Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Waszym ochom i achom cena zapewne znowu pójdzie w górę chociaż już nie jest niska...

Sony kolego idę o zakład że przez 2 lata na ds-a podwyżek nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do tej osłony w drzwiczkach nad rusztem to pewnie osłania trochę przed żarem. Ja jej nie mam ale PP jest stale podawane przez wywiercone otwory w drzwiczkach i jest chłodzenie. Jeśli jednak u Was miarkownik zamyka dopływ PP to pewnie będzie za gorąco i jest ona potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywaliłeś kolego bo ja w hajnówce miałem

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w połowie handlowcem a w połowie jak w awatarze

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja handlowcem nie jestem ale wiem, że jak jest popyt przewyższający podaż, to ceny rosną. W dobie internetu prawie każde szukanie czegoś o oszczędnościach w ogrzewaniu odsyła na to forum a tutaj dzięki Waszej aktywności rządzi temat z MPM. Darmowa reklama, w dodatku darmowe laboratorium z królikami doświadczalnymi, które na własny koszt i ryzyko testują ileś tam wersji ulepszeń... Jednym słowem plan biznesowy marzeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlak przetarł zdaje się przemysław2ar

Podszedł jeszcze sprytniej- narysował kocioł i zapytał, czy tak będzie dobrze.

Ani słowa o tym, że chce produkować.

I zaraz ludziska rzucili się do podpowiedzi ulepszeń...

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8615-kocio%C5%82-w%C5%82asnej-produkcji-wasza-opinia/page-1

Edytowane przez heso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja handlowcem nie jestem ale wiem, że jak jest popyt przewyższający podaż, to ceny rosną. W dobie internetu prawie każde szukanie czegoś o oszczędnościach w ogrzewaniu odsyła na to forum a tutaj dzięki Waszej aktywności rządzi temat z MPM. Darmowa reklama, w dodatku darmowe laboratorium z królikami doświadczalnymi, które na własny koszt i ryzyko testują ileś tam wersji ulepszeń... Jednym słowem plan biznesowy marzeń...

masz rację z popytem ale jak czytają to forum to nie podniosą cen,a ja jestem zadowolony że nakręciliśmy popyt bo mam kociołek który mi się podoba ,twój już nie produkują a też jest fajny ,nie było popytu i przestali produkować ,prawo rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kociołek, to raczej trochę uboczna działalność jego producenta. Okaleczono go sterownikiem i dmuchawą ale reszta jest jak najbardziej w porządku. Zabrakło raczej marketingu, no i trochę wyprzedzał swoje czasy... Gdyby producent zaimplementował przeróbki, które np. ja wydłubałem, to pewnie MPM nie miałby do niego startu. Tylko, czy dla wielu zwykłych Kowalskich nie był by znów trochę zbyt skomplikowany w obsłudze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlak przetarł zdaje się przemysław2ar

Podszedł jeszcze sprytniej- narysował kocioł i zapytał, czy tak będzie dobrze.

Ani słowa o tym, że chce produkować.

I zaraz ludziska rzucili się do podpowiedzi ulepszeń...

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8615-kocio%C5%82-w%C5%82asnej-produkcji-wasza-opinia/page-1

no proszę jak Przemysław się rozwinął ,robi niezłe kotły,bufory itp i to dzięki faktycznie forum ale czy to źle ,dla mnie nie bo taki hef np. nic nie zmienił przez kilkanaście lat i nie kupiliście hefa i ja też nie choć już go oglądałem w akcji i byłem bliski ale ktoś na forum powiedział obejrzyj mpm-a i trafiłem na to forum i resztę już wiecie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

SONY23

Napisano dziś, 12:58

Ja handlowcem nie jestem ale wiem, że jak jest popyt przewyższający podaż, to ceny rosną. W dobie internetu prawie każde szukanie czegoś o oszczędnościach w ogrzewaniu odsyła na to forum a tutaj dzięki Waszej aktywności rządzi temat z MPM. Darmowa reklama, w dodatku darmowe laboratorium z królikami doświadczalnymi, które na własny koszt i ryzyko testują ileś tam wersji ulepszeń... Jednym słowem plan biznesowy marzeń...
 

 

Ostatnia podwyżka była wynikiem cen stali, która wzrosła o 1/3 :/ Ale tak jak piszesz, głównym wyznacznikiem ceny jest popyt i podaż.

Rozmawiając z producentem o polityce firmy. Chcą wypuszczać produkty najwyższej jakości, ale z konkurencyjnymi  cenami.

Jeśli był by to zły produkt nie "rządził" by na forum ;) A przynajmniej nikt by go nie chwalił ;) Sam sobie przypominam jak niecałe dwa lata temu, jarałem się swoim mpm-em, co ja z nim nie robiłem, jak ja go nie przerabiałem i nie wynikało to z kwestii że coś z nim było nie tak.  W moim przypadku to żyłka wynalazcy, pasja i altruizm ale ja taki już jestem. Przypuszczam że Maronka, Brodekb i jeszcze paru innych tez ma podobnie :) Mamy jakieś pomysły, dzielimy się nimi,  może ktoś skorzysta, do tego służy forum. 

