Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana starego kopciucha na 5 klase do 2023. Sugestie jaki piec wybrać?


zwalonygrat

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, sobol napisał:

Po cienkiej linie stąpasz. Hydraulik ma ci powiedzieć jaki grzejnik wstawić? Przed chwilą mogliśmy przeczytać: „Oj tak Animus, znaleźć rzetelnego i dobrego fachowca to na prawdę mega ciężko”, a teraz całą swoją przyszłość chcesz oddać w ręce gościa o którym nic nie wiesz?

Podaliśmy ci na tacy wszelkie narzędzia, do w miarę rzetelnego określenia czego potrzebujesz. Działaj, żeby spać spokojnie.

Tak, ponieważ mierzył te powierzchnie pomieszczeń, dlatego chcę wiedzieć w kosztorysie jakie grzejniki dobrał do każdego z pomieszczeń, a przy okazji sprawdzić ceny i porównać ;). Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zwalonygrat ty też musisz usiąść i policzyć sobie sam bo dużo lepiej jest jak będzie grzejnik nawet o te 30 % więcej przewymiarowane jak za mało.To jest twoja instalacja i ty musisz też ruszyć głową  a nie tylko polegać na hydrauliki bo w ten sposób możesz się obudzić z ręką w nocniku i potem płacz i lament bo zimno w domu a instalacja kosztowała krocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor mozna podpiąć do każdego zasypowca i palić na maxa,korzystając z ciepła zmagazynowanego przez dłuższy czas po wygaśnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Max1989 tak jak wspomniał @sobol, nie dopuść do tego, aby tabliczka wyblakła. Chyba, że masz "papiery" jakieś szersze na kocioł, ale wtedy raczej nikt nie dodawał do kotła żadnych certyfikatów, bo nie było nagonki w tym temacie.

Bufor podepnij jak są finanse na to, zawsze będziesz go już miał, gdy chciałbyś wymienić na zasypowca 5 klasy w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś z nadzoru będzie odbierał robotę to raczej nie potwierdzi zgodności ze stanem w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zrobić tak jak ma być i mieć zrobione dobrze, zgodnie z projektem, bez stresu "a jakby ktoś przyszedł sprawdzić"? Będziesz poza tym miał na projekcie co jest zrobione, pewne info. Po latach takie rzeczy się przydają przy remontach, modernizacjach i innych pracach. Po co kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KKTS fachmen powiada, że już widział wiele projektów, które były źle zrobione i robi w większości po swojemu. Coś mi tam zaczął tłumaczyć, że jak trzy pełne kondygnacje i na jednej 6 grzejników, na drugiej 5 to trzeba to rozdzielić i zrobić to na dwóch pompach osobno każdą kondygnacje, by coś tam mniej gazu zużywało, by piec się tak często nie załączał i coś tam.

Edytowane przez zwalonygrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zwalonygrat napisał:

Panowie, gdy już projektant zaprojektuje mi całą instalacje gazową wewnętrzną w domu wolnostojącym, to czy hydraulik musi się stosować do tego projektu, czy może po swojemu instalacje zrobić?

Nie, instalacja gazowa ma być zrobiona według projektu, oraz sztuki prowadzenia rur przez ściany w osłonach  itd..

Do takiej instalacji warto wziąć prawdziwego fachowca, wiadomo gaz, trzeba też ustalić w jakiej technologi będzie budowana instalacja gazowa.

Do C.O. projekt niekonieczny,  może być monter belejaki jak wiesz co i jak i zrobi to według twojej wizji.

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Posiadam grzejniki firmy Radiator około 20 letnie. Nie wiedziełem jaką mają moc. Na stronie producenta wg. wymiarów przeliczyłem ich moc jednak jest to moc na parametr 85/75/20°C. Teraz jak przeliczyć moc takiego grzejnika przy temperaturze zasilania 40°C i temperaturze w pokoju 21°C?O

Obecnie taką temperaturę utrzymuję na zasilaniu grzejnika (mierzyłem na rurce zasilania przy grzejniku termometrem czołowym) nie wiem czy w dobrym miejscu mierzę. Czyli jeżeli mam grzejnik o mocy 3000 wat przy parametrze 85/75/20. Jaką ma moc przy temperaturze zasilania 40°C?

 

budowa.jpeg

Edytowane przez Cypisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.