Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, PITER38 napisał:

Dlatego jak zmienisz w ustawieniach  te dwie rzeczy a przede wszystkim zmienisz obsługę mieszacza z sterowanie  podłogowe na obsługę c.o to juz bedzie  ci sie zalaczala pompka  niezaleznie od temperatury wody w układzie a jesli do tego jeszcze zmienisz wylaczenie pompy od termostatu na (nie)to pompka mieszacza bedzie caly czas działała .

Ale wtedy na podłogę będzie leciała  wysoka temperatura... Nie o to chodzi przeciez... Powinno chodzić na podlogowce i trzymać zadana temperature... W czymś tkwi problem... Tylko w czym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego@Kokesz pierwsze bym zmniejszył nieczułość mieszacza z 2 na 1 albo mniej, druga sprawa jeśli zostanie osiągnięta temperatura zadana na mieszaczu, przy otwarciu np. 60% to ten mieszacz nadal sie otwiera? ( jesli jest zadana np 40*C a czujka temp. pokazuje 42*C to powinien sie delikatnie zacząć zamykać - nieczułość mieszacza 2*C ) Widzę że masz trochę inny sterownik na kotle ale w informacjach na sterowniku powinno być % otwarcia mieszacza.



Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

A powiedz gdzie to sprawdzić ? Bo szukałem w tych ustawieniach i tam nic nie ma o tym? 
Jak masz informacje o kotle, ( ilość rozpaleń, czas pracy na 100%, 50%, 30% itp, tam są informacje
U mnie to wygląda tak:ce6e50d5184189872b5ecfde096a6c57.jpg9889da7d221cf360a58eadd9386ba70b.jpg

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kokesz napisał:

Czujniki temperatury zamontowane nad mieszaczami. 

No te czujniki w takiej formie przekłamują kilka stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jest jak mówisz, ale warto zwrócić na to uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień dywagacji, a dalej nie dowiedzieliśmy się czy po przekroczeniu temperatury zadanej termostat w ogóle się zamyka i jakie położenie pokazuje znacznik na siłowniku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana wartości "nieczułość" z 2st.C na 1st.C ma się nijak do screenu, który pokazałeś wcześniej, tam było ponad 16st.C różnicy pomiędzy temp. zadaną a zmierzoną. Jeżeli teraz zaczęło dziwnym trafem działać zgodnie z założeniem to musiałeś zmienić coś jeszcze, innej opcji nie ma. No i owiń chociaż izolacją te czujniki, bo przy takim ich zamocowaniu w rzeczywistości na instalację i tak podajesz wyższą temp. niż sobie ustawiłeś. 

Tak przy okazji zapytam, sprawdzaliście ekonomię pracy kotła przy ogrzewaniu ciągłym a okresowym? W moim przypadku praca ciągła jest dosyć upierdliwa zwłaszcza przy obecnych temp. zewnętrznych. Aktualnie grzeje wg termostatu pokojowego do zadanej temp. Tak dobrałem krzywą grzewczą że kocioł praktycznie odpala rano i pracuję do późnego popołudnia /wieczora po czym wygasza się i startuje dopiero nad ranem. Zastanawiam się który sposób ogrzewania jest bardziej ekonomiczny, ktoś coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kokeszweź go teraz rozsprzęglij i przestaw Ręcznie na maks. w odwrotną stronę i zobacz co stanie się z temperaturą. Może po prostu masz na odwrót założone pokrętło że wskaźnikiem i odwrotnie podłączone przewody. Rozsprzęglasz tym małym pokrętłem na śrubokręt płaski, tylko wtedy możesz kręcić ręcznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobię to rano, tylko z tym przed wymianą sterownika nie było problemów. Wymiana polegała na wypięciu starych wtyczek o włożeniu do nowego sterownika. Wszystkie kabelki zostały na swoim miejscu. Wymiana polegała na zasadzie wypięciu wszystkiego o wymianie samego sterownika. Tj plug and play ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tego co napisałeś tylko to mi przychodzi do głowy, skoro jesteś pewien że serwisant nic innego nie grzebał w instalacji to zostaje chyba tylko walnięty czujnik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuj wszytko to samo ale obydwu mieszaczy. Np. Dlaczego drugi mieszacz ma duzo niższą temperaturę niż zadana?

 

Podaj wszyskie informacje razem jednocześnie, bo tym sposobem to napiszemy jeszcze z 1000 postów minie miesiąc i dalej nic z tego nie będzie wynikało. 

