Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Comfort_pytanie o funkcjonalność


olvap

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, 8ik3r8 napisał:

Jakieś pomysły ??

Można spróbować przetkać np rurką elektroizolacyjną RL fi 16-18mm,ona jest całkiem sztywna to powinna przejść nawet przez gruz, lub twardym drutem, chyba że jest to o czym pisze kolega Witek - kanał nie sięga piwnicy

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzą mi wszystkie kanały, bo mam na dole wyczystki i zanim się tutaj wprowadziłem to sprawdzałem i wszystkie były drożne... pamiętam, że po murowaniu kominów było trochę zaprawy w wyczystkach na dole i ją usunąłem ale nie przypuszczałem, że Ci '"fachowcy"  mi go zakleją.... jak sprawdzałem kulką to gdzieś w połowie parteru jest zablokowane. Mam opcje wykuć dziurę w piwnicy przy suficie nad wyczystką i próbować czymś od dołu 2-3 m wybić albo od góry z kratki wentylacyjnej na piętrze 4-5m... kurczę załamałem się.. Jakieś pomysły macie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym próbował jednak od dołu bo jeśli się zaklinowal kawałek " po przekatnej" to bijąc od góry, będziesz klinował jeszcze bardziej. Jak podbijesz od dołu i cegła straci punkt zaczepienia, powinno wszystko gładko opaść w dół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BORA próbowałem od góry odważnikiem 5kg i nic... od dołu rurką taką do wody, którą się zgrzewa i nic... jestem prawie pewien, że ten kanał był otwarty i drożny ale jesli jednak jest on zamurowany? dziwne to, bo w tym samym kominie dwa pozostale kanaly wentylacynne ida przez caly 2 pietrowy budynek i sa drożne - wszystkie 3 kanały mają wyczystki na dole w piwnicy. Jak sprawdzałem to zablokowane jest gdzieś lekko powyżej połowy wysokości w mieszkaniach nad piwnicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jaka macie krzywa grzewcza i temperature w pomieszczeniu przy podlogowym + grzejnikach ? od 7-19 mam 21 a 19-7 rano 20 stopni i wszystko bylo ok ale ostatnio nie moge dogrzac do 21... w dzien.. dogrzewa sie do 14-15... zwiekszylem juz obroty na pompce na full i dalej to samo. Mam taką krzywą grzewczą jak na obrazku
 

54099.jpg

Edytowane przez 8ik3r8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam w pomieszczeniu z regulatorem 21,7.

Na powrocie 5 stopni mniej od zasilania ale musiałem podkręcić pompę na podłogowe.

 

Screenshot_2022-11-28-10-16-36-32.jpg

Zależy od temperatury ale w okolicach zera tak wygląda cykl pracy kotła

Screenshot_2022-11-28-10-22-40-43.jpg

Screenshot_2022-11-28-10-22-17-97.jpg

Screenshot_2022-11-28-10-22-24-12.jpg

Edytowane przez Zwyczajny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam kolegów.

Do tej pory na forum pokazywałem się w wątkach o kotłach pelletowych. Mam taki w nadzorze zdalnym od 3 lat i jestem b. zadowolony z możliwości zdalnego nadzoru i parametryzacji. 

U siebie mam ogrzewanie gazowe - Termet MinimaxTurbo od 18 lat więc myślę już o zmianie kotła z nastawieniem na Golda Plus. Myślałem o OT ale po analizie zaczynam skłaniac się ku systemowi Comfort. Co prawda możliwości w porównaniu do tego co mam w kotle pelletowym (Lazar, sterownik Plum) są mizerne ale i tak sporo większe niż choćby przez OT. 

Przestudiowałem 12 stron wątku i instrukcję modułu Comfort i mam kilka pytań wyjaśniających:

- czy po wpięciu modułu przez LIM sterowanie pogodowe realizuje kocioł czy już moduł uzyskując info o temperaturze zewnętrznej z kotła?

- czy algorytm pogodowy działa także po wpięciu do modułu zewnętrznego termostatu (pod SENS2)?

