Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Comfort_pytanie o funkcjonalność


olvap

Rekomendowane odpowiedzi

A co było zrobione w zeszłym sezonie, że to falowanie ustało?

Dziwne,bo wygląda, że przepływ ok,jak pompa schodzi do minimum, czyli delta jest zachowana.

Kocioł jeszcze na gwarancji?

Bo jeszcze co przychodzi mi do głowy,to czujniki temperatury, była felerna partia jakiś czas temu i może któryś szwankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w tamtym sezonie było to samo i teoretycznie okazało się, że zapowietrzona podłogowka z czym mam wątpliwości. Zbiegło to się z plusowymi temperaturami na zewnątrz kiedy akurat ten problem ustępuje.

Byl u mnie serwisant w czwartek i nie widzi problemu. Wymienił czujnik temperatury powrotu ale to nic nie dało. Ustawił dawkę dla obrotów minimalnych 1200. Następnie sprawdzaliśmy 1500 i co ciekawe problemu nie ma z tym, że jest to za wysoka moc nawet przy temperaturach minusowych i to takich jak były teraz. 1300 falowanie występuje, 1400 moc za wyoka. Pozostawił na 1200 bo mówił, że jest wszystko ok i na pewno się praca ustabilizuje. W drugim takim samym kotle co prawda w innej instalacji problemu nie ma. Potrafi trzymać np fr 05 kilka dni i delikatnie moduluje ale nie zrywa jak mój. Mam wrażenie, że on za wszelką cenę schodzi do mocy minimalnej, która czasami jest za niska zamiast zatrzymać się np.na fr 04.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę tylko jeden sensowny test. Masz dwa identyczne kotły w różnych instalacjach, zamień sterowniki pomiędzy kotłami i zobaczysz gdzie leży wina. Rozumiem, że wersję oprogramowania mają tą samą,bo jeszcze tu mogła by być różnica w pracy, chociaż gdyby to było to,to serwis wiedział by o tym, że konkretne oprogramowanie ma problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie. Ten normalnie pracujący ma nowsze oprogramowanie i też myślę, że w tym leży problem. Jest jakaś możliwość zmiany oprogramowania? Mój ma b2 11, a ten normalnie pracujący bodajże b15

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo stare,ja mam kocioł 3 sezon i mam 12, która ma m.in błędy w OT. Jak jest na gwarancji,to serwis powinien to zrobić (takie mam info od Tester a), a jak już po to można wysłać bezpośrednio do nich i przeprogramują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz na jaki zakres masz ustawione i na jakiej wydajności przeważnie pracuje?

Od początku obstawiałem przepływy,ale myślałem raczej o za małym a tu takie zaskoczenie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem tez z ciśnieniem . Za każdym razem jak włączę do gniazdka ponownie kocioł to pokazuje za niskie ciśnienie … ostatnio było 1.1 potem 0.7 a teraz mam 0.5.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20211215/3db23e96bf1149282a09387b9f9b7275.jpg

Dodatkowo spisuje sobie codziennie spalanie i grzejąc tem 30 na kotle przy -4 mam spalanie 6m3 a przy 1 czy 2 na plusie takie samo... Może coś mam źle w tych opcjach ?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20211215/b312cb8343a06ce97fb1485e24d3c649.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20211215/c95755ea4ee23b675049c5d5db42bf3d.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20211215/379362dd9959bb99892a605021685ea1.jpg

Wersja oprogramowania kotła to chyba 16, bo przy włączaniu pokazuje B1 i B2 16. Dodałem wody do 1.1 takie powinno być prawidłowe ciśnienie? Możliwe że to przez odpowietrzanie kaloryfera ale wątpię .

Edytowane przez 8ik3r8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Rj193tsn napisał:

Na razie 25

To dobrze, widocznie wystarczy żeby utrzymać ustawioną deltę. To teraz obserwuj, bo parę dni minie zanim się to wszystko ustabilizuje.

 

21 minut temu, 8ik3r8 napisał:

Ja mam taki problem tez z ciśnieniem

Uzupełnij na zimniej instalacji do 1,5-2 bar i nie rób nic z odpowietrzaniem przez parę dni. Jak ciśnienie będzie się utrzymywać to jest ok. Każdy, nawet malutki ubytek wody albo powietrza będzie powodował spadek. 