 

Jak masz zamiar podawać szczatkowe informacje to może wezwij tego serwisanta co wymieniał sterownik i niech on to naprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kokesz napisał:

Jednak problem nie rozwiązany. Temp dalej jest wyzsza od zadanej... Znacznik na siłowniku pokazuje tj. 0

Screenshot_2020-11-25-22-31-43-269_com.android.chrome.jpg

IMG_20201125_223413.jpg

IMG_20201125_223435.jpg

IMG_20201125_223445.jpg

Kolego jeżeli masz nie prawidłowy odczyt temp na zaworach 3 D Hel Wita , to znaczy , że Twój instalator popełnił błąd przy ich montażu, należy ściągnąć siłownik , ustawić zawór ręcznie na zamknięty i ponownie założyć siłownik, pokrętło czarne ma być w pozycji zamkniętej.

A tak gwoli ścisłości jak je montował Twój instalator to zawór powinien być w połowie otwartej i zamkniętej. W tedy zakładasz siłownik i jak uruchomisz sterownik po wpisaniu prawidłowej wartości czasu otwarcia czyli w tym przypadku 150 s zawór się sam skalibruje na zamykanie i otwieranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości to był wymieniany tylko sterownik a w dobrze działającej instalacji serwisant /nie instalator/ nic nie grzebal.

Drugie gwoli ścisłości to sterownik pluma sam sobie kalibruje siłowniki od 3D a dodatkowo nie ma znaczenia pokazany % otwarcia bo sterownik tą wartość olewa. Dla sterownika ważna jest temperatura. Ta wartość procentowa jest dla zainteresowanych do podglądu aby wiedzieli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz panowie, zajrzałem do szklanej kuli i oto co mi powiedziała ;-) 

- Instalator dobrze podłączył ukad, który działał prawidłowo ale nie chciało mu się zdemontować pokrętła i obrócić go o 180° tak żeby pokazywał rzeczywisty stan położenia trzpienia i wkładki zaworu.

- Do awarii sterownika przyjechał serwisant który podlaczyl bieguny siłownika zgodnie ze wskazaniami na pokrętle, które wskazywało głupoty. 

- Użytkowniku powinieneś zamienić bieguny siłownika i będzie działać, a jak dodatkowo  odwrócisz podziałkę na pokrętle to nawet zacznie pokazywać prawidłowe położenie zawieradła. 

Tak było, nie ściemniam :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację, ale..... gdyby tak było to sterownik by myślał że zamyka zawór jednocześnie otwierając go. To teraz pytanie : dlaczego za otwartym zaworze 3D jest tylko 37,5stopnia skoro na kotle jest 62stopnie? Ja jak ręcznie otworze zawór 3D to za zaworem mam za 2-3 minuty (może szybciej) mam tyle ile akurat jest na wyjściu bufora (kotła ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Gonzo19 bo drugi obieg w danym momencie pobiera na tyle duży strumień wody że na podłogówkę leci "tylko" 37st.C. Gdyby odłączył pompę grzejnikową to miałby praktycznie tyle na podłodze ile daje kocioł. 

Napisaliśmy wszystko co było do napisania. Przełączenie 2 przewodów i sprawdzenie temperatur to robota na 5 minut. My za niego tego nie zrobimy. Ja już produkować się w tym temacie nie będę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie wyżej wymienienionego kotła na pellet. 

Mój problem polega na tym że kocioł ustawiony na temperaturę zadaną 75 gdy grzeje wodę i grzejniki nigdy nie przekracza 55-57 stopni. W chwili obecnej kiedy robi się chłodno ciężko jest mu dogrzać do 21 stopni ustawionych na termostacie pokojowym. Kocioł wydaje mi się zbyt często się rozpala i wygasza, krótko jest w stanie "nadzoru" i tak w kółko. Temperatury masz sztywno ustawione ponieważ gdy przełączę na pogodowkę  mieszacza czy kotła CWU nagrzewa się sporo więcej niż zadana ( 40 stopni a potrafi nagrzać do 60 czy więcej) 

Jestem nowym użytkownikiem wyżej wymienionego kotła i parametry ustawione są tak jak zrobił to serwisant 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nawet ta tej stronie wątek z ustawieniami i użytkowaniem Lazara a ty tworzysz kolejny temat.

 

Żeby Ci koledzy pomogli, musisz opisać swoją instalację, zdjęcia, a przynajmniej schemat jeśli potrafisz, bo raczej tutaj tkwi błąd i problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.