Skocz do zawartości

WojtuNie

Stały forumowicz
 • Postów

  403
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

 • Kocioł
  OEP 25

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

1358 wyświetleń profilu

WojtuNie Osiągnięcia

Wschodząca gwiazda

Wschodząca gwiazda (9/14)

 • Dedicated Unikat
 • Pierwszy post
 • Współtwórca
 • Tydzień pierwszy zaliczony
 • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

16

Reputacja

 1. Wina naczynia przeponowego. Albo uszło z niego powietrze,albo dziurawa membrana.
 2. I jest jeszcze ten zawór bypass,o którym dowiedziałem się właśnie z tego wątku i to najprawdopodobniej przez niego robi się obieg przez obwód CWU dla ochrony kotła (wymiennika) przed zbyt małym przepływem i pompy. Jeżeli nie pomoże rozkręcenie instalacji i zmniejszenie wydatku pompy to zostaje wymiana rur do rozdzielacza.
 3. Sebastian, obawiam się, że zarówno serwisant jak i kół. Sambor mają rację i głównym winowajcą jest opór instalacji CO. Zakręcając wszystko oprócz jednego grzejnika jeszcze bardziej ograniczasz przepływ czyli zwiekszasz opór instalacji. Rura PEX 25 ,kilka złączek do niej ,do tego zawory kątowe z filtrami robią swoje. Jeżeli masz już wyregulowane przepływy w podłodze to zapisz jaki jest w konkretnej pętli, potem rozkręć wszystkie rotametry i zawory na max (te przy grzejnikach również), ustaw maksymalny wydatek pompy w kotle tak aby uzyskać mniej więcej takie same przepływy i wtedy zobacz czy nadal następuje przebijanie obiegu przez zaworek bypassu. Jeżeli nadal będzie,to ograniczaj wydatek pompy aż ustanie.
 4. Nie, nadal nie jest to normalne zachowanie. Jeżeli pomaga odcięcie zasobnika zaworem na wężownicy,to nadal jest nie sprawny zawór 3dr w kotle i żadne zawory zwrotne tu nie pomogą. W czasie jak kocioł nie grzeje CWU to nie może być nawet minimalnego obiegu w tym obwodzie i za to odpowiada zawór w kotle. Zgłoś kolejny raz problem niech naprawiają.
 5. WojtuNie

  grzanie

  Podaj dokładnie model kotła,to ułatwi kolegą ewentualną pomoc. Warto też opisać więcej o instalacji,wieku kotła, przeglądach. Od siebie mogę napisać, że objawy typowe dla dużych oporów hydraulicznych w instalacji, np brudne filtry, radosna twórczość instalatora,itp lub niedostosowanie mocy kotła albo jego ustawień do instalacji.
 6. Sytuacja, gdy kocioł wychładza wodę w zasobniku jest nie normalna. Szukaj przyczyny, najpierw filtry i inne elementy które mogą utrudniać obieg wody w układach, jeżeli tam jest ok,to winny zawór 3dr (przełączający). Może być zanieczyszczony, luźny napęd ewentualnie uszkodzone uszczelnienia. U mnie kocioł pracuje non stop,a przy słonecznej pogodzie wodę grzeją solary i rurki pomiędzy kotłem a zasobnikiem są zimne.
 7. Wyświetlane na sterowniku informacje dotyczą tylko i wyłącznie jego,nie mają nic wspólnego z kotłem bo sposób komunikacji na to nie pozwala. Nie znalazłem informacji o takim symbolu w instrukcji, chyba trzeba napisać do Techa.
 8. Brakuje tam białego gumowego dekielka. Pytanie czy ktoś zapodział,czy serwisant celowo zepsuł, żeby kocioł zasysał powietrze z pomieszczenia bo coś nie gra z przewodem powietrzno spalinowym.
 9. Tylko taka mała uwaga, podczas kontroli i korekty ciśnienia w naczyniu wzbiorczym powinno ono być odłączone od instalacji lub co najmniej instalacja powinna być pozbawiona ciśnienia przez cały czas, bo gdzieś ta woda która zalega w naczyniu musi wylecieć. Potem dopiero trzeba uzupełnić wodę do wymaganego ciśnienia.
 10. Nikt nie pomoże,bo za mało danych. Jaka instalacja,jaki kocioł,co jest teraz,co chcesz osiągnąć? Pozdrawiam.
 11. Jeżeli nie potrzeba żadnych dodatkowych opcji typu obniżenia nocne, sterowanie czasowe, wpływ pomieszczenia to resztę ogarnia sam kocioł z dokupionym czujnikiem temperatury zewnętrznej. Jest modulacja palnika i krzywe grzewcze dla zasilania grzejnikowego i podłogowego do wyboru.
 12. Do kotła Termet Gold potrzebny jest tylko czujnik temperatury zewnętrznej jak ktoś chce mieć sterowanie pogodowe, reszta potrzebna do stałej pracy kotła wg krzywej grzewczej jest w sterowniku kotła. Jeżeli ktoś chce i ma wiedzę jak ogarnąć sterownik zewnętrzny to jak najbardziej można taki zastosować, tylko tak jak napisał kol. Sambor nie każdy współpracuje. Ja mogę polecić tylko dwa które ogarniają OT Termeta, to CR11011 i ST 2801 wi-fi, oraz jest nowy moduł komfortu podłączany pod Lin ale tego nie znam.
 13. A daj jeszcze fotkę podłączenia kotła do komina. Powinien mieć system dwuścienny,albo osobno komin i ssanie,co nie zmienia faktu, że rura spalinowa powinna mieć zakończenie i spadek do kotła i to przez niego kondensat powinien spływać dedykowanym odpływem do kanalizacji.
 14. Jeszcze może być bardzo zimna woda z wodociągu i do tego niskie ciśnienie gazu,bo zapotrzebowanie w rejonie wzrosło i sieć nie wydala.
 15. Ja do prostej instalacji polecam Termeta i jak sam zauważyłeś oba mają jednakową moc minimalną,a więc lepszy 25 kW bo ma większy wymiennik,a więc jego sprawność przy mocach pośrednich powinna być większa.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.