Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

luczyw

 

u mnie w tym miejscu były przyspawane kawałki łańcuszków na całej szerokości wymiennika, stykały się ze spodem kotła. Producent powiedział, że te łańcuszki zatrzymują większe frakcje, aby nie wylatywały przez komin. Za zgodą obciąłem je nożycami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam 29 ,

testujac wegle z pobliskich składów wpadł mi w oko wegiel w fajnej granulacji 40-50 ,jak sie pali z blacha zmiejszajaca to sie taki nie zwiesza i dobrze zsypuje w doł.

Załadowałem nim piec do pełna ok 25kg i makabra ,widać to był typ 33 lub 34 ,pomaranczowy kopcący płomien ,myslałem że palnik sobie poradzi ale nie dawał rady tego przepalic ,kombinowałem z róznymi ustawieniami PP i PW ,wymiennik za palnikiem ceramicznym oblepiony takimi kosmatymi jakby styropianowymi frędzlami ,słowem piec zakitowany ale czysciło to sie łatwo.

Zeby go przepalic mieszałem z moim sprawdzonym PW-D 3czesci:1 czesc kopcidło i sie spalił.

W sumie musiał dostawac duzo powietrza by jakos sie palic ale i tak kopcił,a na podtrzymaniu to juz zupełnie kopcił.

Jak pytałem skad to ze ze Ślaska dobry energetyczny ,widac za dobry ;-)

Tak ze warto testowac by sie nie naciąć i nie męczyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dzisiaj zauważyłem (jakoś wczesniej nie zwracałem na to uwagi) że mam dużo niespalonych kawałków węgla w popiole, a wydaje mi się że kiedyś tego nie było. Nie chciałbym zakładać blachy zmniejszającej ruszt bo palę pól na pól drzewo i węgiel, a z blacha jest problem jak palimy drzewem. A gdybym np przykrył pierwszy ruszt od strony drzwiczek kawałkiem płaskiej blachy, wtedy też teoretycznie zmniejszamy powierzchnie rusztu? Czy widzicie jakies inne rozwiązanie? kocioł 25 kw, pale ciągle, dom 270mkw oceplony tylko dach, palę ciagle, na dom puszczam cały czas 43 stopnie (temp wody w układzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można ogrzać dom nieocieplony majac ledwie 40 na grzejnikach  :ph34r: , dla mnie to był jest i będzie szamanizm. Hehehehe. Chociaż próbowałem tak dla sprawdzenia. Przecież w kotle DS przy takiej temp. prawie się nie pali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam jestem zdziwiony, mam zawór 4d, siłownik i sterownik, przez 24h puszczam stale 43 stopnie i mam w domu 22,1 st w tym momencie, możesz nie wierzyc. (43 st temperatura zadana dla 0st na zewnątrz, im mniej na dworze tym więcej puszcza, dla - 10 st mam juz 52 na grzejnikach), ale nie o to jest tematem mojego pytania,

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że w Twojej inst. jest zawór 4d lub 3d + pewnie pompka obiegowa, a to już inna sprawa. Ja mam prostą inst. jak budowa cepa, nawet pompkę wyrzuciłem z zaworem różnicowym bo było z tym więcej kłopotów niż pożytku. A z niespalonym koksem to winny może być ruszt w sensie duże dziury do tego częstsze rusztowanie i tak będzie, niestety. Koksujący opał też swoje robi. Zmniejszenie szerokości rusztu trochę to zjawisko zmniejszy. Ja palę na ruszcie 37x15, węgiel z domieszką drewna; 2,3 kawałki przesypane na przemian węglem. Pali się jak dla mnie OK. Pozdrawiam.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do dyskusji, ponieważ mój system ogrzewania jest grawitacyjny grzejniki żeliwo i przy temperaturze z kotła 60st, powrót ma temp. 30st. i nie wiem czy to nie za nisko.

Obserwując wymiennik, widzę lekki nagar ok. 1mm, a na tym sadza kolory brązowego w formie pyłu który usuwam szczotką.

Edytowane przez tofek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grawitacji tak jest nic nie zmienisz jest ok. Czyśc nagar i módl się żeby ta grawitacja służyła jak najdłużej.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przełomie pażdziernika i listopada obecnego roku Ministerstwo Rozwoju planuje wprowadzić rozporządzenie na mocy którego nie będzie można już kupić kotła z klasą niższą niż 5!

To tylko tak dla wiadomości...

 

Pozdrawiam!

 

P.S. czy ktoś użytkuje może palnik pelletowy w MPM DS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe ,jak można mi zabronić kupić kocioł bez klasy np u mojego lokalnego majstra. Chodzi mi oczywiście o stary dom a nie nowy.

Edytowane przez drewniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabroni Ci ustawa,tyle że i obecna nie pozwala przecież instalować kotłów z garażu pana Mietka bez certyfikatów. Ważniejsze jest,jak poradzi sobie rząd z egzekwowaniem nowych norm jakosciowych na węgiel,bo kilka mln kotłów w Polsce nie zniknie z dnia na dzień,składów jest tysiące,a chętnych do omijania przepisów setki (tysięcy pewnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rmf24.pl/fakty/news-emilewicz-przed-kolejnym-sezonem-grzewczym-nie-bedzie-mozna-,nId,2338735#pst123390546 - czy MPM DS się przed tym obroni? P.S. Pod artykułem nie udało mi się podlinkować tego adresu http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/jak-palic-czysto-weglem/nie-klamstwom-alarmow-smogowych-na-temat-palenia-od-gory/ - wyskakuje komunikat: "Ten adres jest niedozwolony." Może komuś z was się uda. Chciałem sobie w przyszłości kupić MPM DS, a tu wygląda na to że "państwo" w trosce o zdrowie obywatela mi zabroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikujmy,życie znajdzie zdrowe rozwiązanie,mieszkamy w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

A to sie wiąże z wyższymi cenami kotłów DS. Mało tego, mocno w górę pójdą kotły podajnikowe bo w większości one otrzymają 5 kl.

Za chwilę będą mega promocje na "kopciuchy" tak jak w przypadku odkurzaczy pow. 1600W.

Unia rżnie nas w każdą możliwą dziurkę. A my nawet nie zastanawiając się nad konsekwencjami przytakujemy grzecznie i ustawami, nakazami, zakazami, kontrolami i w ostateczności karami nadstawiamy im kolejną dziurkę. Nie mamy planu na nic, na żadne wymogi unijne. Tylko lecimy po omacku z myślą, ze jakoś to będzie, byleby sie szanowna Unia nie obraziła i nie ukarała. Szary obywatel jakoś da sobie radę. Znajdzie pieniądze na ocieplenie domu, zmianę kotła i opału lub wogóle zmianę sposobu ogrzewania. Ehh....

Wybaczcie mi, że wtrąciłem w ten wątek trochę polityki ale to boli jak drzazga w d@@@

Amen

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlatego , że ten szary obywatel nie pomyśli sam o nietruciu siebie i innych i trzeba go do tego zmusić, nie ma innej drogi. My nieliczna garstka czysto palących nijak sie ma do reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.