Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dom w Felicjach 2G2 280m2 piec na pelet jaki?


Padrino

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie z tą gwarancja jest najgorzej w Heitztechniku. Kocioł może i fajna konstrukcja wzorowana na kotlach włoskich ze średnim sterowaniem Bragera i sondą która nie do końca prowadzi proces spalania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria kotła -ok ale ustawienia? Myślisz, że serwisant będzie siedział u Ciebie 1-2 miesiące aby poznać instalacje i całą resztę, aby ustawić Ci kocioł konkretnie pod Twoja instalację? Optymista.

Serwisant Ci wklepie co ma w kajeciku zapisane a ty masz obserwować i zdać relacje za miesiąc, jak coś nie tak , to serwisant znów przyjedzie, wklepie nowe ustawienia , Ty zapłacisz, bo za darmo nie przyjedzie. A jak będziesz upierdliwy, to będzie Cie olewał.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że tłumaczy to brak możliwości podłączenia gazu z sieci .

Do tej twojej podłogówki nie zastanawiaj się tylko montuj bufor .

Ja bym rozważył na twoim miejscu pc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ile? Pytam się bo może będzie w cenie w/w kotłów już w zestawie z buforem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko o tych kotłach jest na forum. Ten nie ma np. czyszczenia palnika. HT One 15KW na Allegro kosztuje koło 16000zl, ciekawe ile Ci zaproponują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak się składa że użytkuję biawara 12 kW w nowym domu z poddaszem użytkowym 95 m użytkowej + garaż. I w tym domu ten kocioł nie ma za bardzo co robić, tylko się rozpala i po kilkudziesięciu minutach wygasza. Zużycie pelletu za grudzień to równe 15 kg na dzień więc wychodzi na to, że kocioł wykorzystywany jest średnio w ok 25%. Uważam więc, że spokojnie obleci dom wskazany przez autora wątku. Być może złapie zadyszkę w jakiejś krytycznej sytuacji. W żadnym razie nie pakowałbym się w jakieś 20 kW. Osobiście brał bym tego biawara bo widać, że to solidny kocioł z dość upierdliwym wyciąganiem palnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HT ONE - jak sama nazwa wskazuje jest napakowany tak, że wszystko jest w kotle. Po co?
Jak masz kotłownie 1,20x1,20metra - to ma sens i PO TO ZOSTAŁ STWORZONY - jeśli większa - to tego sensu nie ma.

Co do bufora, kotła itd - bufor przy pellecie fajna rzecz - fajnie się ją liczy ale z praktyki wychodzi, że taki 300l to cena / jakość / miejsce / akceptowalny poziom kosztów.
Jak masz zamontować sprzęgło za 400-500 zł to bufor 300L kosztuje z 1300 - do przełknięcia. Poza tym to jeszcze taki gabaryt, że go w drzwiach zmieścisz.

Jak jest problem z miejscem to ładujesz sprzęgło pojemnościowe z Galmeta chociaż ze 80-140 litrów - nie potrzebujesz wtedy sterowania buforem - traktujesz to jak zwiększenie pojemności wodnej kotła. Cudów to nie zdziała, ale lepsze to niż nic - cenowo też nie zabija - kosztuje do 800 zł,  można to powiesić na ścianie i idzie to wcisnąć gdy mniej miejsca.

W praktyce lepiej kupić kocioł 12-15kW + bufor nawet 300L - tylko z wymiennikiem wygodnym w czyszczeniu dla danej osoby (jeden woli półki bo nie ma miejsca się czołgać z boku, inny może czyścić z góry itp) i dużym koszem na pellet. Takiego zestawu nie przestawiasz - ustawiasz jedną moc, czasem korekta powietrza do rodzaju pelletu i żyjesz dalej.
Ty chcesz się mieszać w kocioł popierdółkę do którego będziesz schodzić co 2-3 dni bo pelletu braknie... (zbiornik 80litrów, podczas gdy inne kotły często mają i z 300-400).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O HT one 15 nie pytałem. Wziąłem sobie do głowy to co @sambor napisał.

bedzie biawar 12kw bufor 300litrow i bojler 220litrow. Wstępnie okna będą 17-20 styczeń i wtedy najpierw woda i kanaliza wtedy styropian folia lecimy z ogrzewaniem i piecem myśle ze koniec lutego piec powinien być. Przed posadzkami napewno wrzucę zdjęcia jak jest wszystko zrobione żebyście wyrazie w podpowiedzieli czy coś jest do poprawy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy potraficie sensownie wytłumaczyć dlaczego większy?

W Biawarze palnik to nie kipi aby musiał się rozpędzać do nie wiem jakich temperatur czy  max długiego czasu pracy.

