Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

No, ale przecież miałeś kupiony węgiel na sezon. Wszyscy odczekamy chwilkę i ceny spadną. to Ty się ostatnio na te ceny strasznie napinasz. Szukasz po składach, wszędzie brakuje, nie mają dla Ciebie, mają 10 worków itd itd. To masz ten węgiel na sezon, czy nie masz, bo nie chce mi się twoich postów wertować? 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Kupowałem w mają 2 tony ale przecież na cwu idzie mi całe lato a grzanie załączyłem już w sierpniu jak było zimno i mimo że 60kg zasobnik wystarcza w taką pogodę jak teraz na ok 10-14 dni to jednak to schodzi nie ma bata więc gdzie widzisz problem żebym ja musiał tobie się tłumaczyć ? w sumie nie widzę dalszego sensu grzania ekogroszkiem choć pewnie bym chciał ale sytuacja już raczej normalna nie będzie to zawczasu trzeba myśleć o ucieczce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licząc od 1 maja do końca sierpnia musiałeś spalić 300kg na CWU (bo podobno palisz 2,5k/doba)

Zostało 1700kg

Ja masz już zimno w sierpniu, a mieszkasz w cieplejszym krańcu Polski, to temat w ogóle robi się ciekawy.

PS Oczywiście, że nie musisz się mi z niczego tłumaczyć, ale za dużo znaków zapytania w twoich postach jest, więc zadaje Ci kolejne pytania, bo nie lubię bajkopisarzy!

Węgiel ma to do siebie, że trzeba go ładować i człowiek po tej operacji jest cały brudny, więc zgadzamy się w jednym! Pompa ciepła to lepsze rozwiązanie!

Jak tylko ogarnę się finansowo i wykończę drugi budynek na działce, będzie to następny zakup.

 

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie spinajcie się tymi spekulanckimi cenami.

Większość z nas kupiła opał w "normalnej" cenie a Ci co się spóźnili nie są w sytuacji bez wyjścia.

Można kupć drewno, jakieś palety i inne odpady drzewne ale najważniejsze nie dać zarobić tym cwaniaczkom.

Pamiętajcie, że oni mają koszty stałe i muszą z czegoś się utrzymywać.

CO do Pomp ciepła 🙂 to nie wiem czy czytaliście ale grudzień/styczeń należy się spodziwać podwyżek 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
25 minut temu, o6483256 napisał:

Licząc od 1 maja do końca sierpnia musiałeś spalić 300kg na CWU (bo podobno palisz 2,5k/doba)

Zostało 1700kg

Ja masz już zimno w sierpniu, a mieszkasz w cieplejszym krańcu Polski, to temat w ogóle robi się ciekawy.

PS Oczywiście, że nie musisz się mi z niczego tłumaczyć, ale za dużo znaków zapytania w twoich postach jest, więc zadaje Ci kolejne pytania, bo nie lubię bajkopisarzy!

Węgiel ma to do siebie, że trzeba go ładować i człowiek po tej operacji jest cały brudny, więc zgadzamy się w jednym! Pompa ciepła to lepsze rozwiązanie!

Jak tylko ogarnę się finansowo i wykończę drugi budynek na działce, będzie to nastę😄pny zakup.

 

A co ja się będę tłumaczył skoro mam inne plany a ty przyczepiłeś się jak żep do ogona 

Dmuchamy.pl - szczegółowy opis towaru

Gotowy chłodniczy wymiennik płytowy do pompa ciepła 10KW SWEP 69bar Płock • OLX.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, o6483256 napisał:

W październiku (7-31) 982kWh

Od 01.10 do 01.11 jest u mnie 796kWh na CO i szacunkowo 80kWh na CWU. Czyli jakies 870kWh. Okolo 235kg pelletu zutylizowane.

Cieplomierze mam w obiegu CO (nie kotla) wiec jest to cieplo liczone ze stratami na kotle, rurkach, buforze.

Grzalki ele. celowo nie zalaczalem jak w poprzednich sezonach na weglu. Cos tam jeszcze zejde bo pierwsze starty na pellecie to tez roznie bywalo (wiecej testow).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz ten zestaw? Czy cały czas dumasz? 

 

Jeżeli kupujesz, to SUPER i życzę powodzenia, ze złożeniem tego w całość.

 

 

 

 

Ja mam na powrocie do kotła zamontowany. Nie mam zaworu 3 czy 4 drogowego. Wyniki widzę mamy zbliżone, chałupy również i ocieplenie również.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wlasnie zapytalem bo chalupy podobne.

Pozdr.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadamy po sezonie, bo w sumie założyłem, żeby określić faktyczne zapotrzebowanie na ciepło, maksymalną potrzebną moc etc. Potem kupię jakąś tanią chińską pompę, albo przeróbka z klimatyzatora (tylko z racji braku czasu i różnicy w cenie która nie będzie "kosmiczna" pewnie kupię gotowca).

Moja tylko musi jeszcze chłodzić, bo rozciągnąłem instalacje pod klimakonwektory.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednich sezonach CO zuzycie ~9500 +/-500. Podobnie Ci wyjdzie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciepło właściwie 9500-11000 zależy jak liczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona zawyza jakies 10-15% u mnie. I tak nie jest zla!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, carinus napisał:

Można poszukać tańszej pompy z mocą minimalnie mniejszą niż nasze zapotrzebowanie i używać w okresach "cieplejszych" sezonu grzewczego. Pozostawić dla bezpieczeństwa kociołek i mały zapas paliwa dla niego. Panele można założyć i nawet gdyby używane były jako off-grid to swoje oszczędności wniosą. Sam odpaliłem PC i jakoś teraz nie widzę na razie sensu odpalania kociołka, może nawet cały sezon przepękam na samej pompie.

