Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wyświetla że film jest prywatny

powinno już być dobrze jest publiczny ale daj znać jakby co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz pod pojęciem odpowiedni wegiel?Bo jakoś nie widzę tego.Niby mam biegać po kopalniach i szukać tego odpowiedniego wegla?Mam zjeżdzić śląsk żeby pare ton kupić?To na farse jakąś zakrawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale te specyfiki, które wymieniłeś są ogólnie dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bierz 17-19kw. Niewiele większa cena a do drewna będzie lepszy(większa komora załadunkowa) . Nawet jeśli będziesz miał w zimie zapotrzebowanie na moc rzędu 7kw. Kocioł  dość łatwo uzupełni tą stratę i na jednym zasypie powinieneś ogrzać budynek i naładować bufor, bez dokładania.  

Zastanawiam się czy nie ma w tej wypowiedzi szczypty sarkazmu...

A tak na poważnie to wielkiej różnicy nie ma...kocioł o 10cm wyższy i o tyle wyższa komora...nic poza tym. Drzwi załadowcze takie same. Długość polan taka sama. A różnica 400zł. Tylko, czy aż? 

 

Pytanie zasadnicze: "papier" na 5 klasę ma tylko 12-14, czy pozostałe też? Strona producenta nie podaje konkretnie tej informacji.

Choć w akurat moim przypadku raczej 17-19 nie ma sensu, ale jakby ktoś na mrozie potrzebował 10kW to już inna sprawa. Wiele osób to czyta, może ktoś skorzysta. I producent też ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale te specyfiki, które wymieniłeś są ogólnie dostępne.

Wiesz co, niedziela jest.

Z tym tematem to już do KACZKI trzeba uderzyć.

Na moim składzie każdy węgiel o który pytam jest dedykowany do ds-a.

I dlatego kupuję mokry gnój z brickomana.

Ten przynajmniej po wysuszeniu się pali normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie ma w tej wypowiedzi szczypty sarkazmu...

A tak na poważnie to wielkiej różnicy nie ma...kocioł o 10cm wyższy i o tyle wyższa komora...nic poza tym. Drzwi załadowcze takie same. Długość polan taka sama. A różnica 400zł. Tylko, czy aż? 

 

Pytanie zasadnicze: "papier" na 5 klasę ma tylko 12-14, czy pozostałe też? Strona producenta nie podaje konkretnie tej informacji.

Choć w akurat moim przypadku raczej 17-19 nie ma sensu, ale jakby ktoś na mrozie potrzebował 10kW to już inna sprawa. Wiele osób to czyta, może ktoś skorzysta. I producent też ;)

Też tak pomyślałem jak zobaczyłem Ta róznice mocy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, niedziela jest.

Z tym tematem to już do KACZKI trzeba uderzyć.

Na moim składzie każdy węgiel o który pytam jest dedykowany do ds-a.

I dlatego kupuję mokry gnój z brickomana.

Ten przynajmniej po wysuszeniu się pali normalnie.

Acha to jeszcze suszarnie trzeba mieć? Super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja się jakoś niejasno wyrażam, ale temperaturą 40 stopni na grzejnikach to paląc 24/h nie nagrzeję domu nawet do 20 stopni. Palę codziennie od października bo codziennie po pracy wykańczam dom więc tam jestem. Tylko przy otwartych drzwiczkach popielnika udało mi się dom nagrzać do 24-26 stopni i na drugi dzień po pracy na termometrze 22 stopnie, więc dom dobrze trzyma temperaturę bo w moim poprzednim domu jak w piecu gasło w nocy to rano para z ust leciała więc wiem co to nie ocieplony i nie wygrzany dom. Ściany nie są zimne jak na zewnątrz bo palę już kilka miesięcy z tym że ten kocioł nie daje rady nagrzać go do temperatury przy której można bez koca usiąść i pogapić się w telewizor na przykład.

 

Ten palnik wirowy z II gen będzie pasować do I gen? Jak go wymienić, od góry przez wyczystkę?

pewne części przez wyczystkę a inne od góry obejrzyj mój filmik tam w miarę to widać ,ale widzę że do 26 zagrzałeś i miałeś pewnie z 75 na piecu i ok trochę opału poszło i teraz jakbyś mieszkał na stałe załadowałbyś piec ustawił 50 na grzejniki dom bardzo powoli wychładzałby się  i te 25 kilo spalałoby się  nie 5 a 15 h lub dłużej zobaczysz jak zamieszkasz i będziesz częściej palił będzie w miarę ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z kolegów ma może jakieś nowe informacje odn. nowego miarkownika mci od p.Boleckiego? Jakiś tydzień temu pisałem do emaila- bez odzewu

Dobrze pytasz :)

Ja kilka lat korzystam z MCI od Boleckiego.

