Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mam Zimno W Domu Pomocy!


Rynex

Rekomendowane odpowiedzi

Ja proponuje w tej chwili ( jest weekend) zostawić do rana uchylone drzwiczki i jakos się przemeczyć. Jak się wypali opał załadować mokry miał itd. - tak jak radziłem wcześniej. Z tego, co czytałem w opisie tego kotła - to włśnie jest to typowy miałowiec, a dopiero jako paliwo zastępcze producent wskazuje węgoel lub drewno.

Mokry miał jakbyś był moim sasiadem do byś dostał ta sipą od miału przez łeb zeby ci głupie pomysły wyszły z głowy ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak taki sam tylko zamiast MI pisze mi NWT ;D;D ///do jutra z góry dziękuję wszystkim jest nawet ciepło w domu jutro zapale od góry zobaczę jak to będzie śmigało i jutro dojdziemy czemu mi ta dmuchawa chodzi cały czas ok ? DOBRANOC WSZYSTKIM I DZIĘKUJĘ ZA POMOC !

Gdzie Ty mieszkasz, może gdzieś blisko, można by podjechać i na miejscu doradzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ha, ha, ha. Dobre. Pale od 5 lat mokrym miałem i poza rozpalaniem z komina leci tylko delikatny dymek - momentami niewidoczny - bo jak rozumiem o dymienie Ci chodzi.

Bo Ty masz miałowca a kolega NWT, nie mieszaj mu w głowie bo może sobie zrobić małe buuum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dziś się odcinek 2 zapowiada - lepsze to niż M jak miłość, chyba się przerzucę ;)

 

Drzwiczki można uchylać ale delikatnie (nie całe otwierać na oścież), jak się komin rozgrzeje, to powinien pociągnąć porządnie i wtedy należy je zamknąć na głucho.

A dmuchawę ustaw na bardzo małą moc na początek.

 

Pozdrawiam.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dojdzie do temperatury załączania pompy włącz dmuchawe, przy lekko uchylonych drzwiczkach zasypowych( max 1cm) nie powinny wydobywać się gazy na kotłownie i poobserwuj co się dzieje, jak kopci zmniejszyć obroty dmuchawy. Przy górnym rozpalaniu nie żałuj drewna, musi być porządne ognicho, jak się porządnie rozpali zamykaj drzwiczki. Komin czysty,cug dobry, otwory boczne w kotle drożne, dopływ powietrza do kotłowni jest?

wejdź w kontakt z kolegą mlodzieniec on ma ten kocioł.

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/12921-sas-nwt-jak-usprawnic-spalanie/

Edytowane przez spidoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???

Jak chcesz palić od góry/prod. w DTR zakazuje/ to trzeba było zastawić dolny wlot do wymiennika bo teraz powietrze też tam wali wychładzając wymiennik. Moim zdaniem w tym kotle powinieneś palić tak jak pisze prod. czyli rozpal na dole zasyp węglem mam podobny układ pieca i wiem co mówię. w przyszłości jak będziesz miał wiedze,czas i chęci oraz będziesz niezadowolony z pracy kotła to możesz go tuningować :D pozdr. arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymiękam normalnie :) poplątanie z pomieszaniem prawie 100 postów a kol. Rynex nadal nie wie jak w kotle palić, istny cyrk.

 

@Rynex lekcje odrobione? (czyt. przeczytałeś DTR)

- jeśli tak to co jest tam napisane o rozpalaniu i podtrzymywaniu ognia?

 

Zastosuj się do wytycznych z DTR bo co druga opinia jest inna : jeden mówi pal od góry drugi od dołu itd. itp.

 

Kocioł który masz nie nadaje się do spalania miału to pierwsza podstawowa rzecz. ew możesz pomieszać 70% węgla z 30% miału.

cytat ze strony producenta:

 

"Kocioł SAS NWT jest kotłem dolnego spalania i nie należy go rozpalać od góry!"

 

a reszta treści jest tutaj http://www.sas.busko...ugi/obsuga.html

Pozdrawiam i życzę ciepełka

Edytowane przez przemyslaw2ar
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kocioł tylko jakieś wiaderko dolnego spalania ale nie kocioł.

 

Rynex ustaw dmuchawę na 10% bo za mocno wieje. Jak się pali dobrze bez dmuchawy to znaczy, że powietrza tam już wiele nie potrzeba (na początek).

No a miał to rzeczywiście kiepski pomysł.

I jeszcze samo to, że to nie jest miał tylko tzw. terz (czemu nie spytałeś na składzie ile % piasku w nim jest? To byś wiedział, że do palenia to się nie nadaje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toteż dlatego mu podsunąłem linka co by nie musiał od kompa odchodzić ;)

My tu sobie żartujemy ale podejrzewam że kol.Rynex jest załamany , dobrze by było aby opisał jakim opałem dysponuje wówczas był by wiadomo co tu sensownego poradzić.

Co do samego kotła to może nie jest to najlepszy przykład DS ale zasada DS zostaje "prawie" zachowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.