Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jest najtańszy,co cieszy ale czy nie za drobny?Zapewne trzeba by spróbować żeby się przekonać.Co do wysyłki,firma ma też profil transportowy i być może realizuje to swoim transportem.Kwestia chyba tylko ilości i odległości.Ale paznokci nie dam sobie za to obciąć,dlatego jutro zapytam i się odezwę.Ewentualnie, na moich zrzutach ekranu z cennikiem,w pasku adresu jest widoczna nazwa tej firmy,dzwonić i pytać.

Edytowane przez zozuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Tutaj pewnie wielkie znaczenie ma podejście producenta, który wie co robi,  jest otwarty na pomysły i potrzeby użytkowników jego produktu. 

Według tego co tu się czyta to raczej producent robi to co mu podpowiadają forumowicze wiec może zróbcie testy z palnikiem który ma szczelinę pionową zniesie lepiej trudniejsze węgle a i przewietrzanie komory załadunkowej może się poprawić :D

post-57460-0-67628300-1496564197_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co tu się czyta to raczej producent robi to co mu podpowiadają forumowicze wiec może zróbcie testy z palnikiem który ma szczelinę pionową zniesie lepiej trudniejsze węgle a i przewietrzanie komory załadunkowej może się poprawić :D

post-67223-0-15509700-1496576507.jpg

Czy to Twoja komora?

Jeżeli tak, to jak sobie radzisz z czyszczeniem palnika za wlotem? Bo przez tą szparę jakoś sobie tego nie wyobrażam. Chyba, że co jakiś czas go rozbierasz.

Nie ukrywam, że pokusiła mnie ta przeróbka 

Edytowane przez zippo68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę że ten palnik będzie rozpalał sporą warstwę opału ze względu na swoją wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barto507 ,pytałeś o moc co brać ,masz jak pamietam ok 200m2 ,takie porównanie co tu masz to kol Carinus ,metry podobne a moc 8-10kW-popytaj go  ,a wydaje sie to sporo za małe ,ja proponowałem 12-14 bo ten kociołek ma naprawde spory zapas mocy :-)a tak zacznie sie kombinowanie z blacha przegroda zmiejszającą komore załadunkową itd co znamy z tego forum.

Co do ideii forum to zasada podstawowa korzystam z wiedzy zawartej na forum  i się nia dziele bezinteresownie , to prawde mówia jest to moje pierwsze forum gdzie spotkałem sie ze stwierdzeniami typu wiem ale nie powiem,wiem ale sami do tego dojdziecie bo ja sie męczyłem to nie podam na tacy itd .

Pierwszy argument ze ktos skorzysta i bedzie trzepał kase ,a ja na to jak sie uda produkt ulepszyć ,poprawić ,następny co kupi nie bedzie się męczył to zgadzam sie być królikiem doświadczalnym  ,a nie chwale tak bezgranicznie producenta jak czytacie bo jestem nieraz upierdliwy i maruda ,szukając wad i starajac sie ulepszyc coś co jest juz dobre .

Jako negatywny nastepny przykład to Przemysław P2ar ,udawał naiwnego ,wyciagnał wiedze z forum i trzepie kase ,typowa mentalność Polaka ,ja nie mam to dlaczego ktoś ma miec lepiej ,a nie miał lekko ,pomysłów ,bładzenia duzo, i odniósł sukces ,tylko postawic za wzór że się odważył ,odniósł sukces i robi dobre wyroby i do tego jest elastyczny dla klienta i pomaga ,a u nas co że tylko trzepie kase .

Tacy producenci jak Przemysław,MPM sa wyjątkiem na rynku ,nalezy im sie szacunek i pomoc ,internet to kopalnia wiedzy ,ludzie szukaja pieca oszczędnego,i dobrego trafiaja na to forum i dobrze bo świadomośc typowego Kowalskiego rośnie i wie czego chce .

A niedawno tylko wiedział ze dolne spalanie jest lepsze,to szukał kotła dolnego spalania i trafiał na pudła górno-dolne reklamowane jako dolne spalanie ,dzięki propagowaniu i pomocy w/w producentów klepacze pudeł zostana ze swymi pudłami ,a my bedziemy oddychac czystym powietrzem paląc WĘGIEL nasz skarb narodowy ,a nie gaz itd wspomagajac lobbystów którzy chca upadłośći polskiego górnictwa siejąc histerie smogowa

   -takie jest moje zdanie ,rzekłem jakem królik experymentalny;-)

Edytowane przez brodekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram cię Kolego w 100%. Niestety to nasza Polska wada, sam nie mam to i inni też niech nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ten temat o historii Przemysława P2ar 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8615-kocio%C5%82-w%C5%82asnej-produkcji-wasza-opinia/page-1

Sony23 zamieścił tam ciekawy PDF o paleniu i zgazowaniu drzewa ,jak dla mnie ciekawa i pomocna wiedza dla wszystkich którzy chca tylko palic drzewem ,drzewo sie pali to wiedza wszyscy ale tam jest troche wiecej o paleniu drzewa ,o buforze  :

