Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zimno w domu


Przemo107

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam poważny problem z ogrzewaniem podłogowym. 

Dom 110 mkw, piec Vaillant, ogrzewanie gazowe. W domu zwykle panuje temperatura 21,5, a powinna być 23, każdy pokój posiada swój elektroniczny regulator temperatury trinnity. Woda na podłogówkę ma w tej chwili 40 stopni (wiem, że to dużo za duzo) na powrocie 32, ale i tak nie można dogrzać domu. Gdy przychodzą mrozy zdarza się, że w salonie jest 18 stopni, masakra. Firma, która kładła ogrzewanie nie jest w stanie na tą chwilę zdiagnozować problemu. Temperatura na kotle 45, też za dużo. Gdzie znika to ciepło skoro na podłogę idzie aż 40 stopni. Pomóżcie 

16124345334914819909212141894600.jpg

16124345623289028030668114450627.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Przemo107 napisał:

Witam, mam poważny problem z ogrzewaniem podłogowym. 

Dom 110 mkw, piec Vaillant, ogrzewanie gazowe. W domu zwykle panuje temperatura 21,5, a powinna być 23, każdy pokój posiada swój elektroniczny regulator temperatury trinnity. Woda na podłogówkę ma w tej chwili 40 stopni (wiem, że to dużo za duzo) na powrocie 32, ale i tak nie można dogrzać domu. Gdy przychodzą mrozy zdarza się, że w salonie jest 18 stopni, masakra. Firma, która kładła ogrzewanie nie jest w stanie na tą chwilę zdiagnozować problemu. Temperatura na kotle 45, też za dużo. Gdzie znika to ciepło skoro na podłogę idzie aż 40 stopni. Pomóżcie 

Jak się robi takie "instalacje" to widać efekty takiego "grzania".

Choć wg mnie skromnym zdaniem ciężko będzie uzyskać te chciane 23C, ale powodzenia

PS

Jakie są podłogi w tym domu?

Jakie są izolacje budynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale możesz doprecyzować "takie instalacje", gdzie tkwi błąd? Ja się w tym temacie słabo orientuję dlatego proszę o pomoc. Dom ma dwa lata, podłogi to panele + płytki w dwóch łazienkach, izolacja domu - styropian 15 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na podłogę idzie 40 stopni to dwa pytania:

- przepływy są w normie?

- rurki w podłodze nie za rzadko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Czy cały dom jest zasilony z tego rozdzielacza na zdjeciu ?

2. Czy w domu są grzejniki ?

Jesli w domu nie ma grzejników , to ta grupa pompowa na rozdzielaczu nie jest potrzebna .

3. Jakimi rurami jest zasilony rozdzielacz i jaka jest długość tych rur ?

4 .Jakie są przepływy na pętlach i co ile są rozłożone rury w  podłodze ?

5 Czym jest wykończona podłoga , płytki panel , parkiet ?

 

Proponuje  wykręcić z dolnej belki siłowniki , sprawdzić jakie są przepływy , jesli nie ma grzejników ten zawór termostatyczny odkręcić na maxa , a na kotle ustawić 30* i niech tak popracuje pare godzin  i powinno być ciepło 

 

Problem może być w siłownikach , a raczej w regulatorach które mogą być zle ustawione i nieodpowiednio steruja siłownikiem 

 

Który model tych regulatorów trinnity masz ? 

RF-20 , 30, 50 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw około 15 cm, na dachu dachówka, strop drewniany ocieplony wełną, poddasze nieużytkowe, dach nie jest docieplony tylko strop. Powiedz co jest nie tak z instalacją może będę mógł to reklamować, chociaż w części. Przepływy ok 2, założone są siłowniki, które zamykają lub otwierają daną sekcje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłeś dwa tematy  ,  w drugim temacie zadałęm Ci kilka pytan , odpowiedz na nie 

Zdecyduj się w którym  temacie chcesz prowadzić rozmowę i uzyskać pomoc , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Filonxxxl napisał:

Skoro na podłogę idzie 40 stopni to dwa pytania:

- przepływy są w normie?

- rurki w podłodze nie za rzadko?

Przepływy w normie, a rury położone standardowo

56 minut temu, ameno25 napisał:

1 Czy cały dom jest zasilony z tego rozdzielacza na zdjeciu ?

2. Czy w domu są grzejniki ?

Jesli w domu nie ma grzejników , to ta grupa pompowa na rozdzielaczu nie jest potrzebna .

3. Jakimi rurami jest zasilony rozdzielacz i jaka jest długość tych rur ?

4 .Jakie są przepływy na pętlach i co ile są rozłożone rury w  podłodze ?

5 Czym jest wykończona podłoga , płytki panel , parkiet ?

 

Proponuje  wykręcić z dolnej belki siłowniki , sprawdzić jakie są przepływy , jesli nie ma grzejników ten zawór termostatyczny odkręcić na maxa , a na kotle ustawić 30* i niech tak popracuje pare godzin  i powinno być ciepło 

 

Problem może być w siłownikach , a raczej w regulatorach które mogą być zle ustawione i nieodpowiednio steruja siłownikiem 

 

Który model tych regulatorów trinnity masz ? 

RF-20 , 30, 50 ?

Tak, cały dom zasilany jest z tego rozdzielacza, odstępy między rurami standardowe, dom ma powierzchnię 110 mkw, grzejniki są w dwóch łazienkach, gdzie są płytki, w pozostałych pomieszczeniach są panele. Siłowniki były odkręcone przez tydzień i też nie pomogło. Nowy dom, na instalacje wydane kupę kasy, a dzieciakom muszę tylek dogrzewać dmuchawami elektrycznymi...

