Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinia o monobloku Haier 8kW


Henrykz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli myślisz o PC w jakiejkolwiek formie i masz trochę wolnego grosza, to instaluj nawet mniejszą instalację PV bo czas tutaj goni. Zrób to we własnym zakresie żeby zminimalizować koszty, a zwiększyć moc samej instalacji. W międzyczasie zmontujesz na spokojnie jakąś pompkę i będziesz już zabezpieczony w "paliwo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Do końca jeszcze nie wiem jaka tylko wiem że pompa czy będzie taniej ? nie nie będzie to wiem a co do paneli to nie teraz a bardziej wiosną sobie zrobię taki ofgrid z autokonsumpcją czyli falownik podłączony do siecie ale bez magazynowania w niej ,świeci to pałer 28 w domu zgaśnie słońce to do rana wystarczy ciepła hehe a i z sieci jak pojadę to pewnie też nie zbankrutuję przy tych cenach opału to tanio już nic nie będzie i trzeba z tym żyć , 

carinus a w twojej pompie jak idzie sterować mocą ? da się na sztywno ustawić aby grzała np stale 28 stopni ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic ma harmonogram tygodniowy i można zapisać każdego dnia osobno kiedy i jak ma ustawiać grzanie CO i CWU z jaką odchyłką od krzywej grzewczej. Możesz ustawić krzywą grzewczą, która reguluje temp wody zgodnie ze zmieniającą się temp na zewnątrz lub korzystasz z termostatu w pomieszczeniu. Ustawiasz sobie temperaturę wody, deltę z jaką ma być ustawiana różnica wejście-wyjscie i taką pompa trzyma. Możesz sobie na panelu korygować w zakresie +/-5* odchyłkę od ustawionej temperatury, tak na szybko. Ustawiasz jak chcesz i jak Ci wygodnie, masz podgląd nad wszystkimi parametrami zużycia i pracy pompy i to między innymi zaważyło o wybraniu fabrycznej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Haierze można ustawiać na panelu określoną temperaturę i pompa będzie ją utrzymywać. Mam też

moduł ATW do którego można podpiąć termostat pokojowy, który będzie sterował pracą pompy. Nie zgłębiłem

jeszcze tego, ale nie wiem czy nie można podpiąć czujnika zewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym urządzeniu takie stałe nastawy zrobisz, ja też nie ustawiłem na razie krzywej grzewczej tylko jadę na stałej temperaturze 35* i koryguję ją w/g chwilowych potrzeb.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, berthold61 napisał:

Pany a jeśli mogę spytać jakie sterowanie ma haier ,czy w sterowniku można ustawiać stałą temperaturę np 26 czy 28 czy 30 i by to trzymała ? czy to na innej zasadzie działa .

Na sterowniku pokojowym w haierze masz możliwość ustawienia jedne j stałej temperatury (np 30 st ) histereza od 28 do 35 stopni.

Jest też możliwość zaprogramowania tygodniowego temperatur zasilania - 6 programów dziennie pn-pt.

6 programów na sobotę i 6 na niedzielę.

Nie potrzeba do tego modułu atw - bez którego pompa jest tańsza o 1000 zł.

Wtedy podłączenie sterownika pokojowego jest realizowane bezpośrednio do pompy bez modułu ATW.

Edytowane przez bobbuilder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://intech.cool/pl/haier/2185-modul-sterowania-atw-a01-pompa-monoblok.html

Moduł odpowiada za dodatkowe możliwości pompy np. możliwość ogrzewania cwu, sterowania grzałką zewnętrzną itd.

https://haier-ac.pl/wp-content/uploads/materialy/instrukcje/pompy-ciepla/instrukaja-obslugi-i-montazu-zestaw przylaczeniowy-atw.pdf

Jeśli pompa będzie służyła tylko do CO, moim zdaniem nie jest niezbędny.

U mnie drugi sezon pompa pracuje bez niego :). Ja lubię prosto i tanio.

W moim układzie podgrzana przez pompę woda z obiegu CO trafia najpierw do płaszcza bojlera podgrzewając go  do temperatury 30-35 st. , a następnie idzie na grzejniki.

Woda z układu cwu z bojlera "wstępnie podgrzana" trafia do pojemnościowego podgrzewacza gazowego, który dogrzewa ją do pożądanej temperatury.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No bo masz gaz ale jak go nie ma to czymś tą wodę cwu trzeba grzać raczej ,u mnie gazu nie ma i pewnie długo nie będzie , następna sprawa jaka mnie nurtuje to zasobnik czy jak oni to nazywają wg ich schematu od agregatu woda ma iść w ten zasobnik jako bufor przeważnie w zestawach jest 200 litrowy i nie wiem co to ma oznaczać ? że trzeba jeszcze osobny zasobnik ? bo raczej jak to pracuje wg ich schematu to wodą o temp 28 stopnik raczej nikt się nie wykąpie więc albo zasobnik a po co ten bufor przy podłogówce ?