Teoretycznie dom ma zapotrzebowanie na ciepło ok 10kW ( po zmianie strefy klimatycznej) więc nie bardzo jest co magazynować w buforze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o stosunek czasu pracy kotła do jego postoju.

teoretycznie:

bufor 500l, moc kotła 12kW

czas ładowania ok 2-2,5h (kocioł pracuje); czas rozładowania ok 4-6h (kocioł nie pracuje) w zależności od temp na zewnątrz w granicach -1 do +7

bufor 300l , moc ta sama

czas ładowania ok 1,5h ; czas rozładowania 1,5-2,5h

 

W buforze zawsze zostaje trochę energii ok 25-30% zgromadzonej energii bo do zera nie rozładujemy

ta energia jest w tej samej pojemności medium, jest to ileś tam litrów (myśl skrótowa) załóżmy, że 50-70l(przykładowo, bez liczenia)

300-70=230l użytecznej pojemności

500-70=430l użytecznej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce jak jest na 300l to i będzie na 500l z tym nie ma problemu. Jak najbardziej piszcie swoje spostrzeżenia i złote myśli a ja przy pomocy jednej osoby podejmę decyzje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gonzo19 napisał:

chodzi o stosunek czasu pracy kotła do jego postoju.

teoretycznie:

bufor 500l, moc kotła 12kW

czas ładowania ok 2-2,5h (kocioł pracuje); czas rozładowania ok 4-6h (kocioł nie pracuje) w zależności od temp na zewnątrz w granicach -1 do +7

bufor 300l , moc ta sama

czas ładowania ok 1,5h ; czas rozładowania 1,5-2,5h

 

W buforze zawsze zostaje trochę energii ok 25-30% zgromadzonej energii bo do zera nie rozładujemy

ta energia jest w tej samej pojemności medium, jest to ileś tam litrów (myśl skrótowa) załóżmy, że 50-70l(przykładowo, bez liczenia)

300-70=230l użytecznej pojemności

500-70=430l użytecznej pojemności.

Te wyliczenie są nie prawdziwe, mają założenie , że podczas ładowania bufora kocioł ogrzewa tylko bufor a nie grzeje domu, co jest typowym chwytem marketingowym i mydleniem oczu potencjalnemu klientowi.

Co będzie jak kocioł będzie grzał dom z mocą ok 8-10kW?

Ile ciepła zostanie w buforze i jak długo będzie taki bufor nagrzewany?

Gonzo - jesteś taki wyszczekany,  a potrafisz określić ile ciepła zmieści się w takim buforze?

Tu nie idzie o marketing, tylko o prawidłowy dobór kotła i bufora, jak pisałem w tym przypadku m jak bym sam robił nie wstawiałbym bufora,

tylko sprzęgło i wystarczyłoby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, sambor napisał:

e wyliczenie są nie prawdziwe, mają założenie , że podczas ładowania bufora kocioł ogrzewa tylko bufor a nie grzeje domu, co jest typowym chwytem marketingowym i mydleniem oczu potencjalnemu klientowi.

nie, złe założenie, bo te "wyliczenia" są razem z ogrzewaniem bieżącym. Kocioł nagrzewa bufor jednocześnie ogrzewa dom. Nie mam żadnych obserwacji z ładowania samego bufora.

 

53 minuty temu, sambor napisał:

Gonzo - jesteś taki wyszczekany,  a potrafisz określić ile ciepła zmieści się w takim buforze?

potrafię, ale nie będę tego robił, bo nie mam potrzeby.

54 minuty temu, sambor napisał:

Tu nie idzie o marketing, tylko o prawidłowy dobór kotła i bufora, jak pisałem w tym przypadku m jak bym sam robił nie wstawiałbym bufora,

tylko sprzęgło i wystarczyłoby. 

nie wiem skąd ten marketing, ale gdybym miał robić marketing tego co robię, to musiałbyś sprzedać dom i wszystko co posiadasz , dołożyć ze 100 do 1000 razy więcej i może by Ci wystarczyło na mały kawałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Gonzo19 napisał:

 

nie wiem skąd ten marketing, ale gdybym miał robić marketing tego co robię, to musiałbyś sprzedać dom i wszystko co posiadasz , dołożyć ze 100 do 1000 razy więcej i może by Ci wystarczyło na mały kawałek.

Dobry boże, mamy na forum sprzedawcę lotniskowców atomowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sambor napisał:

W Biawarze palnik to nie kipi

Ja już z automatu o kipim myśle. Biawar sam w sobie ma niezłą modulację więc dużego bufora nie potrzebuje.
Pytanie jeszcze czy kocioł ogarnia bufor - jak mamy np. takie Ogniwo z e-coalem czy pello co bufora nie ogarnia - to może z tego być więcej szkody niż pożytku...
A że ludzie zabierają się od d**y strony i najpierw wybierają kocioł to potem jak już wspomniano - jest za późno by coś zdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2020 o 08:18, Padrino napisał:

astanawiałem się czy 20kw nie będzie za słaby, byłem ostatnio u kolegi znajomego który na 130-140m2 bungalof ma 21kw kostrzewa spalanie 15kg peletu na dobę. a mi na 2 razy tyle zaproponowali 20-25kw

Przy spalaniu 15 kg na dobę ten kocioł pracuje ze średnia mocą 3 kW. To chyba wyjaśnia wszystko. Prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze koledze @Padrino zamieszam bardziej. :)

Jak kupisz sobie kocioł którego moc minimalna (przy zachowaniu sprawności) będzie mniejsza lub równa od zapotrzebowania budynku w danej chwili to omiń ten bufor - po kiego bedziesz ten baniak grzał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.