Skocz do zawartości

Pielęgniarz

Forumowicz
  • Postów

    19
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Pielęgniarz

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Oddany Unikat
  • Współtwórca
  • Pierwszy post

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Przepraszam, zapomniałem o pokoju P2 i P3 i przedpokoju "2". Kuchnia, Przed.1, mają 4,20, WC, P1, mają 3,50 P2, P3, Przed.2, mają 2,70 Na pewno da się coś zrobić bo sąsiedzi też na parterze, a mają np. 3 ściany zewnętrzne, mają tylko grzejniki, większe mieszkanie i mniejsze zużycie gazu (też kocioł 2f) bo na poziomie 5-6m3. Ale inny kocioł, rury w ścianach, parametrów nie podejrzę u nich 😕 Grzejniki mi wyją i muszę co chwilę podchodzić i poruszać głowicą aby przestało wyć na chwilę. Więc na pewno jest zbyt duża moc pompy... Nie wiem czy obniżać temperaturę zasilania, czy może przenieść regulator pokojowy w inne miejsce (mimo kabla - lub kupić inny), dać rury w otuliny, a może zmniejszyć pracę pompy, czy takotwanie jakoś inaczej ustawić... PS: Grzejniki są odpowietrzone, a do tego wszędzie mam zamontowane odpowietrzniki automatyczne. Ciśnienie wody w instalacji mam 1bar A serwisant jak pisałem zupełnie nic nie ustawił. Chcę to wziąć w swoje ręce.
  2. Witam ponownie na forum. Żyję okolicach Wałbrzycha w mieszkaniu parterowym w poniemieckim budynku nieocieplonym, wysokość mieszkania to 3,5. Pode mną są piwnice (2m wysokości, suche bez wilgoci), nade mną sąsiedzi. Kocioł dwufunkcyjny Termet EcoCondens 25, rury miedziane idące po ścianach, a nie w nich, bez otulin. regulator CR11011 w pomieszczeniu "Przed.2". Grzejniki Unique C22 (rozmieszczenie pomieszczeń i mocy grzejników na grafice podglądowej). Obecnie jest tylko regulator wewnętrzny, był też czujnik pogodowy ale zużycie gazu mimo ustawień krzywych wynosiło 14-16m3 dziennie. Był pracownik co wykonał pierwsze uruchomienie (jeszcze w 2021). Ale sprawdził tylko szczelność, przyłożył urządzenie na magnes do kotła i to wszystko. Powiedział, że nie zna się na czujnikach, regulatorach itp. i nic nie ustawia. Pomijam pracownika i nie chcę wzywać innego. Ustawiłem więc obecnie temperaturę max. zasilania na 45*C, temp. pokojowa ustawiona sztywno na 20,5*C, pokojowe głowice ustawione na 4 (max to 6), łazienka na 5, kuchnia i przedpokoje na 3,5. Instalacja jest strasznie prosta bo to rura od kotła do grzejnika od grzejnika i koło się zamyka na kotle. Bez żadnych dodatkowych zaworów. Zużycie gazu teraz to między 6-8m3. Nie wiem czy to dobry wynik na mieszkanie 80m2 przy obecnych temperaturach, na pewno lepszy niż 15m3 poprzednio. Grzejniki momentami wyją, a z tego co wiem pompa jest ustawiona na max. Jak dobrać ustawienia kotła do mojej sytuacji? Myślę, że i 8m3 to sporo... Nie wiem jakie dobrać ustawienie pompy, max temp. zasilania i w ogóle... Nie widzę na regulatorze temperatury powrotnej bo pokazuje się znak myślinka/minusa. Proszę o pomoc w doborze parametrów.
  3. A jakieś sugestie jakie dać parametry? Zmniejszyłem krzywą na 1,6 i po 24h temperatura 23-23,5*C bez zmian... Zmniejszyć żądaną na 20 zamiast 21? Jeszcze mniejszą krzywą? Kompensację ustawić na x? Zmniejszyć max temperaturę powrotu?
  4. No niestety serwisant był, podbił papiery, ale nie ustawił nic na sterowniku mówiąc, że nie zna się na krzywych grzewczych ani na OpenThermie... Powiedział też, że znając życie wywalę czujnik zewnętrzny bo będzie to źle wyregulowane. Sprawdził szczelność, przyłożył na magnes jakieś urządzenie i to wszystko. Mam ustawione 21*C, ale temperatura wewnętrzna jest 23,5*C. Temperatura zewnętrzne to 4*C. Jak wyregulować regulator? Regulator ma ustawione uwzględnienie temperatury zewnętrznej i wewnętrznej. Krzywa grzewcza ma wartość 2, temperatura zasilania max jest na 90*C (ustawienia fabryczne). Jak ustawić krzywą, bo mam rozumieć że należy ją obniżyć. Ale pewnie i temperatura zasilania jest zbyt duża - to na ile ustawić jedno i drugie? No i jest jeszcze możliwość ustawienia kompensacji... Jakieś propozycje wstępne? Po czym poznać, że parametry są odpowiednio dobrane?
  5. Tak, zamontowałem czujnik temperatury. Ustawiłem chwilowo regulator pod siebie jak potrafiłem, w tym włączyłem w nim tryb uwzględniania temperatury wewnętrznej i zewnętrznej. Ale czekam jeszcze na znajomego serwisanta montera aby zrobił "pierwsze" uruchomienie - wtedy poustawia parametry mocy kotła itp..
