Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam Kolegów.

Zwracam się z prośbą o ocenę oferty. Oferta nie zawiera szczegółów ale nie były wymagane.

Dom w którym ma być zamontowana instalacja PV, ma przyłącze oficjalne 5kW, które będzie musiałoby być zwiększone, ale sama instalacja w budynku oraz warkocz jest przygotowany do dużo większych mocy(15kW) elektryk mówi że tylko kwestia zabezpieczeń.

Dom idealnie skierowany na południe, kąt dachu jak mówił wyceniający prawie idealny, z lewej i z prawej otwarta przestrzeń bez drzew.

Do wyceny zaproponował mi w rozmowie (nie uwzględnione w wycenie) przy dopłacie 1500zł takie coś że instalacja może ładować również akumulatory i będzie działała po zaniku napięcia w sieci wykorzystując prąd z paneli i ewentualnie z akumulatorów. Dopłata 1500zł nie dotyczy zakupu akumulatorów.

Wycena obejmuje:

Zamontowane będzie urządzenie Leapton Solar z ekranem w urządzeniu oraz aplikacją do telefonu i netu,  panele Leapton 330 mono HC, montaż stelaży, instalacji, podłączenie, załatwienie przez firmę zwiększenia przydziału mocy, licznik, z całą papierologią PGE  (tylko Trzeba jechać 2 razy osobiście podpis złożyć),  wszystkie dokumenty do uzyskania dotacji. Wszystkie materiały do wykonania dostarcza firma.

Dodam że firma zweryfikowana, 20 lat na rynku solary i pompy, a od 12lat PV. Firma zapewnia 5 lat gwarancji na wszystko, wykonuje również usługi np. mycie paneli z podnośnika a zaleca wykonać co 3-4lata .

Proszę kolegów o ogólne opinie nt. urządzeń zaproponowanych w ofercie, oraz ceny całości usługi.

Pozdrawiam. YARO

wycena.thumb.png.5666853a7d5e4a5075cd46bf627ae16d.png

Edytowane przez YaroXylen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile z tej kwoty trzeba realnie zapłacić? a ile będzie dotowane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, YaroXylen napisał:

,,,, Zamontowane będzie urządzenie Leapton Solar z ekranem w urządzeniu oraz aplikacją do telefonu i netu, ,,,,

Nie ma na rynku falowników o takiej nazwie handlowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za cenną uwagę, w poniedziałek będę się kontaktował w sprawie uzupełnienia informacji, czy może dopytać o jakieś szczegóły oprócz producenta nazwy i modelu urządzenia?

Bardzo chciałbym aby instalacja była warta zapłaconej gotówki, dlatego dziękuję i proszę o wszelkie uwagi.

Pozdrawiam. YARO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Piecuch19 napisał:

Ile z tej kwoty trzeba realnie zapłacić? a ile będzie dotowane?

Cena 44000zł do zapłacenia, dotacja standardowa chyba 5000zł więc kosztowała by mnie 39000zł. reszta kosztów opłat, przyłączy, liczników, i przydział mocy wszystko oni robią i to jest w cenie. U kolegi podobną instalację zrobili i po 10dniach od złożenia papierów dostał już przelew na konto. Bardzo się zdziwił. Ale zamontowali inne urządzenie(inwerter) bo nie ma monitora podglądu w urządzeniu a tylko w telefonie!!! Ja takiego nie chciałem i musi być czytelny ekran.... i basta :-))

YARO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Hallo!  

Ja ***

Zakładam firmę montującą PV........

Moja ocena:

30 paneli  12.269 PLN; inwerert 10 kW /np. Growatt/  5.041  PLN; strzelam :   zabezpieczenia, konstrukcja , montaż, kabel  10.000 PLN 

daje razem + - 27.310    +8 % VAT  w sumie  ok. 30.000,-    Czy jeszcze coś potrzeba?

reszta  14500  PLN za robotę papierkową......  czysty zysk 13.000.      z jednej instalacji 10 kW.  To mi się podoba.   Jak to zrobić, żeby mieć chociaż jedną na kwartał do montowania?

Pozdro .

Aha:  na akumulatory nie pisałbym sie w żadnym wypadku. po 2- 3 sezonach do wyrzucenia. lepiej zakupić większą instalację /drugą  bez dotacji/.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę że trochę duży narzut na wykonanie firma sobie liczy, ale sam prowadzę firmę i zatrudniam ludzi, zawsze koszty są większe niż tylko te matematyczne wyliczone przez kolegę.

Bardzo cenię sobie każdą informację i opinię za co dziękuję.

Co do urządzeń i akumulatorów, bardziej zależy mi na podtrzymaniu pracy w ciągu dnia przy zaniku zasilania z sieci. U klienta widziałem i taką właśnie chcę instalację która przy zamiku będzie nadal pracowała.. nie bardzo się znam ale tam do podtrzymania był taki akumulator wielkości dużego motocyklowego, i mimo braku napięcia w sieci, w środku dnia instalacja działała. coś pamiętam  jakoś tak --- "hybryda z falownikiem"... coś takiego było mówione... zresztą nieważne ale to działało z małego akumulatora.

