Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Okazało się że było dużo syfu na ruszcie po poprzednich testach z innym węglem. Dzisiaj rozpaliłem o 5:30, teraz jest miarkownik na 80, na kotle 72, spaliny 220, płomień zółto-niebieski. Na razie nie musiałem rusztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychon, jak już opanujesz węgiel, to daj znać jak się pali, czy spieka się i czy ma dużo syfu. Według papierów węgiel powinien być ok, ale teoria teorią a praktyka praktyką. Suchy chociaż był? Jeśli jest mokry, to otwórz kilka worków i pozostaw niedaleko pieca. Ładnie wyschnie koło czopucha.

O-II 2016.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali się 4h, temp 66, spaliny 195. Węgiel przyjechał suchy jak zapewniał sprzedawca czyli ok. Trzeba będzie pewnie niedługo rusztować, szkoda bo na ruskim szło co najmniej 15h bez obsługi, oczywiście po czyszczeniu rusztu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 8h 56 na kotle, 150 spaliny. Węgiel brałem od tego samego gościa co link z allegro tylko że przez ich sklep internetowy, gdyż wyszło taniej, w sumie 720zł, Węgiel pakowany w worki 25kg na palecie wszystko zafoliowane, gratis drewno na rozpałkę. W weekend przelew, w środę przesyłka.

http://www.sklep.kamienieogrodowe.com/orzech-ii-energetyczny-worki-25-kg-p-63.html

Edytowane przez Krzychon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć, gdyż dosypywałem w trakcie rozpalania nową porcję i przebraną z poprzedniego dnia, ale tak na oko przez 8h poszło 10-15kg. Jutro zważę przy rozpalaniu i napiszę ile poszło. Po 8,5h temp spadła do 50 stopni przy rusztowaniu zleciało dość sporo syfu. Na dzień dzisiejszy raczej  nie kupię ponownie tego węgla, wolę niestety ruska z pobliskiego składu za 590zł (we wrześniu kupowałem za 550zł). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jak przeczytam kilka postów co niektórych to serio można z fotela spaść. Wchodzi gość np. w ten wątek i -ludzie pomocy kocioł nie uzyskuje temper. paliłem ruskim węglem teraz mam inny i coś się stało dziwnego... chwilę później, już wiem! wiem! - i najlepsze, miałem zapchany ruszt  :D  :D  :D .  "Co to jest, co to za kompania" hehehehehehe . Co się na tych forach dzieję. Ja to zaczynam podejrzewać, że nie ma złych kotłów  :ph34r:  ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) fakt przyznaję że sobie sam minę podłożyłem, ale nie spodziewałem się, że tyle badziewia tam było, gdyż dobę wcześniej ruszt był czyszczony. Już mam dość testowania polskich węgli, gdyż za każdym razem coś jest nie tak. Wszędzie czytam że ruski be a u mnie wychodzi odwrotnie. Nawet Kaukaski z tego samego składu był spoko, tylko że kostka, ale kostka nie spala się tak czysto jak orzech, tzn pojawia się dymek. Nie pisałem, że kocioł jest be, kocioł jest bardzo ok, tylko ten pieprzony węgiel. Dzisiaj wygasiłem kocioł i okazało się że 1/3 - 1/4 porannego zasypu jest do wywalenia. Co z tego że ten węgiel dłużej się pali od ruska, jak trzeba co chwilę wywalać syf z kotła.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób fotkę tego syfu co zostaje, bo może się okazać że wywalisz paliwo jakim jest niedopalony koks... Więcej pokory koledzy co do swoich umiejętności. Przypominam sobie posty jakiegoś kolegi, z zawodu analityka, któremu wydawało się że skoro z racji wykonywanej profesji jest taki "cool", to i palenie w kotle i budowę instalacji przeanalizuje w mig. Dawno się tak nie uśmiałem, jak czytając jego przemyślenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Kaukaski z tego samego składu był spoko, tylko że kostka, ale kostka nie spala się tak czysto jak orzech, tzn pojawia się dymek. 

Coś Ci się Kaukaz z Kazachstanem pomylił. Czyli mam rozumieć (piszesz bardzo chaotycznie) że kupiłeś orzecha II z Silesii i i jest dużo popiołu?

Pytam, bo link który wskazałeś mówi o orzechu energetycznym, a nie konkretnie o Silesii.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zadzwonić do sprzedawcy i się go zapytać, mnie powiedział że jest to Silesia. No to Kazachski, na pewno import.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozpaliłem bez cegły przysłaniającej ruszt od strony palnika, czyli pełen oryginał. Miarkownik ustawiony na 80 na piecu 80, aura praktycznie bezwietrzna. Jutro zrobię zdjęcia pozostałości po paleniu, dzisiejsze zmieszałem z popiołem z poprzedniego węgla.

Dzisiaj rozmawiałem z sąsiadką i narzekała na ruski węgiel z tego samego składu co ja kupowałem, że ma problemy z uzyskaniem wysokiej temperatury na kotle. I bądź tu człowieku mądry :). Nie wiem w jakim kotle spala.

Edytowane przez Krzychon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.Napisz co masz na myśli "bukowymi klockami" Głownie chodzi mi o wymiar tych klocków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba idealne paliwo do mpm-a ;) Suche, odpowiedniej  frakcji, nie spiekające się, nie wieszające, z małą zawartością popiołu 

Obyś tylko nie układał w jeden wielki klocek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i te klocki fajne, ale ekonomii to ja w tym nie widzę.

1400,- za tonę opału i to o znacznie mniejszej kaloryczności niż węgiel.

Jedyna zaleta, to że ekologicznie, ale gaz chyba wyszedłby taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że zainteresowany w innej cenie może nabyć taki opał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić po co w kotle przyspawany jest kawałek blachy do środkowego wymiennika od dołu, widoczna jest ta blacha przez boczną wyczystkę - przez tą przez tą przez którą podawane jest powietrze wtórne, moim zdaniem taka blacha wymusza poniekąd żeby mieć większy ciąg bo sztucznie zwiększa się wysokość wymiennika...

 

Kocioł 25kW...

post-62640-0-31907700-1484432134_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1400 to ja załatwiam całą zimę , 16mp dobrego drewna kupione w nadleśnictwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 mp za 1400 zł to chyba sosna opałowa?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałości po spaleniu worka Silesii (25kg), Paliło się ponad 18h (5,6h z temp 80 stopni, pozostały czas 60 stopni). Przez ten czas rusztowałem 2 razy. Po lewej stronie z popielnika, po prawej z nad rusztu. Około 1/4 zawartości worka.

post-67089-0-14298200-1484473585_thumb.jpg

post-67089-0-34483800-1484473619_thumb.jpg

Edytowane przez Krzychon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.