- czy wykorzystując SENS1/SENS2 da się zablokować tylko grzanie CWU/zasobnika czy blokuje całość pracy kotła? (pytanie np. pod kątem grzania CWU z PV).

- czy ktoś próbował rozmawiać z firmą TESTER na temat możliwości uzupełnienia istotnych braków w systemie (np. rejestracji przebiegów, licznika gazu)?

Jak wygląda nadzór w systemie Plum w załączeniu:

Dok1.pdf

Edytowane przez pawellll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jakie algorytmy regulacji temperatury obsługuje Termet Comfort, bo jakoś nie mogę tego znaleźć. Histereza? ,TPI? w apce na koncie demo też nie widzę nic do wyboru. 

"Wpływ temperatury w strefie" to rozumiem że im wartość bliższa 10, tym bardziej będzie podbijał temperaturę zasilania, żeby szybciej dogrzać strefę? Pytanie jak szybko podbija temperaturę, jeżeli nie może dogrzać strefy? 

"Wartość obniżenia czasowego" to po prostu obniżenie temperatury zasilania w danym przedziale czasu? 

Jak obie funkcje działają razem, jak ustawienie obniżenie na noc, a temperatura spadnie za bardzo?

I czy możliwe jest ustawienie, więcej niż 3 zdefiniowane temp dla różnych przedziałów czasowych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obsługuje żadnej historii, niema żadnych statystyk, ma do tego kilka dziwnych zakładek, które nie wiadomo do czego się odnoszą i jak je czytać. Jest, bo jest, bo wypada w świecie cyfryzacji coś takiego mieć.  Jest podobno Serwis i telefon do niego, ale dodzwonienie się graniczy z cudem. Jak już odbiorą to mają problem z rzeczowa odpowiedzią na zadawane pytania. Do tego jak poszukasz w necie, to znajdziesz info o przeciekającym zaworze trójdrożnym     ( podejrzewam też u siebie ). Grzać grzeje, bebechy podobno ,,Europa", ale ogólnie to taka ,,bieda" kocioł. Drugi raz na pewno bym nie kupił .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, cappo napisał(a):

Jakie algorytmy regulacji temperatury obsługuje Termet Comfort, bo jakoś nie mogę tego znaleźć. Histereza? ,TPI? w apce na koncie demo też nie widzę nic do wyboru. 

"Wpływ temperatury w strefie" to rozumiem że im wartość bliższa 10, tym bardziej będzie podbijał temperaturę zasilania, żeby szybciej dogrzać strefę? Pytanie jak szybko podbija temperaturę, jeżeli nie może dogrzać strefy? 

 

Obstawiam  że to PID. W pidzie obniża (lub podwyższa)temperature wody kiedy dochodzi do zadanej pomieszczenia. Możliwe że jeśli przy braku odbioru ciepła dolne widełki zakresu temperatury wody są przekroczone to wtedy przechodzi w TPI lub histereze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć,

mam Termet Gold 25kW i tylko czujnik pogodowy. Instalacja to tylko OP. Pierwszy sezon za mną. Na wiosnę, jak były bardzo ciepłe dni, ale noce około 0, to nieco przegrzewało mi dom, ale to kilka dni. Poza tym OK.

Zastanawiam się, czy warto wydawać kasę na Termet Control. Teraz to ok 800 PLN. Jakie są wasze odczucia? Przeczytałem cały wątek i wiem, że krzywa grzania jest trochę lepsza, ale czy faktycznie jest różnica na korzyść? 

Co chciałbym osiągnąć to:

1) zmniejszenie rachunków za gaz,

2) uniknięcie przegrzewania w dni gdy jest duża różnica temperatury między dniem a nocą,

3) ewentualnie obniżenie temperatury nocą o 1 stopień. Czy mi Termet Control to umożliwi? Wiem, że OP ma dużą bezwładność i to jest trudny temat, ale może wyprzedzając o kilka godzin zmianę temperatury dałoby się to osiągnąć? 

