Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Comfort_pytanie o funkcjonalność


olvap

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem tych priorytetów... to mozna tam jakies priorytety ustawiac?? ja nie widze takiej opcji.. ma comfort + pokojowy na ktorym mam ustawione 22 i ciagle mi dogrzewa do 22 jak spadnie... problem w tym, ze na kotle cialgle jest stala temperatura i sterownik jej nie zmienia.... zewnetrznego jeszcze nie mam podlaczonego, bo mam sciane na polnocy laczona z sasiadem i musialbym ponad jego dachem, czyli u mnie pod podbitką zamontować czujnik

W dniu 29.11.2021 o 09:29, WojtuNie napisał:

To zmień ustawienia max temperatury na 55*, zarówno w menu termostatu jak i urządzenia grzewczego w aplikacji. 

gdzie to zmienic ? pokierujesz mnie ?

narazie zmienilem tylko w KONFIGURACJA-STREFY KOMFORTU-STREFA KOMFORTU 1- PUNKT 3.1.1.7. 

gdzie zmienic w drugim miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie za bardzo wiem i jakie priorytety koledze chodzi, ale ja korzystam z pogodówki. A jaką stałą temperaturę obrał kocioł?

Czujnik zewnętrzny jeżeli już masz,to zamontuj na wschodniej albo zachodniej ścianie, musisz zobaczyć gdzie będzie mniej narażony na dogrzewanie ,a w sezonie grzewczym słońce i tak jest na tyle nisko że nie powinno być z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że ten zestaw comfort jest póki co rewelacyjny.

Na początku miałem trochę problemów z całym ogarnięciem, ale dzięki uprzejmości i pomocy @WojtuNie na obecną chwilę wszystko działa jak nie mogłem sobie nawet wyobrażać. 

Dodatkowo pompa grundfos Alpha w trybie autoadapt sama zwalnia mi na podłogówce do 4W podczas zatrzymania pieca przez pokojowy. 

ogólnie mam prawie wszędzie podłogówkę i zrezygnowałem na chwilę obecną z mieszania zaworem 3D tylko otworzyłem go całkowicie i piec przełączyłem w tryb pracy ogrzewania podłogowego.

no jestem póki co bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2021 o 05:09, WojtuNie napisał:

Źródło ciepła 5.2

zmienione na 55 stopni. 3.1.1.7 tez ma byc na 55 stopni?

 

dalej nie zmienia mi sie temperatura na kotle... ustawilem 36 i grzeje 36 caly czas

 

probuje rowniez zaktualizowac firmware z wersji 0.9.41 do 0.9.48 ale po 10 min czekania jak ekran w tel sie wygasi to wyglada jakby zrywalo polaczenie z modulem. Dlugo u Was trwal ten update?

 

 

Edytowane przez 8ik3r8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sam się zaktualizował przy pierwszym podłączeniu. Może masz słaby zasięg wifi?

Tu jest zrzut z instrukcji i opis bez pogodówki. 

https://www.termet.com.pl/upload/upload/pliki_produktow/instrukcja/20r.03.15 - MODUŁ KOMFORT - instrukcja użytkownika.pdf

Screenshot_2021-12-04-21-43-05-03.jpg

Edytowane przez Zwyczajny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,w obu miejscach 55*

Ale gdzie ustawiłeś te 36* ?

Z tego co kojarzę,jak bardzo krótko testowałem grzanie bez pogodówki,to temperatura sama była dobierana przez moduł. Sprawdź jeszcze raz z instrukcją w ręku poszczególne ustawienia, może gdzieś coś źle jest.

Firmware miałem chyba od razu najnowszy,sam nie robiłem aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem moduł comfort do kotła Termet gold plus 25kw bez nastawnika. W aplikacji po zalogowaniu modułu wyświetliła się informacja żeby wyciągnąć zworkę RT. 
Wyłączyłem kocioł i wywaliłem zworkę. Na kotle miałem nastawianą cały czas temperature 25 stopni i kocioł przestał się włączać. 
Czytałem że trzeba jeszcze wyciągnąć zworkę timer? Czy to jest powód że mimo zadanej temperatury kocioł się nie włącza?