Yaro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tak na prawdę to wszystko zależy od jakości montażu, ponieważ rynek dojrzewa i sprzęt na nim jest w zasadzie podobnej jakości i funkcjonalności no chyba, że ktoś weźmie mega tanio sprzęt, o którym wiadomo, że jest robiony w garażu.

5 godzin temu, dorecho napisał:

strzelam :   zabezpieczenia, konstrukcja , montaż, kabel  10.000 PLN 

No to nie strzelaj i  sprawdź ceny  bo niewiele ma to wspólnego z rzeczywistością. Skrzynka zabezpieczeń DC potrafi kosztować 1200 przy 30 panelach nie wiem ile będzie stringów i połaci od tego zależy cena, skrzynka AC też podobnie. Jedno oryginalne złącze MC4 to około 10 zeta a takich złącz przy dużej instalacji może być z 50 szt itd. itp.

Sam stelaż będzie kosztował ze 3000 albo więcej zależy jaki system.

Dalej montaż czyli praca ja wiem, że u nas nie szanuje się ludzi i robocizny wogóle, taki naród ale fachowiec nie będzie pracował za 20 zeta na godzinę nie te czasy. A więc co najmniej 3 ludzi na dachu z zabezpieczeniami, uprawnieniami, doświadczeniem zamiast dwóch ukraińców spod sklepu, do tego zwyżka lub rusztowanie no i koszt montażu i demontażu.

Uziemienia, koszt punktu z pomiarem rezystancji to chyba obecnie 1100 PLN, trzeba uziemić zarówno stelaż jak i same ramy paneli ile kabla 16mm miedź to zależy od budynku i wielkości instalacji cena za metr takiego kabla to chyba ponad 12 zeta za metr. Potem złączki oraz ich zarobienie. Śrubki nierdzewne to koszt chyba 1 PLN za sztukę sama śruba plus jeszcze nakrętka nierdzewna plus specjalna podkładka razy 30 paneli...

Elektryk z certyfikatem OZE lub odpowiednim, podłączenie instalacji, zabezpieczenie oraz wypełnienie dokumentacji do Tauronu razem ze schematami itd. weźmie pewnie 50 zeta i flaszke za podbicie HAHAHA

Można tak wymieniać, dla tego kto nie ma pojęcia to sie łatwo pisze czysty zysk 13 tysięcy no to skoro taki czysty to rusz dupe i wejdź na dach o ile masz tyle odwagi bo są tacy co sie boją nawet na drabinę wejść a co dopiero latać z panelami po stromym dachu na wysokości 12 metrów...

Ludzie zastanówcie się co piszecie czasem.

Edytowane przez Agni
Literówka
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak samo jak są tacy co się burzą że kocioł z zasobnikiem jest be bo trzeba worki dźwigać, życie.

Ja natomiast mam PRLowski klocek z płaskim lekko spadkowym dachem skierowanym na południe, tutaj mogę na nim bezpiecznie rowerem jeździć i mam zamiar zrobić większość rzeczy sam.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Witam.

Odnośnie oferty proponowane falowniki to solaredge lub fronius hybrid.

Niestety pomysł montażu fotowoltaiki upadł..... gdyż po złożeniu wniosku (13styczeń) o przydział do 12kW, okazało się że........ PGE nie ma możliwości zwiększenia przydziału mocy w ciągu najbliższych 3lat!!! ze względu planowane modernizacje lini SN i NN na rok 2023 i 2023. Taka jest treść pisma otrzymanego przed chwilą z PGE.....ale tempo odpowiedzi wyjątkowo szybkie....

i tak podsumowując:  fotowoltaika nie... gazu niema.... ciekawe co jeszcze.

No nic.. poczekam co ciekawego czas przyniesie..

YARO

Edytowane przez YaroXylen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaraz pewnie będziesz miał kontrole kotłowni i tego co spalasz. 

Dziki kraj

• Zgadzam się 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hallo !

No to możesz działać z PV  dla zakresu mocy 5 kW. szkoda czekania, a powiększysz jak zdobędziesz przydział. 

POzdro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Noo a pierwszy, który doniesie do Gestapo to będzie ten najbardziej ekologiczny somsiad co mu dymek śmierdzi ale sam targa z marketu tony plastiku swoim dieslem bo na reklamówce pisze teraz EKO i kosztuje 60 groszy a dawniej było za darmo :)

Ja też bym założył mniejszą instalację, zgarnął bym dotacje przez te kilka lat zdąży się zwrócić a jak podniosą moc to sobie dołożysz drugą mniejszą instalację, te kilka dodatkowych paneli nie będzie już drogie tym bardziej, że na prąd już nie będziesz tyle wydawał.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Agni napisał:

sam targa z marketu tony plastiku

Niestety to racja - sam wczoraj wystawiałem śmieci do wywozu i było tego od 24 12 6 worków plastiku, 1 worek papieru z metalem i 1/3 kosza śmieci mieszanych.

Czyli plastik górą!

Nie wiem skąd się bierze ta góra plastiku produkowana  w domu przez 3 osoby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie dzisiaj to samo, jutro zabierają więc dzisiaj wystawiałem.

Dokładnie zakładaj panele na 5kw, później sprzedaż falownik i Kupisz większy i dodatkowe panele.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi