Skocz do zawartości

buska3

Stały forumowicz
  • Postów

    192
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez buska3

  1. Pompy ciepła montuję się w układzie zamkniętym. Proszę sprawdzić w instrukcji danej pompy. Osobiście nie widziałem PC zamontowanej w układzie otwartym.
  2. Klimatyzator z funkcją grzania. Grzeję i daje zimno w lecie moim zdaniem najlepsza opcja.
  3. Też jestem pod ENEA i czekam teraz na fv jeśli będzie potyczka jak w tamtym roku to składam wniosek o rachunek 2 mc. Na e-boku w fakturach mam do ściągnięcia zawsze poprzednie i do tej pory były szczegółowe.
  4. Autora tematu pytam. Tu wszystko ładnie i klarownie widać. 🙂
  5. No dobra to teraz pokaż analogicznie ale w ilości kwh z zeszłego roku a tego. Na razie jest cena a ile było zużytych ??
  6. Czy to jest roczny rachunek - bo jeśli tak to prognozowany (6-mc też jest prognozowany). Jak zmienisz na 2-mc będziesz miał rzeczywisty i lepiej dla ciebie.
  7. Grzałka jest tylko on/off więc grzeje stałą mocą do wyłączenia przez termostat. U siebie smart gniazdko dałem przez stycznik, gdyż popaliłem je chyba ze 3 szt. a chciałem w ustalonych godzinach grzać wodę.
  8. Mam ten sam zbiornik i jak na razie utrzymuje stałe 2kw pobór grzałka. Trzeba ją wyjąć i obejrzeć czy za dużo kamienia na niej nie ma, sprawdzić połączenia elektryczne - przewód na stykach czy termostat jest sprawny, najlepiej go na chwilę ominąć. Kiedy anoda była wymieniana ?
  9. Jak kocioł za duży to tylko bufor cię ratuję, wszystko inne co zastosujesz pójdzie w komin. Zawór 4d ja bym wywalił i zastosował zawory 3d z siłownikiem na OP oraz na grzejniki. Jest to jakaś kontrola nad temperaturą, nawet jak zastosujesz zawory termostatyczne.
  10. To teraz będziesz zmuszony bo nie ma zaworu przy samym zbiorniku. A jak spuścisz wodę to założysz ile zaworu będziesz chciał - do odcięcia wody zbiornika, do odcięcia wody z bojlera i do napełnienia wody co CO.
  11. Klim jest do wyboru do koloru, pytanie czego oczekuje użytkownik, może być też jakiś kominek a nawet kominek na pellet. Ale czy to takie komfortowe czy nie lepiej coś ze sterowaniem zdalnym.
  12. Może zainteresuj się klimatyzacją, która chłodzi i grzeje 🙂
  13. Spaliłem klika gniazdek nawet tych powyżej co napisaliście. Chyba mam pecha, bo grzałka 2kw i cały czas na chodzie, ale wymieniony kabel z tego samego powodu co napisał o6483256 🙂 W necie już nie będę szukał ale są też materiały jak innym też uszkodziły się te gniazdka.
  14. Tu masz fajną dyskusję. Trochę cierpliwości w szukaniu za czym zada się pytanie.
  15. Ja przy grzałce 2kw popaliłem już tych gniazdek więc proponuję dodać do tego stycznik. Te gniazdka daleko odbiegają od tego co na nich jest napisane i dla własnego bezpieczeństwa używajcie stycznika 🙂
  16. Ale autorowi chodzi tylko o to by PV produkowało prąd i nie podbiło napięcia powyżej 253v gdyż nie będzie produkcji prądu. A wy piszecie o uruchomieniu grzałki, kiedy by energia pchana byłaby do zakładu energetycznego czyli lepiej wykorzystać ją bezpośrednio w domu bo jak oddamy ją to tracimy czy w nowych zasadach czy starych. To są dwie różne sprawy.
  17. Tutaj znalazłem fajny artykuł https://fotowoltaika-energia-sloneczna.pl/tag/kat-nachylenia-paneli-fotowoltaicznych-na-gruncie/
  18. Ja już na dachu nie mam miejsca Montuję teraz 6 paneli 580w na ścianie lecz będą typowo pod kątem 90st. Jestem ciekaw co z tego wyjdzie, ile wycisnę z nich ale tylko off-grid.
  19. Termostat swoją drogą, a kocioł swoją. I każdy powie że pilnujemy temperaturę powrotu na kocioł taki jak producent każe i to jest mniej więcej w przedziale 55 - 65 st. Czyli temperatura na wyjściu z kotła może być wyższa niż na powrocie, ale zaznaczę jeszcze raz jest ważny powrót do kotła.
  20. A może jest zawór na bojlerze od ciepłej wody i go zamknąć na czas wymiany tego zaworu. Tu tylko wymiana na nowy.
  21. Do zbiornika wyrównawczego nie może być żadnego zaworu (automatycznego czy ręcznego). Inaczej grozi to zagotowaniem wody w układzie gdy takie zawór będzie zamknięty, a o skutkach można się domyśleć lub przeczytać w necie. U ciebie zostaje założenie zaworów termostatycznych lecz w jednym grzejników nie może być (np. w łazience), by pompa mogła pracować bez przeszkód. Chyba że poprowadzisz osobną rurę 1cal do zbiornika wyrównawczego to wtedy inna kwestia.
  22. A masz zawór zwrotny zamontowany w tym miejscu by nie zaciągało zimnej wody z powrotu bufora??
  23. Jak jest ZZ za pompą do ładowania CWU to nic nie zmienia w tym układzie.
  24. Pierwszy raz widzę by zasilanie na CO (tutaj grzejników) było niżej niż zasilanie na ładowanie bufora. Woda gorąca zgromadzona na górze tego bufora nigdy nie będzie pobrana, a nie tędy droga. Bufor to też sprzęgło więc zawór 4d do wyrzucenia (potocznie ala-sprzgło). Wymienić na 3d (lepiej 3d z siłownikiem) i zawory termostatyczne na grzejnikach. Co do ładowania CWU to lepiej dać przed buforem (po co ładować bufor latem nie szkoda kasy na opał)tuż za zaworem ochrony powrotu. Poma kotłowa w złym miejscu, powinna być na powrocie między piecem a zaworem ochrony powrotu to jest bardzo ważne. Niestety ale obecny układ nie będzie dobrze działać, ale drenować portfel na opał. Tak na szybko schemacik (przed i za pompami (wszystkimi) powinny być zawory i zwór siatkowy) Ale najważniejsze jaki to układ i jakie jest jego zabezpieczenie ???
  25. Pompa do wyjęcia bo może wirnik staną. Ja tak miałem, że po dłuższym okresie braku pracy pompy wirnik staną. Oczywiście po przeczyszczeniu ruszyła i jest już ok.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.