Kocioł jest w trybie zimowym z wyłączonym grzaniem zasobnika bo na razie nie mieszkam. 

Screenshot_20211205-064409.jpg

Screenshot_20211205-064425.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@8ik3r8, ustaw na kotle wyższą temperaturę niż w strefie (np. w strefie 55 a na kotle 60). Wtedy kocioł powinien lekko podnosić temperaturę zasilania w razie potrzeby, przynajmniej u mnie tak to działa.

@mateusz16, zworka tank timer nie ma tutaj nic do rzeczy. Moduł do działania wymaga albo co najmniej jednego nastawnika z pakietu Comfort albo czujnika pogodowego (nie wiedzieć po co). Z opisu wynika, że obecnie nie masz ani jednego ani drugiego więc zapewne dlatego kocioł nie startuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2021 o 22:34, 8ik3r8 napisał:
2 godziny temu, burner napisał:

@8ik3r8, ustaw na kotle wyższą temperaturę niż w strefie (np. w strefie 55 a na kotle 60). Wtedy kocioł powinien lekko podnosić temperaturę zasilania w razie potrzeby, przynajmniej u mnie tak to działa.

@mateusz16, zworka tank timer nie ma tutaj nic do rzeczy. Moduł do działania wymaga albo co najmniej jednego nastawnika z pakietu Comfort albo czujnika pogodowego (nie wiedzieć po co). Z opisu wynika, że obecnie nie masz ani jednego ani drugiego więc zapewne dlatego kocioł nie startuje.

 

Z tego co się dowiedziałem nie mając nastawnika ani czujnika temperatury zewnętrznej trzeba przestawić parametr p26 z wartości 1 na 2 tylko nie wiem jak to zrobić. 

Na razie założyłem zworkę RT i kocioł odpalił. Zostawię tak przez tydzień i w następny week pobawię się z tym parametrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, burner napisał:

@8ik3r8, ustaw na kotle wyższą temperaturę niż w strefie (np. w strefie 55 a na kotle 60). Wtedy kocioł powinien lekko podnosić temperaturę zasilania w razie potrzeby, przynajmniej u mnie

Na kotle mam 36 a na regulatorze pokojowym 22 i kocioł zawsze na 36 stopni pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokladnie. Zawsze pracuje na 36, osiąga temp pokojowa 22 i się wyłącza.

Jeszcze mam jeden problem... z tą nieszczęsną aktualizacją.. mam zasięg w aplikacji 1, czasami 2 kreski... dioda WIFI na sterowniku swieci na czerwono i mruga co 5 sekund, co wskazuje, ze jest polączenie z internetem a nie mogę zrobić aktualizacji... za kazdym razem bląd albo "mieli" w nieskończoność... może to wina tego, że dioda LIN na sterowniku cały czas mruga jak szalona ?? też tak macie ? moze faktycznie sterownik gubi zasieg podczas aktualizacji firmware na chwile i przez to jest zawsze blad albo nie konczy sie to nigdy... mozna go pidpiac kablem pod router albo jakos przedluzyc ten kabel LIN ?

Edytowane przez 8ik3r8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Termet Gold 20kw + czujkę pogodową.

ogrzewanie tylko podłogowe, 4 pomieszczenia 8 pętli.

Chcę mieć sterowanie zdalne, stefowe, zależy mi aby nie było regulacji z poziomu czujnika/nastawnika - pomieszczenie jest na wynajem - nie chcę grzebania w OC (wiec albo same czujniki, albo nastawniki z blokadą)

Czy możecie mi poradzić czego użyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz jeszcze raz,czego oczekujesz, tylko szczegółowo,bo dla mnie zdalne strefowe oznacza jedno,a może dla Ciebie co innego.

Przy module komfortu Termetu nastawnikiem można praktycznie tylko obniżyć temperaturę,jak się wszystko z głową poustawia,tak że wynajmujący wiele nie zdziała.

15 godzin temu, 8ik3r8 napisał:


Jeszcze mam jeden problem... z tą nieszczęsną aktualizacją

Kabel LIN można jak najbardziej przedłużyć, nawet instrukcja o tym mówi 😉 ,od kotła zostawiasz orginalny z wtyczką,a od modułu odkrecasz i wstawiasz swój. Oczywiście kocioł odłączony z prądu i 3 razy sprawdzona poprawność połączenia.