  6. Potwierdzam, że regulator CR 11011 działa z Termetem EcoCondens Silver 🙂
  7. Przejrzałem instrukcję tego kotła Vaillant VC15CS/1-5 ecoTEC i nie ma tam nic o programie czasowym bez regulatora. Jedynie takie coś jest "Przejście do asystenta programu czasowego (moduł regulatora)". Ja to rozumiem tak, że musi być osobny regulator i wtedy kocioł ma ową funkcję. Przykładowo sensoCOMFORT czy multiMATIC.
  8. Wszystko już jasne! Po dodatkowym szukaniu i rozmowach dowiedziałem się, że CR 11011 będzie jednak działać z Silverem w pełnej zgodności, ale Easy Remote z Goldem już nie do końca. Został więc zamówiony czujnik zewnętrzny i CR 11011.
  9. Ehhh, mijamy się z pytaniami i odpowiedziami. Dalej nie mam odpowiedzi na moje pytanie. Czy termostat z algorytmami on/off + pogodówka w praktyce da to samo co OT + pogodówka? Czy termostat z algorytmami on/off + pogodówka zezwala kotłowi na modulację jego pracy? Pomijamy kwestię, że ze sterownika OT mogę ustawiać opcję na kotle, a bez OT muszę iść do kotła. Bo są możliwości ogólnie takie: 1. Kocioł bez czujnika pogodowego i bez termostatu pokojowego. 2. Kocioł tylko z czujnikiem pogodowym. 3. Kocioł z termostatem on/off bez pogodówki. 4. Kocioł z termostatem OT bez pogodówki. 5. Kocioł z pogodówką i termostatem on/off. 6. Kocioł z pogodówką i termostatem OT. Innych możliwości nie ma. O to się rozchodzi... O różnicę praktyczną... Czy teraz mnie kolega rozumie? 😞
  10. Mieszkanie jakie mam jest parterowe, połowa jest podpiwniczona, druga połowa już nie, jedna część mieszkania jest zawsze zacieniona zimna, druga jest nasłoneczniona. Różnica temperatur jest spora, zwłaszcza że te nasłonecznione to pokoje mieszkalne, a te zacienione (część północna gdzie będzie czujnik zewnętrzny) to przedpokój, kuchnia i łazienka. Wszędzie są okna i wszędzie są grzejniki. Nie będę kłamał jak powiem, że zastanawiam się nad Easy Remote ,PT52 i zwykłym on/off. Różnica w cenie jest znaczna w porównaniu do CR11011. Bo jeżeli praktycznie ma wyglądać to tak, że Easy Remote jest o tyle "gorszy" od "CR 11011", że sam nie przelicza wartości dostosowania pracy kotła, tylko zostawia to po stronie kotła, to po co przepłacać? Jeżeli chodzi o wsparcie techniczne, to CR11011 i PT52 mają ten sam poziom - niby tak, ale nie, kto to wie, forum jest najlepsze. Termet mi się wypowiedział (jestem ze Świebodzic, a samą fabrykę mam pod nosem, bo dosłownie 200m ode mnie), że liczy się to co w instrukcji, a tam jest wymienione EasyRemote. Więc pytanie czy aby korzystać z pogodówki i z termostatu pokojowego muszę mieć owy termostat w technologii opentherm czy wystarczy zwykły volt za 70zł i do tego pogodówka? Bo jeżeli się okaże, że aby kocioł pracował i na tym i na tym jest wymagane OT, to wtedy Easy Remote. Jeżeli się okaże, że do pogodówki mogę wsadzić zwykły termostat on/off i to będzie ze sobą działać, to dla mnie to najtańsze rozwiązanie. Po prostu w pomieszczeniach jest zbyt duża różnica temperatur aby zostawić to tylko pogodówce chyba że wręcz przeciwnie w tym przypadku? A mam jedno pomieszczenie (mały przedpokój) pomiędzy częścią nasłonecznioną, a wiecznie zimną i ciemną. Proszę tyko o odpowiedź do tego posta. Więcej się nie wypowiadam 🙂
  11. Dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno, ostatnie pytanie... Rozumiem, że CR 11011 + czujnik zewnętrzny podłączony do kotła to fajna opcja. A co gdyby podłączyć czujnik zewnętrzny + zwykły prosty termostat typu on/off. Czy taka opcja jest znacznie gorsza od tej CR 11011? Weźmy pod uwagę np. Volta, Emosa, czy nawet powyższego drogiego Salusa - mowa o regulatorach z opcją ustawienia temperatury dzień/noc i jakimiś tam algorytmami. Albo prosty tani OT typu Salus RT520?
  12. Rozumiem. Załóżmy że jednak i tak chcę regulator. CR 11011 będzie kompatybilny z Silverem? Czy warto kupić używany czy zdecydowanie nowy? Używka to 270zl, a nowy 400zl.
  13. A jak to wygląda z modulacją, bo nie znalazłem informacji o modulacji w CR11011 aby kocioł pracował długo ale na małym "ogniu", lub inaczej, tylko on/off na podstawie krzywych bez owej modulacji co niby warto ją mieć.Chyba że się mylę?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.