Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne działanie termometru termet silver


janek4321

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie reguluje kocioł gazowy Silver 2f 25kw i zauważyłem dziwne działanie termometru od temp wody co. 

Gdy chcę odpalić CO to podczas samego startu temperatura szaleje i leci w górę prawie 10 stopni przez pierwsze kilka sekund. W przypadku gdy histeryza wyłączania CO jest np. 5 stopni to takie wystartowanie wyłącza kocioł bo kocioł myśli że osiągnął już zadaną temp. Ratuje się zwiększaniem histeryzy wyłączania do 15 stopni. 

Jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc startową mam taką aby sprawnie pojawiał się płomień a koci nie gwizdał przy starcie. Ustawiłem że kocioł ma pracować z mocą startową przez 1 sekundę. 

A i tak ten pierwszy podmuch leci jakby prosto w termometr bo temp momentalnie skacze... Dziwne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już Serwisant by musiał zrobić . Ale kocioł jest nowiutki. 

Przed chwilą gdy kocioł pracował, wszedłem w ustawienia wentylatora i zmieniłem na chwilę parametr tak, wentylator wszedł na wysokie obroty, wystarczyło ze 2 sekundy i ten podmuch od razu sprawił że temp CO wzrosła o 5-8 stopni i kocioł się wyłączył bo myślał że ma już zadaną temp. 

Tak jakby ten czujnik temperatury wody był w złym miejscu.... 

 

Inna sprawa jaka mi nie pasuje to jak chce sprawdzić z jaką mocą % działa palnik, zawsze mi ten parametr wyświetla 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.