Czytam tematy i widzę że "Bolec" nie widzi potencjału w produkcji.

Biznes jest biznes ale to jest moje prywatne zdanie.

Szkoda bo już samo MCI robi kapitalną robotę.

A ta przysłona którą obiecał mogła by być jeszcze fajniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chorkówkowiec

Nie ma odrobiny sarkazmu, niby tylko 10l,lub aż 10l ;) Osobiście na twoim miejscu brał bym 17kw. Papieru na 5klase jeszcze nie ma żaden Mpm-ds . Spełnia wymogi 5.tej klasy, jeśli chodzi o emisje, ale efektywność jest zaniżona co daje 4 klase.

Edytowane przez Gredy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha to jeszcze suszarnie trzeba mieć? Super :)

no łatwo nie jest drzewo też trzeba wysuszyć zanieść do kotłowni a niektórzy jak ja to po wycince do lasu obrobić zwieść rozładować wysuszyć pociąć i do kotłowni i do innego pomieszczenia by nie mokło a do podajnikowca też powinien być w miarę suchy groszek zasypujesz pojemnik palisz a tu śruba chlasła wyciągasz to co wsypałeś naprawisz ślimak zasypujesz palisz a tu znowu chlasła bo w opał nie wejdziesz no też może być ciężko ale tak na serio podajesz to powietrze nad zasyp czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podaje nad zasyp powietrza choć próbowałem długo wyczuć jak to robić żeby nie było wybuchów i kopcenia ale nie znalazłem jakiejś prawidłowości i dałem spokój bo miałem nieraz siwy dym w kotłowni:).Jak tu ktoś pisał trzeba by bardzo kontrolować spalanie lecz wydaje mi sie, że ten piec nie jest aż tak sterowalny znaczy tak precyzyjnie.

Poza tym kłuci to sie troche z zasadą dolnego spalania,a efekt i tak nie jest dobry tylko troche lepszy.A odnosząc sie do Twoich przytyczek to nie oczekuje pieca na pilota, szczegOlnie zasypowego,tylko poprostu chciałbym kupic węgiel gdzies w okolicy niezbyt daleko ,napalic w piecu i i za jakis czas dołożyc opału i miec ciepło.I tyle w temacie.A niestety z tym piecem tak sie nie da.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ja cię rozumiem to takie żarciki były sam niedługo pewnie się z tymi problemami  zetknę i będę narzekał chodziło mi też o to że ciężko o ideał, a o smole w ds-ach  to wszyscy pisali tyle że ty masz jej za dużo i to musi być irytujące a poza smołą to jesteś zadowolony np. ze stałopalności na wsadzie ,dym z komina mocy pieca itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "wybuchów " ,to zawsze będą przy  przy zbyt gwaltownym odgazowywaniu opału  ,za dużo gazu ,za mało powietrza ,dopuścimy powietrza ,mamy "łup " ...czyli za ostro się hajcuje  .Rozpalać powinno się powoli ,z czym na węglu nie ma problemu .Paląc drzewem to już nie takie proste.A już najgorszym rozwiązaniem jest miarkownik ''elektroniczny" typu "on" - "off "  ,bo to wręcz przepis "jak spowodować  wybuchy gazu" w kotle .Miarkownik musi działać płynnie ,zamykajac sie i otwierajac łagodnie i powoli  .A co do "dopracowania " kotła ,to nie ma się czego czepiać,chyba nie ma idelnych kotłów i kazdy ma jakieś mniejsze czy większe wady.Paląc w tym kotle odpowiednim węglem nie ma  w zasadzie problemów.Paląc drzewem ,zawsze będą ,bo taka specyfika tego paliwa ,a kocioł nie jest typowym kotłem do palenia drewnem

a jakie widzisz problemy na drzewie bo ja zauważyłem przeważnie na węglu -zawieszanie,rusztowanie ,kamień ,spieki a na drzewie prawie nic no może zawieszanie i niedochodzenie do zadanej ale to kwestia grubości i ułożenia krócej się pali ale to oczywiste 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie ma w tej wypowiedzi szczypty sarkazmu...