Jeśli Termet Control to ma sens to czy kupić też regulator? Z tego co przeczytałem mógłby odcinać grzanie w ciepłe dni, ale to tylko teoria, bo mamy bezwładność (?).

Będzie bardzo wdzięczny za wasze opinie i doświadczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie, post nie do końca zgodny z tematem, ale pytanie mam o kabel zasilający Termeta Gold Plus 20kw. Po wyjęciu nie widzę, a montuje jutro gniazdko sieciowe i nie wiem czy nie będzie za wysoko, tj chcę zamontować na górnej wysokości gdzie będzie wisiał kocioł. Czy kabel jest w komplecie? Jeżeli tak, czy gniazdko nie będzie za wysoko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest aktualizacja aplikacji na IOS i po lecie próbuję się zalogować do aplikacji Termet Comfort I niestety nie może się połączyć z moim kotlem. Ma ktoś podobny problem ?
Normalne jest to że po zimie mam ciśnienie 1.2 bar? Jestem zielony w temacie dajcie znać proszę jak poprawnie przygotować się do zimy. Należy sprawdzić czy zapowietrzona jest instalacja ? Jak jak odpowietrzyć jeśli tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedii z Twoim ciśnieniem. Ja też mam tyle i więcej nie dobijam bo szkoda mi starej instalacji. Mój kocioł ma min. ciśnienie 0.8 bara więc spoko.

Jak Ci się zapowietrzy instalacja to któryś grzejnik przestanie grzać lub będzie grzał słabo. Wówczas odpowietrzasz ten jeden grzejnik i dobijasz ciutke wody do układu by wyrównać ubytek. Odpowietrznik znajduje się na końcu każdego grzejnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BORA napisał(a):
Nie ma tragedii z Twoim ciśnieniem. Ja też mam tyle i więcej nie dobijam bo szkoda mi starej instalacji. Mój kocioł ma min. ciśnienie 0.8 bara więc spoko.
Jak Ci się zapowietrzy instalacja to któryś grzejnik przestanie grzać lub będzie grzał słabo. Wówczas odpowietrzasz ten jeden grzejnik i dobijasz ciutke wody do układu by wyrównać ubytek. Odpowietrznik znajduje się na końcu każdego grzejnika.


Dzięki wielkie ale dolalem do 2 barów. W ub zimę miałem 1.8-1.9 i przez całe lato zeszło do 1.2. czy to może być jakaś nieszczelność ??

W większości mam podłogowe ogrzewaniem. Jak tutaj sprawdzić czy nie jest zapowietrzone?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli instalacja nowa, woda ma prawo odgazować. Dolałeś, teraz obserwuj. Powód do niepokoju będzie wtedy, gdy będzie trzeba dolewać co dzień lub co kilka. 

Odpowietrzenie podlogowki jest w rozdzielaczu. Automatyczne. Jeśli nie ma automatycznego zaworu, szukaj na rozdzielaczu, takiego ręcznego jakie są na grzejnikach.

Wg mnie spadek ciśnienia nie powinien mieć przyczyny w zapowietrzeniu. Ale sprawdzić nie zaszkodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć. Napisałem posta w maju, ale bez odpowiedzi. Zapytam więc jeszcze raz, ale krócej 😉

Piec Termet Gold 25kW, czujnik pogodowy i tylko OP. Zdecydowałem się na zakup Termet control. Pytanie do was, czy kupić w zestawie z nastawnikiem? Różnica w cenie to 300 zł, więc sporo. Czy faktycznie ten nastawnik to tylko takie "awaryjne" ograniczenie temperatury jak pisali @Zwyczajny @WojtuNie ?

Mam wystający kabel ze ściany (wiem, ze nastawnik jest bezprzewodowy) i czymś muszę go zakryć, więc mógłbym spróbować wykorzystać nastawnik. Nie wiem tylko czy 300 zł to nie za dużo za osłonę plus dość ograniczone zostosowanie w sterowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.