Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Comfort_pytanie o funkcjonalność


olvap

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, WojtuNie napisał:

 

Tak wszystko jest w instrukcji kotła i modułu komfortu , z kotła trzeba usunąć zworki RT i Timer, są pod prawą klapką stojąc przed kotłem,tam gdzie wpina się czujnik zewnętrzny.

W poście #58 jest zdjęcie tej kostki z zworkami i kabelka z naklejką LIN, a w #60 instrukcje modułu.

Widze kabel LIN wystajacy z kotla ale nie widze informacji w instrukcji o usuwaniu jakis zworek. Jest w punkcie 3.9 (podlaczenie urzaden dodatkowych) rozrysowany schemat i opis czujnikow ale nic wiecej na tamet usuwania zworek ani nawet nie ma informacji jak dostac sie do tych zworek. Moge prosic o pomoc? Drugi problem jest taki ze nie lapie  mi wifi przy kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nam teraz czasu na szukanie gdzie to pisało,ale o zworce Tank Timer wyskoczyło nawet w apce jak połączyła się z kotłem a nie miałem jej usuniętej jeszcze.

Czujnika zewnętrznego nie musisz mieć od razu, można sterować też na podstawie temperatury pomieszczenia.

A jeżeli chodzi o zasięg wifi to albo go zwiększysz,albo trzeba przedłużyć kabel od modułu komfortu i dać go bliżej"domu". Podobno są dedykowane przedłużacze LIN, ale nie znalazłem ;), ale będąc ogarniętym chociaż trochę w ekektryce można przedłużyć istniejący,bo w module ten kabel jest na kostce przykręcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A łączność z termostatem pokojowym jest? U siebie też nie przypominam sobie żebym widział ją świecącą,ale termostat wysyła bardzo rzadko informacje do modułu i pewnie dlatego tak ciężko to zaobserwować. Oszczędności baterii. W aplikacji widać czy jest połączony z termostatem, zresztą jak nie jest to nie ma okna termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki zakres min i max masz ustawione dla tej strefy? Wg instrukcji powinien przy dochodzeniu do zadanej obniżać temperaturę zasilania do min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek zamówiłem pakiet comfort w sklepie internetowym za 628 kupując pojedynczo elementy, a ten sam sklep w zestawie ten sklep ma za 728zł.

Niby stan magazynowy niedostępne/na zamówienie ale dziś dostałem potwierdzenie nadania listu przewozowego przez kuriera z pobraniem, więc jestem dobrej myśli. 

Ciekaw jestem co przyjedzie

Edytowane przez Zwyczajny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 8ik3r8 napisał:

Z tego co kojarzę to serwisant mi tak zaprogramował

Tak, ustawił w sterowniku kotła obieg niskotemperaturowy (podłogówka) 25-55*C.

Ale zmień jeszcze w aplikacji te max temperatury na 55*, bo nie wiem jak  będzie dobierać teraz temperaturę zasilania na takim sterowaniu jak masz teraz na podstawie temperatury pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już podłączyłem i mam problem. Wszystko bez czujnika pokojowego działało jak wcześniej z pogodowym, ale po podłączeniu pokojowego piec się wyłącza i przestaje grzać bo dostaje sygnał stop po osiągnięciu temperatury nastawionej dodatkowo po dezaktywowaniu pokojowego piec się nie włącza i nie dogrzewa.

Screenshot_2021-11-30-15-08-31-65.jpg

Edytowane przez Zwyczajny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ustaw większą, żeby nie osiągał i nie wyłączał.

I sprawdź jeszcze raz wszystkie ustawienia w apce

Jak jest przypisany regulator pokojowy i dasz go na wyłączony to nie będzie grzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłem na razie moduł pokojowy bo nie miałem czasu na dłubanie dzisiaj. Teraz zastanawiam się, czy w ogóle go potrzebuję. 

U mnie ogrzewanie strefy dziennej, łazienki i pralni jest podłogowo, dodatkowo grzejniki są w sypialniach i pralni więc sam nie wiem, czy go nie oddać, bo nie do końca wiem którą temperaturą powinienem się kierować przy regulacji.

Podłogówka jest na pompie za zaworem 3D VTA 372 ustawionym na sztywno 25°.

 

Edytowane przez Zwyczajny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tęgo termostatu nie używam do regulacji temperatury w pomieszczeniu, jest bardziej jako podgląd online i termostat "awaryjny" gdy ostro przyświeca słońce. Mam go ustawiony +1* ponad temperaturę jaka normalnie jest utrzymywana w salonie z pogodowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WojtuNieZastanawiam się, czy nie dać na podłogówce 30 stopni zamiast 25 i termostat pokojowy na 21 ze zmniejszeniem temperatury grzania w trakcie nieobecności. W momencie jak dam więcej na 3D będzie działać elastyczniej i takie rozwiązanie może mieć sens bez znaczącej zmiany parametru pozostałej krzywej.

Edytowane przez Zwyczajny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, WojtuNie napisał:

Ja też tęgo termostatu nie używam do regulacji temperatury w pomieszczeniu, jest bardziej jako podgląd online i termostat "awaryjny" gdy ostro przyświeca słońce. Mam go ustawiony +1* ponad temperaturę jaka normalnie jest utrzymywana w salonie z pogodowki.

Dokładnie, ja też używam tego jako" bezpiecznik" od przegrzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę na spokojnie podejść jutro do tematu i zobaczyć jak dokładnie się zachowuje.

Dobrze rozumiem, że priorytet grzania wygląda od najzwyklejszego

Piec

Piec+Zewnętrzny

Piec+Zewnętrzny+Comfort

Piec+Zewnętrzny+Comfort+Pokojowy(gdzie nie mogłem ustawić pokojowego jako nieaktywnego, chyba, że właśnie zadziałał jako bezpiecznik po przekroczeniu zadanej temp i odłaczył u mnie piec)

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.