Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zimno w domu


Przemo107

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, ameno25 napisał:

tam gdzie wiesz że są krótkie pętle , ustaw przepływ 1l/mim , a tam gdzie wiesz ze są dłuzsze to odkrec ratometr na maxa 

 

Niestety, to też już robiłem, nie pomogło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego cudów nie ma , jesli woda krąży w rurach , rury są co 15cm , temp wody na wejsciu 43 na wyjsci 30* to tam powinno byc jak w bańce .

No chyba ze dałeś pod te panele  jakiś podkład co skutecznie blokuje przenikanie ciepła , 

Proponuje sprawdzić pętle po pętli , ale wykręć słowniki ,  możliwe że  dobry przepływ jest na jednej z pętli  dlatego mamy ciepły powrót a na innych moze być już gorzej 

A tak z ciekawości  jaki maasz rachunek miesieczny za gaz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam butle 4800, od września zeżarło jakieś 30%

Pod panelami jest podkład typowo do podłogówki, z dużą przepuszczalnością ciepła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz wreszcie jaka jest izolacja pod rurami podłogówki, gdyż wygląda na to że jest słaba.

Przecież wg twoich danych dom 110m2 bierze 11kW - to tyle co stara , przedwojenna kamienica!

1 godzinę temu, Przemo107 napisał:

. Zawór to zawór termostatyczny mieszający Afriso 20-43*C, 

Producent najmniej istotny, ważny jest model.

Może się okazać ze zaw 3-D za mały i się dodatkowo "dusi" przepływ

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zaworu masz napisany z boku na samym zaworze , chociaż tutaj nie upatrywałbym problemu , sam mam zawór z KVS 1.6 , 1000mb rury i wszystko grzeje , tylko że ja mam zasilanie  rurą miedz 28 , od kotła do rozdzielacza 2,5mb rury , u Ciebie te rureczki wyglądają na jakiś pex 20 .

Powiedz ile masz styropianu dane przed zrobieniem wylewek , czy styropian był robiony dwuwarstwowo , na przekładkę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś nie tak z tą instalacją.

Niech kolega ustawi na kotle 38C, na zaw 3-D odkręci temp na max i zablokuje te termostaty np zdejmując siłowniki , tak aby pompa podłogi chodziła non stop.

Zobaczymy co będzie po 8h, jakby było za gorąco to trzeba trzeba zmniejszyć temp na kotle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak  było robione ale czy pompa ta w rozdzielaczu pracowała cały czas czy jest podłączona do tej listwy sterującej techa ?

Najlepiej zrób jak pisze sambor i zresztą ja wcześniej też Ci to proponowałem , tylko pompę puść na maxa i upewnij się ze pracuje cały czas , najlepiej podłączając ją bezpośrednio do 240V 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  Jeszcze jedno pytanie ,   skoro masz 2 obiegi , jeden to podłogówka drugi łazienki , masz jakiś termostat główny który wyłacza kocioł ?

mozesz  naszkicować tą instalacje w obrębie kotła lub zdjęcie  , jak wpięty jest ten obieg łazienkowy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ameno25 napisał:

Tak  było robione ale czy pompa ta w rozdzielaczu pracowała cały czas czy jest podłączona do tej listwy sterującej techa ?

Najlepiej zrób jak pisze sambor i zresztą ja wcześniej też Ci to proponowałem , tylko pompę puść na maxa i upewnij się ze pracuje cały czas , najlepiej podłączając ją bezpośrednio do 240V 

Ale tak chodziło, zawór był na maksa, pompa na maksa, a siłowniki były zdjęte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jesteś pewny że kocioł pracował cały czas , pompa w rozdzielaczu cały czas przepływy od 1do 1,5 l , 15cm styropianu a w domu max 21 stopni .

Dla przykładu ja mam w salonie 3 pętle po 80m , 1l/min , ustawione 24* , temp zasilania 30* sterowane regulatorami z siłownikami gdzie praktycznie  można powiedzieć ze na 24 godziny , 10 godzin siłownik jest zamknięty , oczywiscie nie ciągiem tylko pulsacyjnie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło tak tydzień i nic, a widzieliście wyżej to zdjęcie co wyleciało z zaworu, czy to mogło mieć wpływ? Właśnie montuje zawór z powrotem, okaże się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem zastosować siłowniki ze względu na to  ze podłogówkę robiłem sam , nie uwzględniłem  tego ze na dole mam sam gres a u góry panele  i większe straty ciepła  i żeby dogrzać górę to przegrzewałem dół , na rotametrach  nie dało rady wyregulować , wiec poratowałem się siłownikami ,   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuataj widac na wykresie ile czasu zajmuje podłogówce podniesienie temperatury , około 7 rano temperatura zaczęła iść w dół   do godz 9 spadła o około 0,8*C  ,  widać również że jak była tendencja spadkowa siłownik był praktycznie cały czas otwarty ,  temperatura spadała pomimo to iż  grzanie było ciągłe , dopiero 10 do 14 wyrównała sie i siłownik znów ograniczył grzanie 

sypialnia.jpeg

4 minuty temu, sambor napisał:

Wszystko sie da zrobić, trzeba tylko policzyć, lub komuś zlecić policzenie a to na pewno kosztowało by mniej niż ta automatyka.

Automatyka kupiona w black friday za 1000zł , bezprzewodowe czujniki , 10 siłowników listwa itp , mam zdalny podgląd do każdego pokoju , i naprawdę   " precyzyjnie "  trzyma temperature 

Dom budowałem praktycznie sam , popełniłem wiele błędów ,  w tamtej chwili nie miałem takiej wiedzy jaką mam dziś  , chocaż ciagle mało wiem  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale to po za tematem - może jednak autor tematu zdradzi tajemnicę swojego domu?

Może jakaś lokalna czarna dziura?

Albo brak okien.

Nawet jak to dogrzejemy jakimś sposobem to szybko chłop z torbami pójdzie..

Ja jednak doradziłbym wymianę tego zaw 3-D na większy z Kvs np 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.