Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Comfort_pytanie o funkcjonalność


olvap

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, WojtuNie napisał:

Wiem 😉

 Myślałem, że Kolega załapie. To nie ma prawa działać. Wiem, są takie systemy sterowania i produkują je dlatego, że teraz społeczeństwo łyka wszystko co ma full bajerów,40" wyświetlacze itp.

Ogrzewanie podłogowe wodne,to super rozwiązanie, tylko ma swoje przyzwyczajenia, najefektywniej działa jak ma cały czas obieg wody i tylko zmienia się jej temperatura. Kocioł gazowy tak samo nie lubi jak się go włącza i wyłącza,a do tego zmienia mu co trochę przepływ.

Jak czytałeś chociażby na tym forum o Swoim kotle i ogrzewaniu podlogowym to nie raz przewinął się temat mocy minimalnej, taktowania, przepływów itp.

Nie wiem ( i nie muszę wiedzieć) jakie przeznaczenie tych pomieszczeń, że musi być niezależna możliwość regulacji temperatury,ale w tej konfiguracji jest to niemożliwe do zrealizowania, a dostosowanie do wymagań chyba ekonomicznie nie uzasadnione. Żeby było zgodnie ze sztuką to trzeba by bufor (bo jednego pomieszczenia kocioł nie jest w stanie grzać nawet na mocy minimalnej) i 4 niezależne uklady mieszające sterowane pogodowo z uwzględnieniem temperatury wewnątrz pomieszczenia. Jak dla mnie bez sensu , nawet spółdzielnie mieszkaniowe czy inne wspólnoty narzucają teraz konkretną temperaturę zasilania sterowaną pogodowo i termostaty z ograniczonymi nastawami.

no ok są 4 pomieszczenia, 

w trzech chcę utrzymywać miej więcej stałą temperaturę w łazience trochę więcej.

jedno pomieszczenie jest nad drugim z otwartą przestrzenią, zakładam że ciepło z dołu będzie uciekać na górę , więc dobrze byłoby przymykać tam obieg jak się za bardzo nagrzeje. 

A mnie tam fizycznie nie ma - więc wydaje mi się ze lepiej będzie jak mi automat będzie pilnował temperatury niż jak mi ktoś otworzy okno bo mu za gorąco - a ja będę płacił za spalony gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicę temperatur można uzyskać przepływami. Podłogowe jest ogrzewaniem niskotemperaturowym i rozkład temperatur jest inny niż orzy grzejnikach.

Tyle mogę doradzić, przy wszelakiej maści regulatorach które ingerują w przepływ nie doradzę,bo sam bym tego nie zastosował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem się rozwiązał po kontakcie z autorem oprogramowania firmą TESTER. Okazało się, że wersja firmware która mam 0.9.41 jest niemożliwa do zaktualizowania bo została jakby wycofana i powinno nie byc urządzeń z tym oprogramowaniem już w sprzedaży. Muszę oddać moduł i sprzedawca musi odesłać do aktualizacji do firmy TESTER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wyjscia... reszte na firmie tez maja ze starym oprogramowaniem....  8645 (4 ostatnie cyfry) i w góre już są z nowym oprogramowaniem..

Przy podłgowym na jakiej temperaturze kotła jest ekonomiczniej ? +-30 i dłuższe dogrzewanie czy +-50 i szybie dogrzewanie ?

Jaka macie temperature w pomieszczeniach ?? Chcialbym ustawic ekonomicznie to wszystko i rowniez zastanawiam sie czy wylaczyc ogrzewanie wody na noc ? wyjdzie korzystniej jesli powiedzmy o 6 zagrzeje cale 120 L niz przez cala noc bedzie dogrzewal?

Edytowane przez 8ik3r8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grzeję taką temperaturą (krzywą grzewczą) żeby wcale się nie wyłączał. W pomieszczeniu ok 23*.

A ile razy podczas nocy dogrzewa zasobnik? Bo u mnie jak wcześniej nie zużyłem wody to się nie włączy, bojler150l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Muszę się doedukowac co do tej krzywej grzewczej.

Gdzie mogę sprawdzić ile razy podczas nocy dogrzewa boiler ?

Ps: znalazłem model powyżej 8645 w sklepie w którym kupowałem moduł i mi wymienili. Najnowsza wersja firmware była już fabrycznie zainstalowana

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na początku tak, potem będziesz korygował Screenshot_2021-12-09-18-18-27-894_pl.termet.comfort.thumb.jpg.2372e04cbded903605186f0cd38588bf.jpg

W tym sterowniku nie da się sprawdź,ja mam zewnętrzny termometr z rejestracją.

To fajnie, że się udało. Testuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że już kiedyś pisałem. Powinien być na północnej,ale jak nie ma takiej możliwości,to może być też na wschodniej albo zachodniej ścianie, zależy gdzie masz bliżej do kotła,oraz która ściana jest najmniej narażona na ogrzewanie przez słońce, okna, drzwi itp. Wysokość to ok 4 m nad ziemią. Jak jest taka możliwość to można przewiercić ścianę bezpośrednio w miejscu zainstalowania czujnika i wtedy kabel nie idzie po elewacji. To już musisz sam ocenić gdzie będzie najbardziej optymalnie z zachowaniem powyższych wskazówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o diodzie RF na module?

Mignie bardzo rzadko. Pewnie wiąże się to ze zmianą software, żeby oszczędzić baterie w termostacie, komunikuje się tylko kiedy potrzeba (nastąpiła jakaś zmiana albo w minął określony czas od ostatniego połączenia) . Tak to interpretuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o diodzie RF na module?
Mignie bardzo rzadko. Pewnie wiąże się to ze zmianą software, żeby oszczędzić baterie w termostacie, komunikuje się tylko kiedy potrzeba (nastąpiła jakaś zmiana albo w minął określony czas od ostatniego połączenia) . Tak to interpretuję.

Chodzi mi o diodę na regulatorze pokojowym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ona jest? Bo nie widziałem żeby mrugał kiedykolwiek.

24 minuty temu, Rj193tsn napisał:

Takie temperatury zasilania grzejników Ci wystarczają?

Nie,to była krzywa przykładowa dla kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takąScreenshot_2021-12-10-13-01-25-853_pl.termet.comfort.thumb.jpg.8b61d78e25b158fabf1de9097afb50a4.jpg

1 minutę temu, 8ik3r8 napisał:


Na wyświetlaczu tego regulatora pokojowego . Chyba nad kropka pomiędzy stopniami. Był płomyk jak grzało a teraz tylko jest jak się załącza i płomyk znika . Zerknij u siebie

A to takie coś się pokazało kiedyś 😉

Pewnie jest tak jak pisałem wyżej,tylko jak potrzeba komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.