Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinia o monobloku Haier 8kW


Henrykz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na Forum i rozglądam się za pompa ciepła do mojego domu. Dom nie jest nowy, ma kilkadziesiąt lato pow. 90m2, budowany z cegły (mur 45cm) i ocieplony styropianem 8cm, w dachu jest 25cm wełny mineralnej.Instalacja CO grzejnikowa kocioł olejowy żeliwny BIASI, mam założoną też w tym roku fotowoltaikę 3kW.

Myślę o zakupie monobloku Haier 8kW, który w zakresie temperatur przejściowych( np do -5 stopni) będzie spełniał funkcję żródła ciepła, a w razie niższych temp. jest do dyspozycji

kocioł olejowy. Czyta się różne opinie na temat Haiera, ale może na Forum są tacy którzy użytkują coś takiego i wypowiedzą się na ten temat. Mój domek nie jest jakąś rezydencją, ja nie jestem też młody(62 lata) a za ok.10tys. zł+trochę przeróbki na wymiennik i zbiornik akumulacyjny zaoszczędziłbym myślę z 60% oleju opałowego. Prosiłbym o wypowiedzi na ten temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takim metrazu taka duza pompa to najgorsza sobie jakos poradzi ,ale czy warto to nikt nie powie bo to za młody twór na rynku

jesli juz to proponowałbym isc w czyste powietrze i pompę 9kW panasa tzw J lub 6kW samsunga ,to wiadomo ze bedzie drożnej ale na lata

W piątek montowałem na takie 115m pompę 6kW samsunga dla grzejników z lat 60 tych

uwazam ze podejscie konkretne pod czyste powietrze naprawde bedzie lepsze dla ciebie niż kupowanie wynalazku ,bo to sa urządzenia jak sie uda moze pochodzi z 10 lat a może sie posypie za 3 lata ,zrobisz jak będziesz chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo Henryk!

Wydaje się, że P.C. o mocy 8-9 kW zapewni ogrzewanie przez cały sezon , nie będzie potrzeby używać kotła na olej. Podaj proszę jaką ilość oleju spalasz na sezon.

Czy korzystając z dotacji na P.C. należy zlikwidować dotychczasowe żródło ciepła tj. kocioł na olej?

montując duży bufor /również istniejący zbiornik po oleju można by korzystać z taniej taryfy za en.elektryczną.

POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Oleju zużywam ok 1600-1700l. Mam jeszcze piec węglowy(ekogroszek z podajnikiem)

który to wyeliminuję z grzania i mogę startować w czyste powietrze (PV-5000zł - PC- do 9000zł) bo więcej

nie uzyskam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2021 o 08:06, Henrykz napisał:

Myślę o zakupie monobloku Haier 8kW,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tą podpowiedż. Oglądnąłem i nie wygląda to żle. Jest to warte zainteresowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, berthold61 napisał:

To jest pikuś , tu polecieli po bandzie cop ponad 8  ile w tym prawdy nie wiem pewnie przy plus 25 stopni ,,,


DTR pompy ciepła TECHNIX TX-9500, wszystko wyjaśnia.

COP - 8,14
Temperatura zewnętrzna źródła ciepła  +12 *C
Temperatura wewnętrzna medium grzewczego (gdzie wykorzystany jest wyłącznie glikol)  +24 *C

 

Edytowane przez Witek-z-Ulicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No to polecieli po bandzie , z tą ceną na maxa , za podobną kasę konceptus robi gruntówkę na gotowo łącznie z zasobnikiem 300 litrów i uruchomieniem oraz regulacją wszystkiego  cop zawsze niezmienny czy to plus 12 czy minus 40 zawsze cop  4,5 ia że jest z trzema gwiazdkami to łapie się na ta zwiększoną dotację , trzeba będzie się temu przyjżeć dokładniej .

Zestawy | Pompy Ciepła (konceptus.com.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziękuję za podpowiedzi i wskazówki. Decyzja podjęta o założeniu Monobloku Haier 8kW. Dołożyłem grzejników w domu żeby instalacja grzała na niższych parametrach. Np w pokoju 25mkw jest 30 żeberek

aluminiowych, w pokoju 16mkw jest 20 żeberek. Sądze ,że po zwiększeniu ilości żeber powinno starczyć 45-50 st. na zasilaniu przez większość okresu grzewczego. Jak będzie duży mróz to jest w zapasie kocioł olejowy.

Teraz muszę sam zrobć bufor 60 litrów bo z kupnem jest problem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się okazać że ciągła praca pompy pozwoli utrzymywać znacznie niższe temperatury na zasilaniu niż miałeś to do tej pory. Buforek możesz zrobić wykorzystując jako dennice stary zbiornik toroidalny z instalacji LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się, ale już rozpatrzyłem temat i kupię zbiornik do powietrza od ciężarówki o poj. 60l(są takie nowe

za 320zł) wspawam odpowiednie mufki i będzie super. Można jeszcze wykorzystać zbiornik LPG walcowy używany. Jestem ciekawy ile będzie wynosiło zużycie prądu przy PC Haier (dom 90 mwk mur 45cm+8cm styropianu, okna nowe 2-szybowe). Może ktoś ma doswiadczenie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycia nikt Tobie nie policzy, przepękasz pierwszy sezon i wtedy będzie wiadomo. Mam podobną sytuację i też nie wiem ile prądu zużyję i jaka będzie średnia temperatura dobowa przyszłej zimy. Spalałem do tej pory max. 2 tony groszku więc liczę że mając wyższą sprawność nowszego urządzenia tragedii też nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zależy czego oczekujesz od tej pompy. Dla jednych jest wystarczająca, drudzy będą narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam piec na ekogroszek ogrzewam 160m2 dom podpiwniczony dół podłogówka i grzejniki a poddasze same grzejniki spalam 2,5 t zamierzam zakupić pompę jednak chcę zostawić piec i spiąć w jeden układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś może mieć sens. Sam spinam pompę małej mocy z kociołkiem. Jak pompa zacznie niedomagać, można w najzimniejsze dni wspomóc ją kociołkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrym rozwiązaniem było by pompę połączyć z buforem 300 l i w nim roztwór glikolu tak dla bezpieczeństwa i to oczywiście w układzie zamkniętym  , bufor ten będzie miał oczywiście wężownicę jedną na całej swojej wysokości bo takie można kupić i podpięta ona będzie w układ otwarty z piecem na ekogroszek . Co myślicie o takim połączeniu układów otwartego z zamkniętym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jakub772 napisał:

Czy dobrym rozwiązaniem było by pompę połączyć z buforem 300 l i w nim roztwór glikolu tak dla bezpieczeństwa i

Witam.

Pamiętać należy o sprawności wymiany ciepła i różnicach glikol - woda, a są niebagatelne... o czym poinformował mnie kolega mający problem, który tego akurat nie uwzględnił.

Przekonał się osobiście wzywając serwis "gwarancyjny" za który musiał zapłacić. Wezwanie dotyczyło słabych parametrów pompy monoblokowej obliczonej na styk do zapotrzebowania.....  na wodzie a nie na glikolu. Po wymianie na czystą wodę obiegową czas grzania zbiornika 300L ciepłej wody skrócił się ok. 15-20min(obserwacja kolegi) i jednocześnie COP z 2,10 zmienił się na 2,90. Ciepło właściwe wody 4200 [J/kgK] , zaś glikolu o stężeniu 40% to tylko 3380J/kgK

Pozdrawiam YARO.

obraz.png.3ccc838d49a28a5dc4b79de0bc1287b2.png

 

Edytowane przez YaroXylen
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.