Można też na czas aktualizacji postawić hot spot na telefonie żeby poprawić zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja proszę i chciałbym dowiedzieć się jakie macie doświadczenie.

Która wersja grzania może się okazać bardziej ekonomiczna i poprawna z punktu widzenia kotła kondensacyjnego dla ogrzewania podłogowego.

Przyjmując przykładowo temperatura pomieszczenia na sterowniku 18°

- Czy ustawiając krzywą grzania dla temperatury "0" stopni lepiej ustawić jak najbliższą temperaturę do oczekiwanej w pomieszczeniu np.21 stopni wody grzewczej i grzać dłużej, ale mocą minimalną pieca

-Czy ustawić krzywą dla "0" temperaturę 10-15° wyższą np. 28-33° do osiągnięcia zakładanej temperatury w krótszym czasie, ale piec moduluje wtedy wyższą moc grzania?

Jakie są Wasze obserwacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem 😉

 Myślałem, że Kolega załapie. To nie ma prawa działać. Wiem, są takie systemy sterowania i produkują je dlatego, że teraz społeczeństwo łyka wszystko co ma full bajerów,40" wyświetlacze itp.

Ogrzewanie podłogowe wodne,to super rozwiązanie, tylko ma swoje przyzwyczajenia, najefektywniej działa jak ma cały czas obieg wody i tylko zmienia się jej temperatura. Kocioł gazowy tak samo nie lubi jak się go włącza i wyłącza,a do tego zmienia mu co trochę przepływ.

Jak czytałeś chociażby na tym forum o Swoim kotle i ogrzewaniu podlogowym to nie raz przewinął się temat mocy minimalnej, taktowania, przepływów itp.

Nie wiem ( i nie muszę wiedzieć) jakie przeznaczenie tych pomieszczeń, że musi być niezależna możliwość regulacji temperatury,ale w tej konfiguracji jest to niemożliwe do zrealizowania, a dostosowanie do wymagań chyba ekonomicznie nie uzasadnione. Żeby było zgodnie ze sztuką to trzeba by bufor (bo jednego pomieszczenia kocioł nie jest w stanie grzać nawet na mocy minimalnej) i 4 niezależne uklady mieszające sterowane pogodowo z uwzględnieniem temperatury wewnątrz pomieszczenia. Jak dla mnie bez sensu , nawet spółdzielnie mieszkaniowe czy inne wspólnoty narzucają teraz konkretną temperaturę zasilania sterowaną pogodowo i termostaty z ograniczonymi nastawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2021 o 10:36, WojtuNie napisał:

Opisz jeszcze raz,czego oczekujesz, tylko szczegółowo,bo dla mnie zdalne strefowe oznacza jedno,a może dla Ciebie co innego.

Przy module komfortu Termetu nastawnikiem można praktycznie tylko obniżyć temperaturę,jak się wszystko z głową poustawia,tak że wynajmujący wiele nie zdziała.

Kabel LIN można jak najbardziej przedłużyć, nawet instrukcja o tym mówi 😉 ,od kotła zostawiasz orginalny z wtyczką,a od modułu odkrecasz i wstawiasz swój. Oczywiście kocioł odłączony z prądu i 3 razy sprawdzona poprawność połączenia.

Można też na czas aktualizacji postawić hot spot na telefonie żeby poprawić zasięg.

Zrobiłem hotspot. Stoję obok kotła. Robię aktualizacje firmware. Dioda od wifi zaczyna mrugać po czym rozłącza się z netem o łączy ponownie a w telefonie dalej "mieli" w nieskończoność. Po wejściu od nowa w aplikacji znów wersja stara i nowa dostępna... Spróbuję jeszcze na androidzie a jak nie to serwis.... Jaką macie wersje firmware?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz wizialem drugi modul ze sklepu i tez nie mogę zainstalować nowego firmware... Nowy telefon nowy hotspot... Zgłupiałem. Robię aktualizacje moduł się rozłącza z siecią i mruga na czerwono później łączy się ponownie a na ekranie telefonu ciągle mieli aktualizacje. 30 min doczekałem i wyłączyłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.