Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zimno w domu


Przemo107

Rekomendowane odpowiedzi

Co  steruje kotłem ?  Czy jest jakiś termostat główny lub jakiś regulator ustawiony na master który  wyłącza kocioł , czy kocioł  wyłącza się na żadanie swojego termostatu ?

1 minutę temu, Przemo107 napisał:

Czyli myślisz, że problem może być w regulatorach? Może je odłączyć na dwa dni i zobaczyć czy będzie jakiś efekt 

pisałeś że kilka dni chodziło bez siłowników  i nie było poprawy , więc po co chcesz odłączać regulatory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sambor napisał:

Weź się nie ośmieszaj - bojler nie ma zaw zwrotnego na zasilaniu zimnej wody i zamiast zaw bezpieczeństwa jakiś szmelc od bojlera elektrycznego.

Jak to dla ciebie jest dobrze , to reszta pewnie tak samo.

Radziłem zdjąć siłowniki, reakcja była jednoznaczna - "już to robiłem"!

Po co mam zdejmować siłowniki jeszcze raz, skoro tak już było przez tydzień i efektów żadnych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dwa posty wyżej sam chcesz odłączyć regulatory! a to to samo.

Ja tu widzę jeszcze inny problem - totalny brak chęci do współpracy autora tematu.

To niestety częste zjawisko na tym forum, rekordzista "naprawiał" w ten sposób prawie dwa lata, jak wreszcie posłuchał to nawet flaszkę przysłał.

Może ten też poczeka sezon, dwa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafka z rozdzielaczem, pompą i zaworem trojdrożnym (ręcznym) jest w korytarzu i nie jest połączona żadnym przewodem z kotłem, kocioł ma swój wewnętrzny termostat 

???? Sambor dzięki bo mnie rozbawiłeś ? Jestem laikiem więc, nie wiedziałem, że regulatory na ścianie to prawie to samo co siłowniki. Siłowniki były zdjęte i ogrzewanie chodziło tak tydzień, a ja głupi myślałem, że mogę w tym czasie sterować temperaturą regulatorami na ścianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kocioł nie jest sterowany żadnym termostatem zewnętrznym , wyłącza się  jak nie ma odbioru ciepła , a jak zamkną się siłowniki ,  przepływ jest tylko przez te dwie pętle w lazienkach + drabinki więc kocioł pewnie taktuje .

6 minut temu, sambor napisał:

Przecież dwa posty wyżej sam chcesz odłączyć regulatory! a to to samo.

dlatego kilka postów wcześniej napisałem że możliwe że to by działało tylko że użytkownik nie potrafi  tego obsłużyć i ustawić , za co zresztą a zostałem  niemiło potraktowany .

A to ze kolega autor tematu , nie rozumie ze odkręcenie siłownika czy wyłączenie regulatora to jest to samo ( choć nie do końca ) świadczy tylko o tym żę powyżej mogę mieć racje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Przemo107 napisał:

Szafka z rozdzielaczem, pompą i zaworem trojdrożnym (ręcznym) jest w korytarzu i nie jest połączona żadnym przewodem z kotłem, kocioł ma swój wewnętrzny termostat 

No to nieprawidłowo.

Bo pomyśl, co się stanie, jak zamkną się wszystkie siłowniki i stanie pompa w rozdzielaczu? Podpowiem - kocioł ze względów bezpieczeństwa będzie puszczał wodę przez bypass wbudowany w kocioł - tak nie powinno być.

 

Dobra, można zrobić jeszcze jedną próbę, bardzo prostą - ustaw na wszystkich termostatach (od wszystkich pętli OP) jakąś absurdalnie wysokoą wymagana temp. np. 30'C i zostaw na noc. 

Jeśli po całej nocy temp. w domu nie wzrośnie, to faktycznie masz "dziurawy" dom i tam trzeba szukać przyczyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mistalova napisał:

No to nieprawidłowo.

Bo pomyśl, co się stanie, jak zamkną się wszystkie siłowniki? Podpowiem - kocioł ze względów bezpieczeństwa będzie puszczał wodę przez bypass wbudowany w kocioł - tak nie powinno być.

kocioł ma zapewnion stały przepływ , są drabinki i podłogówka w lazienkach wpięte przed rozdzielaczem , bardziej ucierpieć może pompa w rozdzielaczu , no chyba ze jest opcja stop pompa w momencie zamknięcia wszystkich siłowników 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameno, ale ja się wcale nie wypieram, że możliwe, że robię coś źle, opierałem się na tym co mówili mi "fachowcy". Jeśli masz jakieś sugestie to proszę, jestem otwarty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie w domu dzieją się cuda , masz podłogę o temperaturze 29* , a mówisz że jest zimno 

Z ogrzewaniem musi byc wszystko w porządku skoro podłoga ciepła , zatem pozostają trzy możliwości , albo masz olbrzymie straty cieplne , albo nie wiesz co piszesz , albo jakieś  cuda , bo inaczej tego nie da się wytłumaczyć.