Na moc bierną i skoki napięcia też są sposoby, może nie najlepsze ale zmarnować prądu nie pozwalają.

u mnie jak wjedzie pc do kotłowni to ciężko zmieścić jeszcze kocioł

13 godzin temu, YaroXylen napisał:

Ojejku .... naprawdę??? ... to gdzie kolego mieszkasz ..... Eeee to w Polsce jeszcze tak źle nie jest... ᕦ(ツ)ᕤ

Yaro.

 widać po reakcji jak cenowo wychodzi eksploatacja  pc bez pv, Yaro pochwal się w maju jaki miałeś koszt ogrzewania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę @damdam

Jak Wychodzi eksploatacja??? .... super i życzę każdemu tak trafnego wyboru i komfortu ... tutaj kolega ma link LINK FORUMOWY i sobie poczyta (miłej lektury).

Jeszcze mam prośbę o uzupełnienie wypowiedzi jak to cena energii w taryfie nocnej zrównała się z ceną taryfy dziennej z przed podwyżki... może jakiś przykład konkretny? .... a odpowiedź w stylu:  słyszałem że ktoś mówił to jest po prostu FAKE / plotka.

Pozdrawiam. YARO

 

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieładnie ale muszę zacytować siebie gdyż w najmniejszy sposób nie próbował kolega odpowiedzieć:

Godzinę temu, YaroXylen napisał:

Jeszcze mam prośbę o uzupełnienie wypowiedzi jak to cena energii w taryfie nocnej zrównała się z ceną taryfy dziennej z przed podwyżki... może jakiś przykład konkretny? .... a odpowiedź w stylu:  słyszałem że ktoś mówił to jest po prostu FAKE / plotka.

Niestety ale rozsiewasz kłamliwe informacje na temat absurdalnych podwyżek prądu. Mam nadzieję że się mylę i odpowiesz na pytanie...

Fotowoltaika nie ma żadnego wpływu na ilość pobranej energii przez pompę ciepła... jakby coś...

Pozdrawiam YARO

Edytowane przez YaroXylen
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, damdam napisał:

u mnie jak wjedzie pc do kotłowni to ciężko zmieścić jeszcze kocioł

 

Zawsze możesz wybrać opcję pompy w monobloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze w maju płaciłem z energię czynną w taryfie G11 0,21900 netto
image.png.ae5499ffb18a294e38cc2bd682b6aa09.png

teraz spróbuj znaleźć tańszą ofertę w taryfie G12 noc, dla ułatwienia podam Ci link do Excela z aktualnymi danymi
http://www.maszwybor.ure.gov.pl/or/cenki/122,Cenowy-Energetyczny-Kalkulator-Internetowy-CENKI.html
Z góry napiszę że oferta Orange nie jest aktualna (albo celowo wprowadzają w błąd) - przekonaj się dzwoniąc tam...
 

46 minut temu, damdam napisał:

@YaroXylen

ok  nie wiedziałem, że masz też pv w ilości 10kW, to inaczej zadam pytanie ile zapłaciłeś "wpisowego" aby mieć komfort i koszty eksploatacyjne o których piszesz w swoim wątku?

 

Edytowane przez damdam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, o6483256 napisał:

Jaki średnioroczny COP Ci wyszedł z pompy?

Witam Ciebie.

Zrobiłem przed chwilką fotki. YARO

 

20211104_130833.jpg.7699c2736b3837f36b29b0c9317834eb.jpg 20211104_130825.jpg.2380fd5bb66154c5c107c8d7adce11d3.jpg 20211104_130820.jpg.0361ebaf5d9d1373fa17c6b6ce8734e0.jpg

 

Kol. @damdam

Gdzie w tych przytoczonych przykładach masz cenę taryfy nocnej i dziennej i gdzie Twoje wydumane podwyżki ... FAKE NEWSY????????

Pozdrawiam. YARO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak spalałeś węgiel to miałeś sprawność kotła ok 55% (tak mniej więcej jak ja)

Dlaczego pytam? 

Bo sam teraz kalkuluję teoretycznie i chcę sprawdzić, czy teoria potwierdzi się z praktyką 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kol @o6483256

A to już trzeba sobie policzyć , 4 tony na zimę+ 1 tona na CWU lato praktycznie od kilku lat było tak samo, rusek ok.23MJ resztę znajdziesz TUTAJ , chałupka jak w stopce...

Tam znajdziesz informacje tak jak leci i tak jak są w rzeczywistości. Moja intencja jest aby każdy kto to przeczyta sam sobie wyrobił zdanie, porównał, podjął decyzję,... po prostu pomóc ✌(ツ). Wkrótce uzupełnię o wpisy. Może się komuś przyda. ☝(ツ)

Sorki ale trochę nie na temat...chociaż nim związane.

Pozdrawiam.YARO

Edytowane przez YaroXylen
dopisek
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodzi w tej całej zabawie, żeby przedstawić wiarygodne dane i pomóc innym w podjęciu decyzji. Teraz czekam, jak ktoś po sezonie przedstawi (obliczy z ciepłomierza itp), jaki np COP ma taki Haier, czy inny tani chińczyk.

Natomiast nie trawie bajania, podawania jakiś danych, bez konkretnych dowodów, czy argumentów.

Argumenty i dowody  obronią się same.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.