Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Comfort_pytanie o funkcjonalność


olvap

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, sambor napisał:

Raczej ok 2m

Bardzo możliwe dlatego napisałem "chyba" dodatkowo jest wzmianka o odległości drzwi i okien, ale to już powinno się sprawdzić w instrukcji 😊

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie wygląda jak na poniższym foto. Jest to ściana północno-wschodnia, dom przyklejony do innego domu więc na północnej nie ma możliwości zamontować. Jedyna opcja to wwiercić się do komina wentylacyjnego który idzie pomiędzy oknami. Bedzie to najlepsze rozwiazanie? i wtedy powiedzmy na wysokości 3-4m zrobić?

 

IMG_4683.jpg

Edytowane przez 8ik3r8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem na kotle temp 32 stopnie. Kocioł nagrzał i się wyłączył. W domu zrobiło się 24.3 stopnie więc za gorąco i zmniejszyłem na kotle na 28 i przez cały wczorajszy dzień się nie włączył i pokazuje temperaturę IN 24 stopnie i dalej nie odpala a w domu się wychlodziło. 

Co zrobić żeby tak nie wychładzał domu tylko częściej się włączał i trzymał ustawiona temperaturę na kotle?

Dodam że mam Termet Control bez regulatora i bez czujnika zewnętrznego. Chciałem tylko sterować kotłem przez aplikację. Zworkę RT mam zostawioną bo inaczej kocioł nie chciał grzać wgl. 

Wystarczy coś przestawić w menu serwisowym czy może dokupić regulator ale bez czujnika zewnetrznego i umieścić go np w salonie i on odczyta temperature z otoczenia i stawić na regulatorze temp 23 stopnie a ja kotle np 32 i wtedy regulator włącza/wyłącza kocioł po osiągnięciu temperatury 23 stopnie?

Mam parter i piętro ale widzę że podłogówka grzeje równo więc może jeden regulator by wystarczył na parterze żeby była jednakową temperatura w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateusz16 nie jestem specjalistą, ale czujnik pogodowy to nie jest duży wydatek i jeżeli masz możliwość zainstalowania to wygodne rozwiązanie poprawiające komfort.

Duża bezwładność podlogówki powoduje zbytnie przegrzanie pomieszczenia przy nastawie na piecu stałej temperatury. Czujnik pogodowy pozwalałby w miarę zmniejszać wartość wody na zasilaniu ograniczając zużycie gazu jednocześnie pozwalając wodzie oddać więcej ciepła przed wyłączeniem pompy - tak to rozumiem.

Jeżeli teraz masz ustawioną temp to jak szybko nagrzewa Ci wodę? 

Ja u siebie ograniczyłem taktowanie do minimum, piec załącza się 3 -4 razy w ciągu doby dogrzewając do zadanej temperatury pomieszczenia po czym wyłącza piec czujnik pomieszczenia.

Ja delikatnie zmniejszając moc startową ograniczyłem osiąganie przez piec temperatury zadanej zanim zdążyła być oddawana do układu, zmniejszając moc całkowitą i minimalna wydłuzylem czas pracy pieca, ale na minimalnej ustawionej mocy palnika. Piec grzeje dłużej, ale wolniej. Teraz jest okres przejściowy, więc wszystko prawdopodobnie pójdzie do korekty w pełni sezonu.

Nie polecam ingerencji w nastawy pieca, ale u mnie pomogło przy taktowaniu ograniczenie mocy pieca, zmniejszenie mocy startowej, zmiana nastawów wentylatora, oraz zwiększenie wydatku minimalnego pompy, ale nie można tego robić bez analizy spalin. Musisz wgłębić się w parametry pieca i wypracować optymalne ustawienia - Wszystko robi się na własną odpowiedzialność, nie powinno się tego robić bez uprawnień i analizy.

Nie wiem jaki masz piec, ale parametry możesz podejrzeć w aplikacji i porównać z nastawami fabrycznymi.

To dla pieca gold.

Parametry układu sterowania.pdf

Edytowane przez Zwyczajny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł to Termet gold 25kw plus.

Ograniczałem już parametr P01 z 40 na 25 oraz P03 z 70 na 60.

P04 mam na 1400 i nie chce tego ruszać bez serwisanta. Mam jeszcze niecałe dwa miesiące przed wizytą serwisanta po roku użytkowania kotła żeby zachować gwarancję. 

Na starych nastawach kocioł grzał wodę bardzo szybko a instalacja nie nadążała tego odebrać i włączał się na chwilę i później 3 minuty przerwy i tak co chwilę. 

Raczej będę musiał zmienić jeszcze P03 niżej. Myślę żeby spróbować 45.

Jeśli powiem serwisantowi żeby ustawił wentylator na 1200 to zrobi to czy będzie się wykręcał czymś?

Moje aktualne ustawienia:

 

Screenshot_20220918-053453.jpg

Screenshot_20220918-060702.jpg

Screenshot_20220918-060708.jpg

Czy parametr P28 nie muszę zmienić na 0 jeśli nie chce żeby wieczorem obniżało mi temperaturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie zakupu Gold plusa 25kW i szukam do niego regulatora, chciałbym coś z OT, z możliwością sterowania z telefonu, dodatkowo żeby sam regulator był bezprzewodowy - idealnie wpasowuje mi się w to Comfort niestety w chwili obecnej nie do kupienia - terminy na luty 😞 Do pieca będę mieć podpiętą pogodówkę.

Znalazłem tylko Netatmo Inteligentny Termostat Modułowy OT, ale nigdzie nie ma informacji czy będzie kompatybilny, ktoś zna coś innego co mogłoby zastąpić Termet Comfort? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.