Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Comfort_pytanie o funkcjonalność


olvap

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, pawel8888 napisał(a):

Jak sprawdzić w Termet gold plus 20KW jaka jest zadana wartość temperatury do ogrzewania podłogi?

Ja nie rozumiem o co pytasz 🤔

W dniu 6.11.2023 o 09:39, prosemi napisał(a):

Piec Termet Gold 25kW, czujnik pogodowy i tylko OP. Zdecydowałem się na zakup Termet control.

Rozważałeś Elektrobock PT-52?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę. 

Wszędzie czytam że do optymalnego używania ogrzenaai dobrze wiedzieć jakie parametry ma piec.

W domu mam tylko podłogowke oraz czujnik pogodowy.

Krzywa mam żądaną na 2.

Chciałbym wiedzieć jaka temperaturę daje piec. Czy to będzie 30'C czy 40'C. Teraz nie wiem. 

Gdy nacisnę szybko reset na piecu, pojawiają mi się parametry. Wiem jak odczytać prędkość wentylatora. Pompa obiegowa CO jest zewnętrza, sterowanie wydajnością jest na pompie, nie na piecu.

Jak sprawdzić i co oznaczają inne parametry wyświetlane oo naciśnięciu reset na piecu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dołączę się do tematu. Zamontowany kilka dni temu Ecocondens Gold 20. Serwisant był, analiza spalin była wykonana, ale cos mu tam nie pasowało i zmieniał parametry P4 i P5.  Pytanie czy parametr P5 nie jest zbyt wysoki? (62). Przeglądałem rózne posty z parametrami innych uzytkowników i nikt nie miał tak wysokiej wartości, a instrukcja mówi że powinien być 45. Komin poziomy o długości około 1,7m przez ścianę na zewnątrz.

ecocondens.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Trochę wyżej są tu posty na temat ciśnienia. Jestem 1.5 miesiąca po montażu Golda 20Kw i ostatnio prawie codziennie dobijam ciśnienie. Wczoraj nawet nie wiem kiedy spadło do 0.6. Są same grzejniki, nie ma nigdzie wycieku, nic nigdzie nie kapie. Dobijam co parę dni, a po uruchomieniu i nagrzaniu instalacji skacze tak jak wczoraj do 2.8 bar, naczynie przeponowe może mieć jakieś znaczenie? Może tu coś nie halo. Próbowałem ostatnio odpowietrzyć grzejniki, ale grama powietrza nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2024 o 15:11, sambor napisał(a):
Możliwe, że naczynie w kotle jest za małe i ZB puszcza nadmiar ciśnienia.
Sprawdź wentyl w naczyniu
Ew za duże ciśnienie na zimno w samym naczyniu.

Czyli że mógł się zaciąć odpowietrznik? Nie wiem jak to działa, ale jeżeli jest 0.6 bara w całym układzie, to w naczyniu też nie powinno być takie?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2024 o 17:46, sambor napisał(a):
Takie samo w naczyniu jak i w układzie.
Albo po prostu wentyl w naczyniu puszcza.
Tak jak w kole samochodu.

W sumie tak, tylko nie bardzo wiem jak ten wentyl sprawdzić. Obadam i może popsikam wodą. Nad zasobnikiem mam też 2 małe odpowietrzniki i delikatnie z nich syknęło, ale to chyba za mało. Dzięki, jak coś nie będzie jasne będę się odzywał.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są odpowietrzniki dwa nad zasobnikiem, bo kilka centymetrów za nisko jest kocioł w stosunku do zasobnika, ale są zakręcone obydwa, bo jeszcze parę dni temu je odkręcałem i dokręcałem. Ale w jaki sposób to naczynie może być wadliwe? Kupione od kumpla, także z wymianą na nowy nie będzie problemu jakby coś, ale mimo wszystko dziwna historia. Zadzwonię jeszcze w przyszłym tygodniu do instalatora, zobaczymy co powie. Wydaje mi się że więcej odpowietrzników raczej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedno do CWU, a w kotle jak sprawdzić? W sumie nie pomyślałem, że CWU i CO to dwa obiegi, cały życie na kopciuchach to co się dziwić. Ale ciśnienie spada tylko wtedy jak nie pracuje CO, tak przynajmniej mi się wydaje, czyli coś z CWU może być? Ale to też chyba nie ma znaczenia czy pracuje CWU i czy oba obiegi.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.