie do oczu jest nie fair. Nie faworyzuje tu żadnych wpisów ani czyichś poglądów. Mam Was wszystkich za kolegów z którymi można fajnie porozmawiać. Staram się być bezstronnym I pochopnie nie wygrzebuje topora wojennego. Postaramy się wspólnie do tego samego dążyć a będzie OK.😉

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, o6483256 napisał:

To można odnieść wrażenie, że to klasyczna narracja obozu rządzącego kierująca się najniższymi instynktami. Rozumiem, że ją akceptujesz..

Nie nie akceptuje to jest pewne wyrażenie złości na bezsilność wobec tego co się obecnie dzieje nie tylko u nas ale na całym świecie drenuje się kieszenie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie to napisałeś. Chyba rozumiem Twój przekaz😊

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrażasz złość. Oczywiście możesz. Jednak twoje zachowanie, to wypisz wymaluj zachowanie ekipy rządzącej, tylko oni oprócz złości, pokazują jeszcze swoja bezsilność i niekompetencję. 

Jeżeli nie jesteś w żaden sposób związany z ekipą rządzącą (rodzina, etc), to tym bardziej nie rozumiem twoich wypowiedzi 👍

 

PS Szukanie światowych spisków to akurat domena obecnej ekipy. Może lepiej, niech sie zajmą bardziej przyziemnymi sprawami.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rozbawił wiceminister infrastruktury który w ramach udowadniania że nie ma problemu skażenia Odry zadeklarował że wykąpie się w rzece. Nawet jak by mu tyłek od tego miał odpaść to i tak szedłby w zaparte że wszystko w normie i sytuacja jest pod kontrolą🙂 
 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie  ja jestem zawsze do zgody niech tam każdy sobie wyraża poglądy jakie chce mi to nie przeszkadza , czasami coś tam podkoloryzuje żeby trochę ożywić dyskusję ale nie mam na  celu niczego złego chociaż zawsze wyraża to jakiś tam ogólny  pogląd na różne sprawy.

Mam zgłoszoną pompę ciepła wiec nawet nie dostane dodatku węglowego mogę jedynie liczyć na to że nie podniosą cen prądu.

https://www.muratorplus.pl/biznes/wiesci-z-rynku/wniosek-o-dodatek-weglowy-2022-wzor-pdf-jak-zlozyc-online-od-kiedy-wniosek-o-wyplate-dodatku-jak-wypelnic-druk-do-pobrania-aa-93ZF-pks3-GtZC.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcus312 napisał:

Dobra Panowie  ja jestem zawsze do zgody niech tam każdy sobie wyraża poglądy...

 

Oczywiście, że tak. Tylko trzeba umieć spojrzeć na wszystko z różnych perspektyw, a nie jak obóz rządzący, kto nie z nami, ten przeciwko nam... 👍

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absurdalna sytuacja. Ludzie na powrót montują butle przydomowe. I trudno się dziwić. 

PGE nie dystrybuuje nowych przyłączy gazu ziemnego. 

Nie można tanio zgromadzić już prądu na zimę,  jeśli się tego nie zrobiło przed kwietniem.  

Koszt instalacji i zakupu pomp ciepła tworzy nowe co raz to bardziej absurdalne sufity. Za cenę pieca do lpg kupić można co najwyżej bufor do pompy ciepła. 

Cena prądu sztucznie trzymana za ryj nikt nie wie kiedy i do jakiego poziomu zostanie uwolniona. Ich wysokość nietrudno ustalić patrząc na cenę prądu dla prowadzących DG. 

Litr lpg ma identyczną kloryczność jak typowy ekogroszek.  Ale sprawnością i bzobsługowością lpg bije opał węglowy na głowę. LPG jest produktem ropopochodnym.  Stąd  cena jest przywiązana do cen paliw płynnych.  A te tanieją,  bo jankesi uwolnoli rezerwy.  

Najdroższa dotąd metoda ogrzewania domu,  stała się tańsza od węgla kupowanego po cenach rynkowych. 

To nie jest normalne 🙂

 

  • Lubię to 2
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.