 

Zgazowanie drfewna.pdf

 

i ciekawostka o zgazowaniu czyli pirolizie węgla 

ZGAZOWANIE_PALIW_STALYCH.pdf

 

czasem warto wiedziec troche wiecej niz że sie tylko pali ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tym razem chciałbym trochę w innym temacie. Do swojego MPM-a jako ochronę przed korozją, zastosowałem zawór termostatyczny Afriso ATV 334, temperatura otwarcia 50 stopni. Po kilku przepaleniach zauważyłem, że zawór ten działa niepoprawnie tzn. od początku woda idzie na duży obieg. Po konsultacji z doradca technicznym Afriso, potwierdził, że zawór jest prawidłowo zamontowany i należy go reklamować u nich. Tylko jest taki problem, że Afriso nie chce go wymienić na swój koszt. Więc kto ma to wymienić i zapłacić za to? Jeżeli ktoś miał taki przypadek lub wie w którym wątku taki temat był poruszany to proszę o pomoc. Dodam jeszcze, że firma która mi montowała kazała mi właśnie z tym problemem zgłosić się bezpośrednio do Afriso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co tu się czyta to raczej producent robi to co mu podpowiadają forumowicze wiec może zróbcie testy z palnikiem który ma szczelinę pionową zniesie lepiej trudniejsze węgle a i przewietrzanie komory załadunkowej może się poprawić :D

Jak najbardziej testowałem kilka  wariantów  pionowego palnika, niestety u mnie szału nie było i zaniechałem dalszej zabawy ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie teraz paliłem rano i nieraz w południe i wieczorem bo goście na weselicho zjechali  i woda potrzebna była i powiem wam bajka ,rozpalanie ,10min. na krótkim ,przełączam na długi ,miarkownik na klapce w drzwiach środkowych i szczelina na dole i trzyma zadaną aż miło ,ani razu nie przeciągną , po hajnówce co bez miarkownika była, to dla mnie przeskok że hej ,a i otwór w górnych drzwiach mam zamknięty , pewnie w zimie będę go otwierał ale teraz by nie przeciągło zamykam,raz że nie rozpala się opał do góry a dwa że nie smoli za dużo bo na mniejszej ilości opału idzie i jest przepalane i żar pod koniec ładnie smołę wysusza, tak że kociołek nawet na małej mocy pięknie pracuje co zresztą przewidywałem jeszcze przed zakupem i nie rozczarowałem się, a na dużych mocach jeszcze nie wiem ale wszyscy mówią że ma potencjał to pewnie też będzie ok  . temp.spalin na krótkim 250-350 na długim 100-200 tak że i tu jest tak jak inni pisali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifpost-57460-0-67628300-1496564197_thumb.jpg

Czy to Twoja komora?

Jeżeli tak, to jak sobie radzisz z czyszczeniem palnika za wlotem? Bo przez tą szparę jakoś sobie tego nie wyobrażam. Chyba, że co jakiś czas go rozbierasz.

Nie ukrywam, że pokusiła mnie ta przeróbka 

Tak to moja komora z czyszczeniem  jest mniej wiecej tak samo jak i z poziomym z tyłu jest płytka po skosie praktycznie popiół sam opada ,jak cos wpadnie to trzeba wygarnac .Nie ma złotego srodka ja na tym palniku paliłem orzechem typu 34,2  jest to wegiel koksujacy który po odgazowaniu jako koks  potrzebuje sie spalac w wiekszej warstwie dlatego pionowy lepiej sie sprawdził .Na drewnie tez całkiem dobrze to działalo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie teraz paliłem rano i nieraz w południe i wieczorem bo goście na weselicho zjechali  i woda potrzebna była i powiem wam bajka ,rozpalanie ,10min. na krótkim ,przełączam na długi ,miarkownik na klapce w drzwiach środkowych i szczelina na dole i trzyma zadaną aż miło ,ani razu nie przeciągną , po hajnówce co bez miarkownika była, to dla mnie przeskok że hej ,a i otwór w górnych drzwiach mam zamknięty , pewnie w zimie będę go otwierał ale teraz by nie przeciągło zamykam,raz że nie rozpala się opał do góry a dwa że nie smoli za dużo bo na mniejszej ilości opału idzie i jest przepalane i żar pod koniec ładnie smołę wysusza, tak że kociołek nawet na małej mocy pięknie pracuje co zresztą przewidywałem jeszcze przed zakupem i nie rozczarowałem się, a na dużych mocach jeszcze nie wiem ale wszyscy mówią że ma potencjał to pewnie też będzie ok  . temp.spalin na krótkim 250-350 na długim 100-200 tak że i tu jest tak jak inni pisali

Staraj się trzymać 150-200*, bedzie najlepiej. Przy 100* -dymek ! Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację tak jest i w zimie będzie bez problemu jak sądzę ale teraz jak się wszystko nagrzeje to cichnie dosyć i mały dymek jest ale nie ma tragedii ,żeby tak wszyscy mieli

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carinus jak tam UAZ

Będzie żyć,chroniczny brak czasu nie pozwala na pełne dopieszczenie,robimy z synem jeszcze LC70.Kociołek też zabiera część wolnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wsadziłem skrzynię na pełnej synchronizacji i teraz blacharka. Tylko kiedy? Chyba będę się musiał sklonować  :D

A tu proszę, stary gazik na kartoflakach prawie w serii pokazał klasę 

Sory już nie zaśmiecam.

