Skocz do zawartości

WojtuNie

Stały forumowicz
  • Postów

    558
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana WojtuNie w dniu 23 Września 2021

Użytkownicy przyznają WojtuNie punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom 220 m²+ budynek gospodarczy 20m²
  • Instalacja
    Grzejniki płytowe+50m2 podłogówki
  • Kocioł
    Termet Ecocondens Gold Plus 25 + CR11011

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

4 402 wyświetleń profilu

Osiągnięcia WojtuNie

Kompetentny

Kompetentny (10/14)

  • Maszyna do postowania Unikat
  • Starter dyskusji
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca

Najnowsze odznaki

24

Reputacja

  1. Nie,to świadczy, że kocioł pracuje na najniższej mocy palnika i najwyższej wydajności pompy. Prawdopodobnie jest małe zapotrzebowanie na ciepło i tak broni się przed przegrzaniem ( przejściem w L3)
  2. A próbowałeś odkręcić wszystkie zawory na full, żeby był odpowiedni przepływ przez kocioł? I wtedy jeszcze obniżyć temperaturę zasilania, żeby nie przegrzewało pomieszczeń. Ja mam tak zrobione i kocioł pracuje bez przerwy, wyłącza go jedynie termostat pokojowy z systemu komfort jak słońce mocniej przygrzeje. Bo tu ewidentnie widać za mały przepływ,co może skutkować szybszym zużyciem wymiennika przez częste miejscowe przegrzania. Zaoszczędzisz na gazie złotówkę a dziesięć wydasz na naprawę (tak obrazowo)
  3. P1 trochę mało,u mnie nawet przy 20 czasami nie złapie za pierwszym razem,a komin identyczny. P24 też strasznie krótko , 2s ? Ja mam 20 I dziwne, że przy tak krótkim czasie pracy na mocy startowej dochodzi do przekroczenia histerezy. Wygląda na strasznie ogronicziny przepływ przez wymiennik. P20 możesz dać więcej, wtedy będzie mniejsze prawdopodobieństwo przejścia w L3 przy rozruchu. Od jakiej temperatury kocioł startuje i przy jakiej zadanej następuje przegrzanie przy starcie?
  4. Tak,2 pozycja to otwarte ujście powietrza. Może być odkręcony cały czas pod warunkiem że konstrukcja kotła na to pozwala. Głównie chodzi o to, czy ewentualne wycieki, które mogą się z czasem pojawić z niego nie zaleją elektroniki kotła, ani żadnych elementów wrażliwych na wodę. Pomogło odkręcenie tego odpowietrznika?
  5. Cześć. Dołącz zdjęcia poglądowe instalacji,tak żeby było widać kocioł i bojler,oraz rury je łączące. Prawdopodobnie jest duże zasyfonowanie i kocioł nie daje rady przepchnąć powietrza. Jak są śrubunki przy wężownicy bojlera to najlepiej na nich odpowietrzyć ten obieg.
  6. Nie. Jak wyłączysz grzanie - tryb letni na urządzeniu grzewczym,to termostat i tak go nie włączy.
  7. W aplikacji w zakładce urządzenie grzewcze dałem tryb letni. Termostat mam załączony, bo jak wyłączę to gaśnie również temperatura na samym termostacie,a tak mam podgląd bezpośrednio w pokoju ile jest,bez wchodzenia w apke.
  8. Na pewno ładniej wygląda jak jest wszystko w otulinie 😉 Wszystko zależy od tego,czy chcesz aby te rurki dawały coś ciepła do pomieszczeń przez które przechodzą, czy raczej to strata energii bo grzać tam nie trzeba. Tylko z tą otuliną jest problem,bo nie wejdzie na kształtki i trzeba kupić o rozmiar większą i rzeźbić ( docinać pod kątem) . Ja na zewnątrz stosuję otuliny szare, są trochę sztywniejsze i lepiej się je docina,bo te to głównie pod tynk (wylewki) się stosuje.
  9. Zawór Esbe, sterownik Tech. To fajnie, że udało się zlokalizować. Obserwuj dalej,czy jeszcze będzie spadać, bo może tylko jeszcze powietrze gdzieś było. Odpowietrznik bym zostawił zakręcony,to tylko automat a na strychu nie masz go ciągle na oku,a ewentualne powietrze albo zostanie w tej rurce, albo jak będzie dużo to pokaże się w najwyższym grzejjiku,to wtedy odpowietrzysz całość.
  10. Dla podłogówki mam osobny układ mieszający też sterowany pogodowo i na podłogę idzie ok 13* mniej.
  11. Zielony kaloryfer to że jest zapotrzebowanie na grzanie. 29* to temperatura wyliczona z Kt 30* to faktyczna temperatura dawana przez kocioł 40* to max temperatura jaką może dać kocioł , jest ustawiana w apce w dwóch miejscach 3.1.1.7 i 5.2 Krzywa z modułu jest lepsza bo może to być zygzak,a w kotle jest tylko prosta.
  12. Nie rozumiem. Krzywa nie ma nic do tego przy jakiej zewnętrznej kocioł wystartuje. Parametry Pxx wyglądają na prawidłowe. To da się ustawić tą krzywą czy nie? Krzywa nie włącza kotła. Może to zrobić nastawnik do modułu komfortu ( termostat pokojowy) lub gdy go nie posiadasz to funkcja w kotle. Napisz jakie elementy posiadasz. Jest wyraźnie w instrukcji, że czujnik zewnętrzny ma być podłączony do kotła, jeżeli moduł jest podłączony za pomocą LIN do kotła.
  13. Myślę, że producent zna swój produkt i jeżeli pisze w instrukcji, że ma być tak zamontowany to tak powinien być. Dodatkowo jest wzmianka o dodatkowych kierownicach w modelu dla kondensata, co już na pewno wymusza prawidłowy montaż.
  14. Podaj jak ustawione są parametry Pxx, może być psc z aplikacji. Jakie krzywe próbowałeś ustawić z samego kotła,przed podłączeniem modułu,bo np. dla Kt 1.0 przyrost temperatury zasilania dla delty temperatury zewnętrznej 10* jest AŻ 1,4*. Dlatego sugerowałem żeby zacząć od Kt2.0 bo tam przyrost jest już prawie 0,4* na każdy 1* zewnętrznej. Odnośnie modułu komfortu u instrukcji,ja nie miałem żadnego problemu, tylko trzeba ją przeczytać całą i ze zrozumieniem. Dla pewności sprawdź jeszcze wersję oprogramowania modułu,czy jest najnowsza,bo kolega miał problem ze starą wersją dla której nie była przewidziana aktualizacja i nie powinny te moduły być w sprzedaży,ale jakoś dostały się.
  15. W instrukcji masz wykres krzywych, porównaj jaką temperaturę daje krzywa którą ustawiasz przy aktualnej temperaturze zewnętrznej. Podpowiem, że tak niskie krzywe nie dadzą zadowalającej temperatury, Kt 1.0 daje aż 34*C przy -40*C na zewnątrz. Proponuję zacząć zabawę od Kt 2.0 😉
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.