A tak na poważnie to wielkiej różnicy nie ma...kocioł o 10cm wyższy i o tyle wyższa komora...nic poza tym. Drzwi załadowcze takie same. Długość polan taka sama. A różnica 400zł. Tylko, czy aż? 

 

Pytanie zasadnicze: "papier" na 5 klasę ma tylko 12-14, czy pozostałe też? Strona producenta nie podaje konkretnie tej informacji.

Choć w akurat moim przypadku raczej 17-19 nie ma sensu, ale jakby ktoś na mrozie potrzebował 10kW to już inna sprawa. Wiele osób to czyta, może ktoś skorzysta. I producent też ;)

długość polan możesz dać 10 cm wyższe jak palisz w pionie np 2x 40cm jedno na drugim w tamtym tylko 2x 35 i dłuższy wymiennik większa dziura w palniku i moc a poza tym to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ja cię rozumiem to takie żarciki były sam niedługo pewnie się z tymi problemami  zetknę i będę narzekał chodziło mi też o to że ciężko o ideał, a o smole w ds-ach  to wszyscy pisali tyle że ty masz jej za dużo i to musi być irytujące a poza smołą to jesteś zadowolony np. ze stałopalności na wsadzie ,dym z komina mocy pieca itp

Powiem Tobie tak, żeby nie narzekać tylko,pali sie w piecu ***.Łatwo sie rozpala, szybko sie nagrzewa,trzeba mieć dużo szczęscia żeby z komina dym zobaczyć.Ale czy to nie powinny być cechy normalnego kotła co?W porównaniu z poprzednim piecem starym górnym Zębiec 14kW jest też troche oszczedniej,trudno mi to dokładnie ocenić po jednym sezonie bo zimy też różne bywają no i nauka tez kosztuje:) więc może spaliłem wiecej troche niż powinienem ale mysle że bedzie oszczedniej 500 do 1000 kg jak pare rzeczy poprawie.Porawie bo ja nie mam tu żadnych fajerwerków jak koledzy fachowcy,termometrów,erceków,zaworów i sterowników,a będe musiał  troche iść w tą strone żeby poprawić stałopalność.Tyle co miarkownik mechaniczny reguluje to troche nie wystarcza.A mianowicie po rozgrzaniu i przymknięciu klapki potrafi usnąc na tyle,że po jej uchyleniu brakuje ciągu by go ruszyć.Nawet jeśli ruszy sam to długo to trwa i juz sie wychładza czynnik.O minusach juz nie będe pisał :) Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja się jakoś niejasno wyrażam, ale temperaturą 40 stopni na grzejnikach to paląc 24/h nie nagrzeję domu nawet do 20 stopnistop.

Ten palnik wirowy z II gen będzie pasować do I gen? Jak go wymienić, od góry przez wyczystkę?

Może Cię zaskocze.

Od czasu nastania plusowych temp... na dworze. Przepalam raz dziennie,około 15-17 rozpalam, do kotła wsypuje 5kg węgla i reszte uzupełniam drewnem. Miarkownik ustawiony mam na 70°C zawór 4d coś pomiędzy 4/5. Piec osiągając temperature zadaną na grzejniki puszcza 43/45°C Na piętrze temperatura grzejników oscyluje w granicach 40°C. Z racji małego szkraba w domu, temp... w pomieszczeńiach nie spada poniżej 22° a przed snem około godziny 00 temperatura oscyluje w granicach 24°C. Nie wiem do której się pali,po rozpaleniu nie schodzę juz do kotłowni!

Moce naszych instalacji są porównywalne z tego co pamiętam moje grzejniki to też coś ok 20kw +60m* podłogówka zbiornik cwu 120l.

Kotły też mamy takie same z tego samego roku. Więc jeśli z komina nie wypadają Ci kawałki węgla, szukaj przyczyny w instalacji i sposobie palenia.

Co ile czyścisz kocioł?

Tak, palnik wirowy, pasuje do twojego kotła.

Przytocze jeszcze opowiastkę z życia. Mam autko z bardzo ekonomicznym silnikiem 4.2l prawie 2t wagi, stały 4x4.