Ostatnia  raz piszę : ściągnąć siłowniki , lub na regulatorach ustawić max temp 30* , pompa w rozdzielaczu na maxa , rotametry odkręcone na maxa ,   zawór 3d na maxa , upewnić się że kocioł pracuję cały czas ustaw na nim 40*  , pompę od obiegu łazienek dac na minimalny bieg  , po 6 godzinach powinno być widać różnice , po 12 godzinach w domu powinno byc po 25*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotle  jest pompa , ale najprawdopodobniej modulowana sygnałęm PWM , omiń ten punkt  

Tylko jak to zrobisz to poobserwuj , czy pompa sie nie wyłącza , czy kocioł pracuje 

ewentualnie przykreć termostaty na drabinkach w lazienkach na min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sambor napisał:

To coś nie tak z tą instalacją.

Niech kolega ustawi na kotle 38C, na zaw 3-D odkręci temp na max i zablokuje te termostaty np zdejmując siłowniki , tak aby pompa podłogi chodziła non stop.

Zobaczymy co będzie po 8h, jakby było za gorąco to trzeba trzeba zmniejszyć temp na kotle 

Była taka rada wczoraj 

Jest taka rada dzisiaj

 

21 minut temu, ameno25 napisał:

W kotle  jest pompa , ale najprawdopodobniej modulowana sygnałęm PWM , omiń ten punkt  

Tylko jak to zrobisz to poobserwuj , czy pompa sie nie wyłącza , czy kocioł pracuje 

ewentualnie przykreć termostaty na drabinkach w lazienkach na min

 

Tam przydałby się rzetelny pomiar temp wody pirometrem a nie tymi termometrami na rozdzielaczu.

Mając przepływy (sumę) i deltę temp mamy moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2021 o 13:18, ameno25 napisał:

Proponuje  wykręcić z dolnej belki siłowniki , sprawdzić jakie są przepływy , jesli nie ma grzejników ten zawór termostatyczny odkręcić na maxa , a na kotle ustawić 30* i niech tak popracuje pare godzin  i powinno być ciepło 

 

Problem może być w siłownikach , a raczej w regulatorach które mogą być zle ustawione i nieodpowiednio steruja siłownikiem 

 

 

pisałem o tym w pierwszym moim poście w tym temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sambor napisał:

Tam jest jeszcze jedno wąskie gardło.

masz na myśli srednice PEXa  zasilającego  rozdzielacz i niewiadomą ilość złączek po drodze  po drodze 

Czy sitko filtra na powrocie przy kotle było czyszczone ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zaw 3-D.

Z pex to jest tak - pompa przed , pompa za to jakoś pociągną, ważniejsze że wg autora tematu moc pchana w podłogę o pow 110m2  jest ok 11kW, a efektu nie ma.

Jaka jest wysokość grzanych pomieszczeń - tego jeszcze nie przerabialiśmy.

Może trzeba lepiej ocieplić strych ( strop)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Przemo107 napisał:

Wyjaśnij mi pierwsze zdanie, nie mam pojęcia o co chodzi i co to jest PWM

Wpisz w google sterowanie PWM, potem "sygnał PWM", dowiesz się, że to sterowanie przez wypełnienie sygnału w celu przekodowania sygnału cyfrowego na analogowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ameno25 napisał:

U Ciebie w domu dzieją się cuda , masz podłogę o temperaturze 29* , a mówisz że jest zimno 

Z ogrzewaniem musi byc wszystko w porządku skoro podłoga ciepła , zatem pozostają trzy możliwości , albo masz olbrzymie straty cieplne , albo nie wiesz co piszesz , albo jakieś  cuda , bo inaczej tego nie da się wytłumaczyć.

Ostatnia  raz piszę : ściągnąć siłowniki , lub na regulatorach ustawić max temp 30* , pompa w rozdzielaczu na maxa , rotametry odkręcone na maxa ,   zawór 3d na maxa , upewnić się że kocioł pracuję cały czas ustaw na nim 40*  , pompę od obiegu łazienek dac na minimalny bieg  , po 6 godzinach powinno być widać różnice , po 12 godzinach w domu powinno byc po 25*

Zrobione, czekam na efekty 

20210205_203438.jpg

20210205_203523.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego na regulatorze nie ma płomyczka sygnalizującego grzanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem co masz tam poustawiane , tryby nocne , może jakieś hormonogramy , itp bajery , które pomimo tego iż temp jest max ustawiona , i tak nie załącza grzania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.