Spalanie jest bardzo ciężko porównywać,a porównywanie dzień po dniu jest wogóle bez sensu,bo nie ogrzewasz namiotu tylko dom który ma określoną pojemność cieplną i jak zimno jest dziś to odczujesz to dopiero jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WojtuNie napisał:

To dobrze, widocznie wystarczy żeby utrzymać ustawioną deltę. To teraz obserwuj, bo parę dni minie zanim się to wszystko ustabilizuje.

 

Uzupełnij na zimniej instalacji do 1,5-2 bar i nie rób nic z odpowietrzaniem przez parę dni. Jak ciśnienie będzie się utrzymywać to jest ok. Każdy, nawet malutki ubytek wody albo powietrza będzie powodował spadek. 

Spalanie jest bardzo ciężko porównywać,a porównywanie dzień po dniu jest wogóle bez sensu,bo nie ogrzewasz namiotu tylko dom który ma określoną pojemność cieplną i jak zimno jest dziś to odczujesz to dopiero jutro.

wymieniłem ostatnio stary kocioł na Termet właśnie dlatego że rozszczelnił mi się główny wymiennik. Aby mieć pewność, że nic się nie dzieje, instalator zamontował mi dodatkowy zewnętrzny manometr na instalacji. Nie kosztuje to dużo a wydaje mi się, że fajnie widzieć wskazówkę manometru za każdym razem jak się przechodzi koło kotła a nie tylko wtedy jak się wejdzie w menu albo aplikację.

Może komuś się przyda: na starym kotle jak ubywało mi wody z instalacji CO to żeby zdiagnozować gdzie jest problem zrobiłem bardzo prosty test (do testu potrzebny jest zewnętrzny manometr bo kocioł musi być wyłączony):

1. wyłączyłem kocioł żeby ostygł

2. uzupełniłem wodę w instalacji do równo 2 bar

3. zamknąłem zawory na wszystkich wejściach i wyjściach z kotła

4. poczekałem 2 godziny. Jeśli ciśnienie na manometrze nie zmieniłoby się to by znaczyło, że nieszczelność jest gdzieś w instalacji. U mnie ciśnienie spadło w tym czasie do 0.5 bar i było jasne, że nieszczelność jest kotle (woda spływała przez odpływ skroplin do kanalizacji więc żadnych śladów przecieku nie było widać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij na zimniej instalacji do 1,5-2 bar i nie rób nic z odpowietrzaniem przez parę dni. Jak ciśnienie będzie się utrzymywać to jest ok. Każdy, nawet malutki ubytek wody albo powietrza będzie powodował spadek. 
Spalanie jest bardzo ciężko porównywać,a porównywanie dzień po dniu jest wogóle bez sensu,bo nie ogrzewasz namiotu tylko dom który ma określoną pojemność cieplną i jak zimno jest dziś to odczujesz to dopiero jutro.

Czyli trzeba wyłączyć ogrzewanie całkowicie i poczekać jakis czas żeby wystygła woda ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś ucieka. Tylko jeszcze pytanie co, czy jest jeszcze powietrze w układzie i odppwietrza się przez któryś odpowietrznik automatyczny,czy ucieka powietrze z naczynia przeponowego, czy gdzieś jest wyciek wody?

Odpowietrznik i automatyczne są? Jeżeli tak, zakręć im kapturki.

Czy masz dodatkowe naczynie, czy tylko te wbudowane w kocioł?

Czy sprawdziłeś widoczne części instalacji pod kątem wycieków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciekow raczej nie ma. Nigdzie nie widzę wody. Mam odpowietrznik przy grzejnikach oraz w skrzynce z podłogowym ogrzewaniem. Dodatkowo na strychu mam rurkę wypuszczoną z odpowietrznikiem. Przy kotle nie wiem czy mam.. jak to wygląda ?
Wszystkie te odpowietrzniki mam takie odkrecane

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zakręć wszystkie i obserwuj po uzupełnieniu wody czy dalej ucieka. W kotle jest wewnątrz na zespole pompy, ale ten to lepiej niech jest popuszczony, powietrze i tak idzie do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez 2 tygodnie po montażu kotła spadało ciśnienie, nalałem do 2, za 24h jest 1,5. Raz nawet wszystko się wyłączyło bo spadło poniżej 0.8. Po 2 tygodniach przestało. Wiąże to z zapowietrzeniem instalacji. Miałem jeden taki grzejnik który codziennie był zimny i musiałem go odpowietrzać. Tak jakby gdzieś to powietrze krążyło po instalacji i zbierało się w tym grzejniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.