Jeżdząc momentem obrotowym, w cyklu miesznym nie ma problemu zejść ze spalaniem poniżej 12l/100km

Kiedyś miałem okazje jeździć po tafli jeziora.Jazde momentem obrotowym zamieniłem na jazde mocą (300KM) Przez godzinę obroty nie spadały poniżej 3000obr/min. Auto w tym czasie spaliło ponad 50l/bp. Mam wrażenie że podobnie jest u Ciebie :P

Edytowane przez Gredy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Tobie tak, żeby nie narzekać tylko,pali sie w piecu zajebiście.Łatwo sie rozpala, szybko sie nagrzewa,trzeba mieć dużo szczęscia żeby z komina dym zobaczyć.Ale czy to nie powinny być cechy normalnego kotła co?W porównaniu z poprzednim piecem starym górnym Zębiec 14kW jest też troche oszczedniej,trudno mi to dokładnie ocenić po jednym sezonie bo zimy też różne bywają no i nauka tez kosztuje:) więc może spaliłem wiecej troche niż powinienem ale mysle że bedzie oszczedniej 500 do 1000 kg jak pare rzeczy poprawie.Porawie bo ja nie mam tu żadnych fajerwerków jak koledzy fachowcy,termometrów,erceków,zaworów i sterowników,a będe musiał  troche iść w tą strone żeby poprawić stałopalność.Tyle co miarkownik mechaniczny reguluje to troche nie wystarcza.A mianowicie po rozgrzaniu i przymknięciu klapki potrafi usnąc na tyle,że po jej uchyleniu brakuje ciągu by go ruszyć.Nawet jeśli ruszy sam to długo to trwa i juz sie wychładza czynnik.O minusach juz nie będe pisał :)

i właśnie dla tych pozytywnych cech go kupiłem a do smoły się przyzwyczaję lub coś wymyślę no i mam zasyp górny a to podobno lepiej i jak oszczędzę 10-15 m/p drzewa to będzie super jak nie też przeżyję byle ciepełko było i mało lub wcale się psuło  i ze 20 lat służyło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiktorLeszek jakbym widział swój kocioł, u mnie na zimnym kotle żeby drzwiczki otworzyć musiałem łomikiem podważyć, przy niskich temperaturach na kotle takie są skutki. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiktorLeszek jakbym widział swój kocioł, u mnie na zimnym kotle żeby drzwiczki otworzyć musiałem łomikiem podważyć, przy niskich temperaturach na kotle takie są skutki. 

też masz drzwi od przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiktorLeszek jakbym widział swój kocioł, u mnie na zimnym kotle żeby drzwiczki otworzyć musiałem łomikiem podważyć, przy niskich temperaturach na kotle takie są skutki. 

I tu sie mylisz.Nie pale poniżej 70 na piecu.Niska temperatura nie ma nic do tego.I z łomem masz racje:)

Edytowane przez WiktorLeszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mpm ds to nie górniak, tutaj rozpala Ci się tylko określina ilość opału i tylko z niej możesz odebrać ciepło. Chcąc szybko zagrzać instalacje masz duże straty, otwierasz drzwiczki dajesz bardzo dużo PP, ale znacznie za dużo. Nadmiar PP rozgrzewa Ci do znacznych temperatur opał ale i wystudza mocno wymiennik. Dla jednych to wada, ale w ds-ie nie podgonisz temperatury z pare chwil. Inaczej to działa niz w kotle, gdzie rozpala się cały zasyp i przez jakiś czas masz ogromny nadmiar mocy, gdzie w twoim przypadku przepalania, sprawdzio by się. Tutaj postaw na czas palenie, nie na temperature grzejników. Wyczyść kocioł.Zawór mieszający na 4/5 Pompke na 1/2 bieg i pal. Ustaw stałą szczeline na klapce PP, tak żeby temperatury spalin nie przekraczały 250°C Twój pobór opału powinien spaść do ok 2kg/h i stałopalność na jesnym zasypie, adekwatnie wydłużyć sie.

Kupując pieczywo do domu, mówisz sprzedawcy jaki chcesz, czy tylko podajesz ilość i on wedle swojego gustu sprzedaje,co chce, czego chce sie pozbyć.;)

Tak, jeśli chcesz ergonomicznie palić w kotle ds, musisz zadać sobie trochę trudu, by mieć dobry opał. Na forum jest wiele napisane z jakich kopalni najlepiej sie nadaje,. Nawet jest jak organoleptycznie sprawdzić z jakim węglem mamy do czynienia:) kwestia tylko rzetelnego sprzedawcy w okolicy, lub wysyłka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.