Skocz do zawartości

Pablo555

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom z poddaszem użytkowym 120 m2. 20 styro. Poddasze 15 cm wełny (docelowo +10 cm).
  • Instalacja
    Zawór 3d. Instalacja grzewcza mieszana ok 40 m2 podłogówki, reszta grzejniki.
  • Kocioł
    Biawar Pellux Compact 12 kW

O sobie

  • Lokalizacja
    Lubuskie

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Pablo555

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. O faktycznej mocy nie śmiał bym tutaj pisać. Miałem na myśli oczywiście moc wyliczaną przez sterownik kotła, a ta oczywiście zależy też od wydajności podajnika i kalorycznosci pelletu. Bynajmniej w programie mojego kotła tak się to odbywa. I wychodzi na to, że moc podawana na wyswietlaczu wyliczana jest z prostego wzoru: czas podawania do czasu cyklu i to mnożone jest później przez wydajność podajnika i kaloryczność paliwa.
  2. Dymienie w kotłowni może być spowodowane zbyt słabym ciągiem kominowym choć przy takiej pogodzie to raczej mało możliwe. U mnie w lecie w ciepłe dni praktycznie zawsze przy rozpalaniu ulatnia się trochę dymu do kotłowni bo jest zero ciągu. Jak się palnik rozbuja to jest już ok.
  3. arturwin87 Przeglądając Twoje posty zwróciłem uwagę, że w sterownik kotła masz wpisane następujące wartości dla mocy 100%: podawanie 4,7 sek., nadmuch 2100 obr. Jak dla mnie to dziwnie mało i mam podejrzenia, że kocioł nie pracuje na mocy 12 kW, a na nieco skręconej. Robiłeś może próbę wagową? Jaką masz zapisaną wydajność podajnika? Masz nowy kocioł ale domniemam (po identycznych parametrach dotyczących rozpalania) że dmuchawy mamy takie same. U mnie przy podawaniu 5,7 sek. (co odpowiada mocy ok 10 kW) przy poziomie 2100 obr. kocioł jest już (z uwagi na deficyt tlenu) na granicy dymienia. Dokładnie tak. Właśnie odnalazłem w telefonie pierwotne nastawy i wydajność podajnika wpisali nawet 9,2. Dla kaloryczności 4,6 dawało to 12,1 kW a dla 5,0 chyba 13,1 czy jakoś tak. Ja myślę że ten kocioł został skręcony przez instalatora nie przypadkiem, a wydajność podajnika została specjalnie zawyżona, żeby klient się nie czepiał:)
  4. U mnie wiatr jest w obr/min, a wygląda to tak: Przy 100% mocy podawanie 5,7 s. a nadmuch 2400 obr/min. Instalator ustawił nadmuch 2650 a ja to zmniejszyłem, bo wiadomo że oni ustawiają to z zapasem. Wydaje mi się, że te 2400 jest ok., chociaż ustawiłem to trochę na wyczucie. Płomień jest dość stabilny, utrzymuje się przez większość czasu na poziomie 100%. I teraz ciekawostka, po przeważeniu dawki z podajnika wyszło mi, że ma wydajność ok 7 kg/h, a w sterownik było wpisane dużo więcej, chyba 8,5 czy jakoś tak. Po zapisaniu rzeczywistej dawki do sterownika wyszło, że max moc przy w/w podawaniu wynosi 10 kW! Przypadek? Nie sądzę. Kaloryczność pelletu wpisałem 5 kWh/kg. Tego podawania dla 100% chyba nigdy nie zwiększałem. Z resztą te 10 kW i tak jest na wyrost dla mojego domu. Ten kocioł nigdy nie pracował nawet (średnio) na poziomie 50% mocy. Podawanie dla mocy 30 i 50 wpisałem odpowiednio proporcjonalnie do wartości 100%, a nadmuchy pozmniejszałem.
  5. U mnie na pełnej mocy spaliny dochodziły na brudnym do 170 C a po czyszczeniu do 150. Te 110 co napisali w instrukcji to jakieś science-fiction
  6. N Ścigacz nic tam takiego nie zauwazyłem, więc chyba nie. Za wymiennik wezmę się raczej dopiero po sezonie ale dzięki za porady.
  7. Może to jakaś wersja eksportowa:) U mnie pellet nie wyskakuje, może za słabo dmucham:D ale tak jak wspomniałem, raz na 2 tygodnie zeskrobuję nagar z dolnej ruchomej płytki i z tej przedniej ukośnej. Nagar zrobił mi się też niestety częściowo w 3 rurach wymiennika (od strony czopucha) i nie mam pomysłu jak to usunąć. Ale jak wycior poszedł w ruch dopiero po przeszło sezonie, po sugestii serwisanta, to tak się to kończy niestety
  8. Ja też jestem zszokowany :D Mój jest z końca 2018 i nie ma tej wyczystki nad palnikiem. Sam palnik u mnie jest dłuższy węższy i płytszy. Ten nowy wydaje się lepszy. o ile mnie wzrok nie myli ruszt zwęża się ku dołowi przez co dolna płytka ma mniejszą powierzchnię, a to głównie na niej tworzy się nagar
  9. Witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników tego forum:) Jako, że od ok miesiąca stałem się posiadaczem tzw. peleciaka, zapewne będę tu często zaglądał. Z racji, że technika grzewcza to dla mnie ciekawy temat nie wykluczam aktywnego udziału:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.