Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zimno w domu


Przemo107

Rekomendowane odpowiedzi

Coś masz skiepszczone , daj schemat ideowy całej instalacji wraz z kotłem,  ze srednicami rur to chłopaki ci pomogą ,  pomogli nie jednemu.  Jeśli rzeczywiście jest jak napisałeś to sprawdź temp. jednego obiegu podlogowki,  zmierz temp. na rurce powrotnej , wg mnie powinna być  do max 10stopni  mniej niż na zasilaniu tej pętli jeśli chodzi ona non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurrr sam nie wiem o co kaman... Już tyle głów nad tym myślało i narazie bez efektów. Myślałem o kamerze termowizyjnej może jakieś mostki są i to ciepło gdzieś cały czas ucieka. Jutro jeszcze sprawdzę dokładnie u źródła parametry paneli i podkładu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mahony napisał:

Na jakie wysokości mierzysz temperaturę?

1,5 m

Po wyczyszczeniu zaworu termostatycznego przepływy skoczyły do 3, a były 1,5, zrobiło się ciut cieplej. A może ten zawór reklamować i wstawić nowy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro są na 3 , to jest ok , możliwe ze zawór był przytkany  i to był problem , jednak po nocy powinieneś już czuć  różnice w temp . otoczenia.

Masz może termometr taki elektroniczny co mierzy temp powierzchni ? tak żebys mógł sprawdzić jak ciepłe są podłogi 

 

/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ameno25 napisał:

Skoro są na 3 , to jest ok , możliwe ze zawór był przytkany  i to był problem , jednak po nocy powinieneś już czuć  różnice w temp . otoczenia.

Masz może termometr taki elektroniczny co mierzy temp powierzchni ? tak żebys mógł sprawdzić jak ciepłe są podłogi 

 

/

Było mierzone, podłoga miała 29-29 stopni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to panie zamknij drzwi i okna bo to jest niemożliwe że masz temp podłogi 29 stopni a w domu jest zimno, no chyba że pozastawiales podłogę meblami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, 4slawek napisał:

Coś masz skiepszczone , daj schemat ideowy całej instalacji wraz z kotłem,  ze srednicami rur to chłopaki ci pomogą ,  pomogli nie jednemu.  Jeśli rzeczywiście jest jak napisałeś to sprawdź temp. jednego obiegu podlogowki,  zmierz temp. na rurce powrotnej , wg mnie powinna być  do max 10stopni  mniej niż na zasilaniu tej pętli jeśli chodzi ona non stop.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
00:06 / 01:00
LIVE
 
An error occurred. Please try again later
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tap to unmute
Learn more
 
 
Advertisement
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Tak jest przy kotle 

20210205_121615.jpg

1 minutę temu, Przemo107 napisał:

Tak jest przy kotle 

20210205_121615.jpg

 

20210205_120709.jpg

A to jest rozdzielacz. No cóż czyli zostaje kamera termowizyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłowniki są pozamykane. Spróbuj wszystkie termostaty na maksymalną temperaturę ustawić zobacz czy będzie różnica. Może krzywa grzewcza za niska. A pompa jest podłączona do listy czy bezpośrednio do gniazdka?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest ten cud budowlany?, może któryś z kolegów podjedzie i sprawdzi co tam naprawdę jest.

Przy kotle też bojler źle podłączony.

I ty się dziwisz że jest źle z taką instalacją jak podłogówka!

Podkład dobry, a deski jak grube?

Ściany zewnętrzne na pewno ocieplone?

Czy dopiero w planach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie siłowniki pozamykane  więc jak to ma grzać , brak baypasa , pompę spalisz 

Podejrzewam że tam wszystko jest OK tylko użytkownik nie umie grzać 

Sprawdz czy jak na regulatorze jak sie pali płomyczek to czy siłownik jest otwarty ,  mozliwe ze regulator   pracuje z siłownikiem NC , a np jest zainstalowany NO , lub odwrotnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ameno25 napisał:

No właśnie siłowniki pozamykane  więc jak to ma grzać , brak baypasa , pompę spalisz 

Podejrzewam że tam wszystko jest OK tylko użytkownik nie umie grzać 

Sprawdz czy jak na regulatorze jak sie pali płomyczek to czy siłownik jest otwarty ,  mozliwe ze regulator   pracuje z siłownikiem NC , a np jest zainstalowany NO , lub odwrotnie 

Jak jesteś taki fachman to powinieneś wiedzieć, że jak podłogówka odgrzeje to siłowniki zamykają daną sekcję, ja nie robię tego ręcznie. Jesteś instalatorem czy położyłeś podłogówkę u siebie w domu? 