Tak, na tym wszystkim najbardziej korzysta producent, ale jeśli mpm ds był by bublem, jego recenzje wyglądały by diametralnie inaczej, co na forum juz miało miejsce ;)

 Tutaj pewnie wielkie znaczenie ma podejście producenta, który wie co robi,  jest otwarty na pomysły i potrzeby użytkowników jego produktu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić dobry kocioł to nic trudnego, kwestia kasy. Ale przerobić kiepski kocioł ( niewielkim nakładem )żeby spalał 2x mniej i efektywniej to uważam za sukces . Tak mam i to dzięki forum, i własnej determinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałeś 2x skąd ja to znam ale powiem wam coś jeszcze ,jestem uzależniony nie tylko od kotła ale i tego forum ,już sobie mówiłem daj pokój maronka  odpocznij ,nie umiem zna ktoś lekarza

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony a Ty nigdy nie napisałeś,albo nie pamiętam ,ile spaliłeś opału ,kocioł masz 15kw to pewnie dom ok180m ocieplony ,o ile mogę zapytać, jak nie to nie odpisuj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wszystko było idealne i nic nie trzeba było poprawiać to życie byłoby chyba nieciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony a Ty nigdy nie napisałeś,albo nie pamiętam ,ile spaliłeś opału ,kocioł masz 15kw to pewnie dom ok180m ocieplony ,o ile mogę zapytać, jak nie to nie odpisuj .

Kocioł fabrycznie ma 14 KW. Dom około 110 m2 z lat 70-ych w podlaskiem. W tym roku palone praktycznie węglem z małą domieszką koksu. Poszło tego max. 2 tony ale mogło być i mniej. Bo stare zapasy i nikt tego nie ważył. Plus z 2 mp lichego drewna na rozpałkę ale i tego jeszcze zostało... Powiem tylko tyle, że po przesiadce na DS-a nie wiem, co to ciężka, czy mroźna zima. W domu tego się nie odczuwa, na zużyciu opału też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że pow. mieszkalna nie obrazuje w pełni co trzeba ogrzać. U mnie np. jest ok 150m2 ale chata z pełnej cegły (nie ocieplona )ma wymiary 14mx11m x 2kondygnacje. Odliczając skosy na poddaszu i licząc po zewnętrznym obrysie to będzie lekko 250m2. Dwa pokoje na poddaszu są nie ogrzewane ale zimą jest tam 12-15* i przez strop , ściany i drzwi ogrzewa się te pomieszczenia. Ściany wewnetrzne (30cm) i zewnętrzne (50cm)też trzeba ogrzać. W tym sezonie poszło 17mp suchego drewna twardego.

Edytowane przez drewniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kiedyś 34m/p to prawie jak ja

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle to jak bym palił u siebie tak jak większość co gazem pali to pewnie bym się w 30mp a w mpm 15mp zmieścił ale u mnie zawsze w dzień 22-23 nie raz i przeciągło do 24-25 a u siostry z gazem 18 ,20,21 w polotach no trza się przyzwyczaić normalnie i później mówią że prawie jak węglem wychodzi  a mój kumpel w bloku ze 40m mieszkanie trochę wietrzył zeszłej zimy i 1100zł dopłaty dostał a u mnie teściowa sypialnie na okrągło wietrzy i toaletkę i łazienkę i kuchnię  ...400 postów pykło normalnie jubileusz

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie!!! Wczoraj prosilem was o porade w sprawie doboru pieca mpm ds ew klimosz gs ale wjechalem w dziure bez zasiegu! Pamieta kto? Ten bardziej dla zonki:-)

 

Nieuchronnie nadchodzi czas decyzji bo na 14 czerwca wpadaja chlopy do frezowania komina i dobrze byloby go miec juz na miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barto507 jeśli twój budynek spełnia wymagania producenta, odnośnie wysokości i przekroju komina, jeśli kociołek będzie w piwnicy, śmiało możesz brać Mpm-a. 

Wbrew pozorom nie jest on taki straszny, trzeba tylko troszeczkę zrewidować swoje nawyki, mając wcześniej do czynienia tylko z kotłami GS ;)

Głównie chodzi o momenty dokładania, trzeba się  nauczyć kiedy najlepiej dokładać opał.  Są dwie szkoły, jedni dokładają przy każdorazowym rusztowaniu, inni czekają aż żar opadnie poniżej wlotu  do palnika. Warto pamiętać że istnieje klapka krótkiego obiegu i że trzeba przed otwarciem drzwiczek załadunkowych oddymić komorę, uchylając na chwilę  górne drzwiczki. Żonka da sobie radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny sezon był wyjątkowo długi i wyjątkowo poszło ponad 2 tony węgla,dokładną ilość poznam po ponownym załadowaniu piwnicy.Inaczej też paliłem,kocioł szedł na okrągło bez wygaszania.Nie używałem też drewna,jedynie na cotygodniowe rozpalanie po czyszczeniu kociołka.Obsługa kotła pozwala na całkowite odejście z pomysłem na ogrzewania gazem,Zostało jeszcze parę drobnych pomysłów do zrealizowania,ale to już dla zaspokojenia chęci uzyskania perfekcyjnego dopalania gazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledwo co zakończyliśmy sezon grzewczy ale kto zapobiegliwy to już myśli o następnej zimie.W okolicy jest duży skład opału który oferuje poniższe rodzaje węgla.I tu prośba o poradę,który rodzaj wybrać jako paliwo do MPMa ?

 

post-15050-0-88003500-1496512618_thumb.png    post-15050-0-71274000-1496512643_thumb.png

Edytowane przez zozuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.