Nie znam modelu regulatorów dlatego załączam zdjęcie, może pomoże. 

20210117_082507.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ameno25 napisał:

założyłeś dwa tematy  ,  w drugim temacie zadałęm Ci kilka pytan , odpowiedz na nie 

Zdecyduj się w którym  temacie chcesz prowadzić rozmowę i uzyskać pomoc , 

Sorry, jestem tu pierwszy raz, nie znałem zasad i nie liczyłem na tak szybką odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie ta dyskusja jest teraz prowadzona tutaj czy gdzies indziej ?

 

kolego cudów nie ma , grzać musi , co według ciebie znaczy rozstaw rur standartowo ? 10, 15 , 20 czy 30cm ?

Jakiej długości są pętle ?

czy drabinki są wpięte w ten rozdzielacz czy wczesniej prosto z kotła ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ameno25 napisał:

To gdzie ta dyskusja jest teraz prowadzona tutaj czy gdzies indziej ?

 

kolego cudów nie ma , grzać musi , co według ciebie znaczy rozstaw rur standartowo ? 10, 15 , 20 czy 30cm ?

Jakiej długości są pętle ?

czy drabinki są wpięte w ten rozdzielacz czy wczesniej prosto z kotła ?

 

Odstępy 15,pętle 70, 80, 90. Drabinki? Nie jestem instalatorem więc musisz wytłumaczyć łopatologicznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drabinki w łazience są podpięte pod ten rozdzielacz ?  jaśniej nie potrafię spytać 

Podaj jeszcze parametry tego zaworu termostatycznego  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ameno25 napisał:

Te drabinki w łazience są podpięte pod ten rozdzielacz ?  jaśniej nie potrafię spytać 

Podaj jeszcze parametry tego zaworu termostatycznego  

Pytasz o grzejniki, z tego co wiem połączone są z podłogówką w łazience, steruję nimi termostatem na grzejniku. Zawór to zawór termostatyczny mieszający Afriso 20-43*C, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wiec zakręcić grzejniki  , i zobacz wtedy jaka będzie temperatura zasilania i powrotu .

Ten zawór termostatyczny odkręć na maxa , 

Ogólnie masz zle wykonaną instalację . Powinn być sprzeglo hydrauliczne , ze sprzegla zasilony rozdzielacz i te dwie drabinki osobno 

To co masz teraz czyli drabinki połączone z podłagą w lazience w szeregu , to jakaś totalna pomyłka , chociaż na deweloperskich mieszkaniach widziałem takie cuda  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ameno25 napisał:

Spróbuj wiec zakręcić grzejniki  , i zobacz wtedy jaka będzie temperatura zasilania i powrotu .

Ten zawór termostatyczny odkręć na maxa , 

Ogólnie masz zle wykonaną instalację . Powinn być sprzeglo hydrauliczne , ze sprzegla zasilony rozdzielacz i te dwie drabinki osobno 

To co masz teraz czyli drabinki połączone z podłagą w lazience w szeregu , to jakaś totalna pomyłka , chociaż na deweloperskich mieszkaniach widziałem takie cuda  

 

Grzejniki działają niezależnie od podłogówki w pozostałej części, połączone są z podłogą w łazience. 

Tzn. niezależnie od pozostałej części domu, ponoć chodziło im o to, żeby np. wiosną kiedy ogrzewanie podłogowe w domu jest wyłączone w łazience można było na grzejniku wysuszyć ręcznik bądź pranie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj bo nie rozumie Cię za bardzo,

Masz dwa grzejniki ( drabinki)  w lazienkach ,  to w końcu jak one są podłaczone , do petli łazienkowej , do rozdzielacza , czy przed rozdzielaczem w kotłowni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ameno25 napisał:

Poczekaj bo nie rozumie Cię za bardzo,

Masz dwa grzejniki ( drabinki)  w lazienkach ,  to w końcu jak one są podłaczone , do petli łazienkowej , do rozdzielacza , czy przed rozdzielaczem w kotłowni ?

Są dwie łazienki, w każdej jest jeden grzejnik. Zadzwoniłem do nich i dopytałem, każdy grzejnik jest połączony z podłogówką w łazience jako oddzielna sekcja, połączone bezpośrednio z kotłem. Sprzęgła nie ma bo instalacja jest zbyt mała, taką odpowiedź otrzymałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rozumieć ze łazienka podłogówka i grzejnik sa ze sobą połączone ale zasilane prosto z kotła  nie z tego rozdzielacza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi odpowiedzieli. Tylko kolejną dziwną rzeczą dla mnie jest to, że czasem jest tak, że grzejnik jest bardzo ciepły, a podłoga zimna. 

Tak dla uzupełnienia, za tym zaworem termostatycznym mieszającym, zamontowana jest pompa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jeśli masz przepływy powyzej 1,5l/min , temperatura na zasilaniu jest 40 * , a na powrocie powyzej 30* , to albo te panele skutecznie blokują grzanie , albo  na te 10 petli jedna grzeje reszta zapowietrzona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy była odpowietrzana instalacja ?

Przepływy w tej chwili na połowie sekcji są 1,5 a na drugiej 1. Zawór na maxa odkręcony, temperatura zasilania 43, powrót 33. A może ta pompa za słabo pcha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie wiesz że są krótkie pętle , ustaw przepływ 1l/mim , a tam gdzie wiesz ze są dłuzsze to odkrec ratometr na maxa 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.