2 godziny temu, pastor napisał:

Coś w tych zeznaniach nie gra. 29 stopni podłoga i zimno ? Podłoga na całej powierzchni ma taka temperaturę? Czy tylko miejscami? Moja podłoga ma od 22-23 C i to pozwala mieć temp 21C.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Boże kochany, tak jest, mierzona była w kilku miejscach i taką ma temperaturę, już o tym pisałem. Wysoka temperatura idzie na ogrzewanie podłogi (za wysoka nawet), a w domu jest zimno. Oczekiwałem pomocy, a nie sarkazmu i wstawek w stylu, że nie umiem grzać. Było u mnie dwóch instalatorów i każdy rozkłada ręce 

Jutro będę miał gościa z termowizją może to coś wyjaśni 

Ahha i jeszcze jedno, nie montował tego Heniek z Wólki, tylko firma, która robi to od kilkunastu lat. 

Dla mnie na chłopski rozum, skoro z instalacja niby wszystko dobrze to zostaje tylko jedno - że ciepło gdzieś ucieka 

2 godziny temu, ameno25 napisał:

 

Sprawdz czy jak na regulatorze jak sie pali płomyczek to czy siłownik jest otwarty ,  mozliwe ze regulator   pracuje z siłownikiem NC , a np jest zainstalowany NO , lub odwrotnie 

Jak się pali płomień to zawsze jest otwarty siłownik, jak odgrzeje to się zamyka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Przemo107 napisał:

Ahha i jeszcze jedno, nie montował tego Heniek z Wólki, tylko firma, która robi to od kilkunastu lat

Kolego, teraz bez sarkazmu, czy wzywałes tych doświadczonych instalatorów do tego problemu czy było jakichś dwóch innych?

Sambor zauważył jeden błąd, a może być ich dużo więcej. 

I już abstrahując od tematu, ja nie jestem zwolennikiem zamykania obwodu i wychładzania zładu. Przymknięcie owszem, ale nie zamknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sambor napisał:

A gdzie jest ten cud budowlany?, może któryś z kolegów podjedzie i sprawdzi co tam naprawdę jest.

Przy kotle też bojler źle podłączony.

I ty się dziwisz że jest źle z taką instalacją jak podłogówka!

Podkład dobry, a deski jak grube?

Ściany zewnętrzne na pewno ocieplone?

Czy dopiero w planach?

Tomaszów Mazowiecki. Bojler jest dobrze podłączony, spójrz na schemat, jest naklejony na bojlerze. Panele 10 mm, byłem dzisiaj na sklepie, sprawdzalem parametry i wszystko ok. Ściany ocieplone na pewno, może ten strop drewniany ma jakieś mostki 

2 minuty temu, eliks napisał:

Kolego, teraz bez sarkazmu, czy wzywałes tych doświadczonych instalatorów do tego problemu czy było jakichś dwóch innych?

Sambor zauważył jeden błąd, a może być ich dużo więcej. 

I już abstrahując od tematu, ja nie jestem zwolennikiem zamykania obwodu i wychładzania zładu. Przymknięcie owszem, ale nie zamknięcie.

Tak byli ci z doświadczeniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie u Ciebie w domu jakieś cuda się dzieją , albo Ty zaprzeczasz sam sobie  , klepiesz 3 strony że masz zimno w domu i niedogrzane pomieszczenia ,  a za chwile piszesz -  cytuje

"Jak jesteś taki fachman to powinieneś wiedzieć, że jak podłogówka odgrzeje to siłowniki zamykają daną sekcję, ja nie robię tego ręcznie. Jesteś instalatorem czy położyłeś podłogówkę u siebie w domu? "

No to wygląda na to że dogrzewa pomieszczenia do temperatury zadanej na regulatorze , inaczej siłownik nie zostałby zamknięty i to na dodatek wszystkie , a Ty piszesz że w domu zimno .

Wyobraź sobie że  wszyscy wszyscy starają  się   pomóc wraz ze mną , wyraziłem opinie swoją że najprawdopodobniej nie potrafisz tego obsłużyć , bo jak sam widzisz raz piszesz że zimno , a za chwile że siłowniki zamknęły się bo pomieszczenia dogrzane zostału do nastawionej temperatury , takie masło maślane bez sensu i logiki 

 

18 minut temu, eliks napisał:

I już abstrahując od tematu, ja nie jestem zwolennikiem zamykania obwodu i wychładzania zładu. Przymknięcie owszem, ale nie zamknięcie.

