Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Za zimno w domu!


Roki1115

Rekomendowane odpowiedzi


[mention=84375]Darekgra[/mention]


Ze zdjęciami bieda, bo wykorzystałem w tym miesiącu limit załączników w Tapatalku, a nie mam w tej chwili kompa w pobliżu.


Drobiazg, a robi różnicę. Szczególnie, że jadę samochodem. Spoko, jako pasażer

Spróbuję jeszcze jednego patentu, skręcę jeszcze parametry w sterowniku na
zakres proporcjonalności 1
stała czasu całkowania 100, tak jak mówicie.
Dam znaka, dzięki wielkie!


Ster Ecomax 850 P2-C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie miałem wcześniej i to było optymalne. Przy 1 i 100 otwieranie i zamykanie trwa wieki. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Darekgra napisał:

No właśnie i o to chodzi jak już mleko się rozlało to jaki sen jest pisać...

Możesz pokazać wykres temperatur powrotu i zasilania przy starcie kotła z wychłodzona instalacją i zaworem termostatycznym na ochronie? 

Tu jest mój kocioł, wykres od godz. 15 w niedzielę. Aktualnie kocioł zablokowany na 9KW, instalacja na jednej pompie, zawór vtc55. Przepływy wyregulowane zaworami i pompą co jak widać kocioł dziala nawet 6h na mocy 3KW a spalanie w takie lekkie przymrozki z wiatrem jest rewelacyjne bo 22kg a za listopad średnia 17kg.

20201130_134628-COLLAGE.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć jaki czas upływa od rozpalenia do osiągnięcia zadanych temperatur? Tak w celach porównawczych do przeciętnych kotłów i instalacji.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz Darku film z moim kotłem

Od pokazania się płomienia do otwarcia się zaworu upływa jakieś 7 minut. Pojemność wodna kotła to 65l.

 

Tu masz start z 17* na powrocie.

channel4222.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko.

Taki Sas 17kW to z 20 stopni do 55 nagrzewa się sam w około 20-25 minut. Pojemność około 82 litrow

U Ciebie przy starcie z 17 stopni też trwało około 1h.

Masz tylko grzejniki?

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko grzejniki, i to sporo, tak jak mam w opisie.

 

Tutaj może będzie lepiej widać, akurat z 19* do 50*.

powrót1.jpgpowrót2.jpg

No wychodzi 20 minut, ale kocioł działa tylko między 3-9KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę podać jak w tym samym momencie wzrastała temperatura zasilania oraz utrzymywała się kotła.

Te 9kW ma jakiegoś mega kopa aby tak szybko rozgrzać cały obieg... Bo w obiegu pewnie masz też ponad 100 litrów?

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale wiesz, tutaj grzeje tylko kocioł, pompa ustawiona od 50* więc to trwa chwilę. Przy jakichs 52-53* VTC zaczyna puszczać wodę na instalację. Litrów mam ponad 300.

TUTAJ WRZUCIŁEM ZDJĘCIA 

Nie mogę niestety nałożyć w tej chwili wykres jeden na drugi bo mi obcina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliksdzieki za wykresy.

Mnie w sterowaniu techa zaworami  wkurza to że przy spadku temperatury powrotu zawór jest szybko zamykany bez względu na skok jednostkowy, gdyby zamykał tylko np. o 5% (z możliwością zmiany) i czekał na kolejny pomiar temperatury rozgrzewanie instalacji było by dużo łatwiejsze. Tu wypadają lepiej siłowniki o długim czasie otwarcia, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wykresach instalacja kocioł Sas z 4d na grzejniki za 4d 3d z obwodem podłogówki (w podłodze około 100m2, poddasze w grzejnikach)

Zadana kotła 66, start pomp 55, minimalna temperatura powrotu 55, kocioł wygasił się o 7:44.

Myślę że jest bdb bez szarpania utrzymana minimalna powrotu... Jak sądzicie?

Czerwona temp kotła, żółta zawór 4d, zielona 3d. Kociołek stał wcześniej około 7h.

Screenshot_20201202_192947_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17

@Kazio321Twój też tak potrafi.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem, Tylko ze moj nie ma spadku temperatury :) A tu widać że z kotla troszkę spadło jak zawory się otworzyły. 

Tak wygląda w moim kotle. Ten wykres jest z października (start pomp od 45st)

Screenshot_20201202-204121_eModul.thumb.jpg.61deae99b0dcf8dfc817243009f33c4c.jpg

Screenshot_20201202-204133_eModul.thumb.jpg.e8acd55afb98f13579ac1dc5c133119f.jpg

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.