Edytowane przez zippo68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heso ok,żeby było dokładnie to rozpalanie od góry kotła GS ,ale i tak potocznie akcja nazywana jest rozpalanie/palenie od góry  ,grunt ze wiadomo o co chodzi ,najwazniejsza jest idea czystego palenia i nalezy ja wspomagać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heso ,czuje sie jak na egzaminie ew przesłuchaniu ;-) czyste palenie to dla mnie brak dymu tak po prostu ,tak jak na pokazach rozpalania od góry ,jeden dymi/ drugi nie dymi .

Sam kombinuje z szamotami,przeróbki itp ,i latam patrzec na komin co daje regulacja ,czyli dymi czy nie,ew kolor,rodzaj  płomienia ,jaki jest ,temp spalin itp ,tyle co moge zobaczyc bez aparatury pomiarowej.

Dla mnie jak juz nie ma dymu z komina u kogoś to duzy postęp , a szczegóły ile tam jest PPM pyłu itp sa mniej istotne ,wystarczy ze nie smrodzi już.

Zmusic sie nie da ale przez kieszeń,jak ludziom sie uzmysłowi że dym to do 30 % opału zaczynaja sie zastanawiać i pytac ,a to tylko niby dymek.

Udało mi sie w lokalnej gazecie zamieścic plakat promujacy rozpalanie od  góry ,więc jak sie chce to sie da ,trzeba tylko chcieć i być upartym,a ostatnie kłamstawa i akcje przeciw rozpalaniu świadczą tylko o tym ze ten sposób rozpalania dociera do coraz wiekszej grupy ludzi 

 

http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/jak-palic-czysto-weglem/nie-klamstwom-alarmow-smogowych-na-temat-palenia-od-gory/

 

post-65608-0-04746700-1496862123_thumb.jpg

Edytowane przez brodekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że czystego jeszcze przed wykonaniem badań

Może z innych badań wykonanych w innych krajach, z których wszystkie są zgodne co do efektu.

 

jak wyobrażasz sobie zmuszenie ludzi do tego sposobu palenia?

Jeden uzbrojony funkcjonariusz Luftgestapo w każdej kotłowni powinien wystarczyć.

Nie wiem skąd u ludzi takie założenie na starcie, że rozpalanie od góry ma być jedynym, stuprocentowym i koniecznie przymusowym lekiem na całe zło a jeśli któregoś z tych warunków nie uda się spełnić, to w ogóle nie warto w tę stronę patrzeć.

 

Dla mnie jak juz nie ma dymu z komina u kogoś to duzy postęp , a szczegóły ile tam jest PPM pyłu itp sa mniej istotne ,wystarczy ze nie smrodzi już.

Otóż to. Wprawdzie brak smrodu nie oznacza braku PPM, ale jest tego PPM znacznie mniej a koszt dojścia do tego efektu – żaden, a właściwie ujemny. Edytowane przez Juzef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juzef , nie twierdze że rozpalanie od góry jest lekiem na całe zło ,nawet to co na plakacie co zamieściłem napisałem na szybko jak zapytali o co chodzi i wydrukowali moje wyjasnienie obok plakatu ,a tam napisałem że jak kogos nie stac na zmiane kotła  to za darmo może mieć do 1/3 taniej ogrzewanie ,do tego czystszy komin ,tak po prostu za darmo praktycznie .

W naszym kraju jest wielu rencistów,emerytów,bezrobotnych itp  którzy musza przetrwac miesiąc za 800-1000zł , oni nie zmienia kotłów  nawet jak im dopłacimy z róznych funduszy ,chodza po sklepach ,liczą każdą złotówke , szukaja oszczędności więc argument 1/3 taniej trafi bez problemu .

Ale o rozpalaniu od góry sa inne tematy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodekb ty to jesteś marzycielem. Z iloma takimi rencistami ja już rozmawiałem o paleniu od góry i uwierz w 95% nawet kwestie finansowe nie pomagają ich do tego przekonać. Po prostu trzeba mieć nadzieje ze "dobra zmiana" tym razem w słucha się w głosy ludzi madrych i nie wypuści kolejnego bubla prawneho gdzie będą konsekwencje ponosić zwykli ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.