Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

Ale żeby CP była po 2000zł wow.

https://czarna-perla.ktkpolska.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję jak ktoś niedawno przeszedł na ekogroszek (5 klasy) bo teraz trza będzie mocno kombinować. I jak już niektórzy piszą na forum, już lepiej kupić grzałkę, grzejnik elektryczny bo to teraz najtańsze. Po prostu szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, buska3 napisał:

Współczuję jak ktoś niedawno przeszedł na ekogroszek (5 klasy) bo teraz trza będzie mocno kombinować. I jak już niektórzy piszą na forum, już lepiej kupić grzałkę, grzejnik elektryczny bo to teraz najtańsze. Po prostu szok.

Dobrze że tym od gazu pelletu ptaszki naniosą za darmo 🙂 . Ci wygrali.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym roku ecodesign przyda się jak nigdy dotąd, bo oszczędności wynikające ze sprawności spalania, zwłaszcza na mocy częściowej, opłacają się w trójnasób.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno mówiłem,że ta cała ekologia jest dla bogatych. My najwyżej mogliśmy starać się czysto spalać węgiel,drewno i gaz. A w obliczu tej drożyzny to to co da się spalić ludzie będą wrzucać do kotłów. Przynajmniej znikną dzikie wysypiska śmieci,a one same zaczną być skrupulatnie segregowane. Ludzie będą je dzielić na palne i te których nie da się spalić. Te palne będą znowu dzielone na palne w dzień i palne w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu sporo jest lasów (np. Mokrzański) i w tym roku pierwszy raz w życiu widzę ludzi zbierających chrust. Na przedmieściach kradną żółte i niebieskie worki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, HarryH napisał:

Akurat w tym roku ecodesign przyda się jak nigdy dotąd, bo oszczędności wynikające ze sprawności spalania, zwłaszcza na mocy częściowej, opłacają się w trójnasób.

Obecnie 0-2 stopni w dzień, w nocy -2-4. Kopciuch 20 kg - 12 godzin - polar długi rękaw. 5 klasa 15 kg 24/24 krótki rękaw. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrześniak wymienił kopciucha 15kW z domu 160m2 na ekogroszkowca ecodesign 9kW (dokładnie takiego jak mój). Efekt -  taki jak piszesz @daromegaTylko żona narzeka, że komin miał w chałupie z 50C, a teraz w ogóle go nie czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HarryH

W ogóle nie ma o czym dyskutować nawet. Zimy generalnie takie są całe jak obecnie jest okolica zera i tyle. Są jakieś okresy bardziej mroźne chwilowe. Więc te 0.5 tony na miesiąc jak spali to armagedonu nie ma. Kiedy było +7 jak zamontowałem spalał 12-13 kg. Kiedy będzie 10-15 i trzeba będzie delikatnie dogrzewać, będzie grzał sam siebie + trochę chatę. Średnia roczna wyjdzie na miesiąc z 350-400 kg. To nie jest jakiś dramat. Ta sytuacja którą mamy też wiecznie trwała nie będzie. Nie zamkną ani kurka za gazem, ani ropy ani węgla nie zatrzymają bo z powietrza to można bąki puszczać jedynie. Muszą być paliwa i nie ważne skąd będą ale być muszą bo nie jesteśmy samowystarczalni. Ta chora i tragiczna na ta chwilę sytuacja też przeminie. To wszystko wróci do normy z czasem. Wiec nie ma co biadolić na zapas. Będzie co będzie. Może najbliższy rok nie będzie mlekiem i miodem płynący. Może trzeba będzie więcej zapłacić za tą rozpierduchę zbrodniarza. Ale trzeba na to patrzeć długofalowo a nie z perspektywy chwili. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/ekogroszek-wesola-29-mj-1000kg-11269106721
Tego to już całkiem pojechało Cena 2999 złotych plus jeszcze 200 zł za przesyłkę. A żeby mu ten groszek spleśniał

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz pytanie czy kupić to co jest (orzech piast 1550zl/t, wesoła 1650zł/t) czy zaczekac do późnej wiosny/początku lata z zakupami? Zostało mi ostatnie 200kg co wystarczy mi pewnie na jakieś  2 tyg palenia, chciałem dokupić tonę ale nie wiem czy te ceny to chwilowe i bedzie gorzej czy moze spadną, więc mam pomysł podjechać do obi albo castoramy po kilkanaście worków, tak zeby bylo na teraz. Ktoś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, beaksgraff napisał:

Ktoś doradzi?

Nie biore odpowiedzialnosci za to co napisze.

Jesli konflikt sie uspokoi to i rynek sie uspokoi ale to nie oznacza ze bedzie taniej, to oznacza ze nie bedzie duzo drozej (bo jeszcze jest inflacja).

Tak wiec jesli znasz polityke to i ceny przewidzisz. Kupuj… ale policz czy nie lepiej zmienic (lub lepiej dolozyc do obecnej instalacji) inne zrodlo ciepla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.