On posiada regulatory z algorytmem ,  najprawdopodobniej nie potraf tego ustawić ani Ci fachowcy 

Pisał że bez siłowników podłogówka chodziłą kilka dni i też w domu było zimno pomimo tego że temperatura podłogi ma 29* - cuda albo nie ma okien w domu - tak to jest sarkazm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ameno25 napisał:

Pisał że bez siłowników podłogówka chodziłą kilka dni i też w domu było zimno pomimo tego że temperatura podłogi ma 29* - cuda albo nie ma okien w domu - tak to jest sarkazm 

Dlatego czekam z niecierpliwością na wynik badania termowizyjnego.

Ten dom musi mieć jakiś przepotężny mostek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ameno25 napisał:

Chłopie u Ciebie w domu jakieś cuda się dzieją , albo Ty zaprzeczasz sam sobie  , klepiesz 3 strony że masz zimno w domu i niedogrzane pomieszczenia ,  a za chwile piszesz -  cytuje

"Jak jesteś taki fachman to powinieneś wiedzieć, że jak podłogówka odgrzeje to siłowniki zamykają daną sekcję, ja nie robię tego ręcznie. Jesteś instalatorem czy położyłeś podłogówkę u siebie w domu? "

No to wygląda na to że dogrzewa pomieszczenia do temperatury zadanej na regulatorze , inaczej siłownik nie zostałby zamknięty i to na dodatek wszystkie , a Ty piszesz że w domu zimno .

Wyobraź sobie że  wszyscy wszyscy starają  się   pomóc wraz ze mną , wyraziłem opinie swoją że najprawdopodobniej nie potrafisz tego obsłużyć , bo jak sam widzisz raz piszesz że zimno , a za chwile że siłowniki zamknęły się bo pomieszczenia dogrzane zostału do nastawionej temperatury , takie masło maślane bez sensu i logiki 

 

On posiada regulatory z algorytmem ,  najprawdopodobniej nie potraf tego ustawić ani Ci fachowcy 

Pisał że bez siłowników podłogówka chodziłą kilka dni i też w domu było zimno pomimo tego że temperatura podłogi ma 29* - cuda albo nie ma okien w domu - tak to jest sarkazm 

Bo jak słońce wali w okna, na dworze jest na plusie, ogrzewanie na maxa to wreszcie wymęczy i dogrzeje

Nie dziw mi się, że irytują mnie takie dogryzki, wydalem kupę kasy żeby nie mieć takich problemów, a dzieją się cuda, za chwilę znowu będą mrozy, a mam trójkę dzieciaków w domu to ciśnienie mi skacze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewania podłogowego się nie wyłącza nawet w momencie kiedy zostanie osiągnięta temp zadana w pomieszczeniu , automatyka powinna   z wyprzedzeniem ograniczać grzanie a nie wyłączać , ale jak pisałem to trzeba wiedzieć jak ustawić , podstawą do tego jest wiedza z zakresu ogrzewania podłogowego i jego zachowania  jak i automatyki  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ameno25 napisał:

Ogrzewania podłogowego się nie wyłącza nawet w momencie kiedy zostanie osiągnięta temp zadana w pomieszczeniu , automatyka powinna   z wyprzedzeniem ograniczać grzanie a nie wyłączać , ale jak pisałem to trzeba wiedzieć jak ustawić , podstawą do tego jest wiedza z zakresu ogrzewania podłogowego i jego zachowania  jak i automatyki  

Czyli myślisz, że problem może być w regulatorach? Może je odłączyć na dwa dni i zobaczyć czy będzie jakiś efekt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Przemo107 napisał:

Tomaszów Mazowiecki. Bojler jest dobrze podłączony, spójrz na schemat, jest naklejony na bojlerze. Panele 10 mm, byłem dzisiaj na sklepie, sprawdzalem parametry i wszystko ok. Ściany ocieplone na pewno, może ten strop drewniany ma jakieś mostki 

Tak byli ci z doświadczeniem 

Weź się nie ośmieszaj - bojler nie ma zaw zwrotnego na zasilaniu zimnej wody i zamiast zaw bezpieczeństwa jakiś szmelc od bojlera elektrycznego.

Jak to dla ciebie jest dobrze , to reszta pewnie tak samo.

Radziłem zdjąć siłowniki, reakcja była jednoznaczna - "już to robiłem"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.