Zastanawia mnie też czy są dwa modele starszy i nowszy bo co niektórzy w ogłoszeniach piszą nowy model ,ściema ?

 

Edytowane przez berthold61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasobnik jest potrzebny gdy całkowita ilość wody w układzie, odliczając pętle/grzejniki które mogą się zamknąć np. termostatem, jest niższa niż wymagana pojemność dla danej mocy pompy. Pompa musi mieć pewną ilość wody do procesu defrostu, wtedy gdy pobiera ciepło z wody instalacyjnej. Jak będzie jej za mało pompa się nie odszroni, wywali błąd np. grzałki, dlatego nieraz potrzebne są takie zbiorniczki.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ale na tym filmiku gostek ma 200 litrów i zasilanie podłączone do tego bufora a gdzie zasobnik ciepłej wody ? coś powiedział ale pewnie sam tego nie rozumie , wiem że tam dawają coś ok 60 litrów na powrocie ale to co on pokazuje to jakiś nonsens .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajesz w układ zasobnik do defrostu który ma temperaturę CO, a przez zawór trójdrogowy grzejesz CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podłogówki nie jest wymagany dodatkowy bufor ale jak chcesz przez dodatkowy wymiennik to już tak 60 l wystarczy w haier.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, berthold61 napisał:

No bo masz gaz ale jak go nie ma to czymś tą wodę cwu trzeba grzać raczej ,u mnie gazu nie ma i pewnie długo nie będzie.

Zamiast bojlera gazowego można użyć bojlera elektrycznego ( koszt 500 zł ) i rozwiązać to w ten sposób.

Ja już miałem gazowy - więc go zastosowałem. Różnica ceny pomiędzy gazowym a elektrycznym bojlerem + taryfa

g 12 w + zarządzanie czasem grzania i jest ok. W okresie maj - wrzesień pompa pracuje w krótkim obiegu  bez grzejników, na temp 45 stopni i wtedy dogrzewanie wody cwu nie jest konieczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
Godzinę temu, o6483256 napisał:

Dajesz w układ zasobnik do defrostu który ma temperaturę CO, a przez zawór trójdrogowy grzejesz CWU?

No właśnie a ten na tym filmiku jakieś farmazony plecie .

20 minut temu, marcus312 napisał:

Do podłogówki nie jest wymagany dodatkowy bufor ale jak chcesz przez dodatkowy wymiennik to już tak 60 l wystarczy w haier.

Dla świętego spokoju warto dać choć do końca hm .

1 minutę temu, bobbuilder napisał:

 

No ale po co bojler elektryczny jak latem pompa zrobi ciepłą wodę 5 razy taniej no nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalatorzy z małym doświadczeniem lub dla instalacji z niepewnym sterowaniem, proponują zbiorniki buforowe z większą pojemnością dla złagodzenia ewentualnego przewymiarowania pompy. Wtedy zjawisko taktowania wystąpi znacznie rzadziej/ z mniejszą częstotliwością.

Na tym filmie gościu dobrze prawi, ale mało zrozumiale dla kogoś nieobeznanego z tematem pomp.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na znanym portalu aukcyjnym jakieś 11tys zł z 20 ratami 0%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
46 minut temu, Henrykz napisał:

Ile będzie kosztował?

10160 z przesyłką  oczywiście z atv i całym tym osprzętem . allegro lokalnie czy jakoś tak ale oni przesyłki na najbliższej poczcie zostawiają i sam muszę podjechać pod pocztę po to hm.

Teraz największym wyzwaniem dla mnie będzie wybór bojlera  to chyba jakiś kombinowany musi być i oglądałem używane nierdzewki  300,400 litrowe ,jeden 400 litrowy bufor a w nim 100 litrowe cwu , hm sam nie wiem .

Edytowane przez berthold61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, berthold61 napisał:

10160 z przesyłką  oczywiście z atv i całym tym osprzętem

 

1 godzinę temu, berthold61 napisał:

Teraz największym wyzwaniem dla mnie będzie wybór bojlera

Czy jest szansa, że po zamontowaniu i uruchomieniu wszystkiego napiszesz ile kosztowała cała inwestycja?

Bo poza pompą trzeba jeszcze dokupić masę kształtek, jakieś naczynia przeponowe, filtry, bufor, zbiornik cwu, stojak na pompę...

Ciekawi mnie jak to wypadnie przy moim T-Capie za 35 tysięcy.

1 godzinę temu, berthold61 napisał:

allegro lokalnie czy jakoś tak /.../ sam muszę podjechać pod pocztę po to hm

To jest ciekawe. Ile waży ta pompa?

A ktoś daje gwarancję, czy jakieś takie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że kolega zmieści się w jakiś 15tyś zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.