Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, pwl07 napisał:

@Kokesz nie wiem jaka jest pozycja zawieradła w Twoim  zaworze 3d i jakim wskazaniom na siłowniku ona odpowiada. Najprościej określić organoleptycznie. Uruchom pompę, daj sygnał otwarcia zaworu i macaj czy temp. zasilania podłogówki rośnie czy maleje. 

Uruchomiłem pompę i włączyłem mieszać i leci ciepło jak zamykam mieszacz to zimna. Więc coś z ustawieniami może być nie tak ? Wcześniej żadnych problemów z tym nie mialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kokesz

Skoro piszesz że sterownik w prawidłowo otwiera i zamyka zawór to połączenie wydaje się być ok. Ja mam takie nastawy, możesz sprawdzić tylko zostaw swój czas otwarcia zaworu. 

Screenshot_2020-11-22-14-38-14-801_com.vivaldi.browser.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydawało się logiczne ze chodzi o menu parametry a nie ustawienia. Ostatni screenshot byl po to ze mam ustawione modyfikacja , zdjęcie na potwierdzenie tego.Wcześniej było zaznaczone ze w menu parametry nie ma nic poza ustawienia ecostera, dwa dni temu było menu urządzenia dzis tego nie ma. Miał ktoś podobnie?65330ccf73e4a75cdce224cc2f1fd95c.jpg05ba23becc3a36390557dee80c815b0a.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marteczka86 napisał:

wydawało się logiczne ze chodzi o menu parametry a nie ustawienia. Ostatni screenshot byl po to ze mam ustawione modyfikacja , zdjęcie na potwierdzenie tego.

nie było logiczne, bo jakbyś dokładnie doczytał(a) to byś wiedział(a) że dotyczy tylko dostępu serwisu i producenta. Dla nas użytkowników bez znaczenia czy tam jest modyfikacja, podgląd czy zabronione. Ale nie ważne.

Spróbuj jutro albo z innego komputera. Może twój telefon ma jakiś bug?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys około roku temu byla podobna sytuacja, ale wtedy oni aktualizowali apke i stronę . Teraz wszytko jest aktualne widze ze u innych forumowiczów jest normalnie więc mnie zdziwiło. Telefon i laptop na żadnym nie ma. Istna amba-fatima, było a nie ma

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2020 o 20:48, Robson24 napisał:

Też tak myślę, na bank musiało coś być obcego w zasobniku z pelietem że aż tak te zęby zjechało. Sam pellet by ich tak nie uszkodził nawet za 30lat a zwłaszcza certyfikowany. A serwis jak to serwis czekam na przegląd 4miesiac.udało mi się dodzwonić to powiedzieli że dosyć poczekam jeszcze masaxa. Robia tylko usterki. A na dziś tylko 2 ekipy serwisantów mają. 

Szok nie jak na taką markę 

 

Byc moze czas serwisu jest różny w innych rejonach kraju ,ja zglaszalem  przeglad roczny tydzień temu i przyjechali po 5dniach ,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2020 o 13:51, Kokesz napisał:

Uruchomiłem pompę i włączyłem mieszać i leci ciepło jak zamykam mieszacz to zimna. Więc coś z ustawieniami może być nie tak ? Wcześniej żadnych problemów z tym nie mialem

A ten mieszacz to zamykał siłownik sterowany przez sterownik kotła czy Twoja ręka? Dalej nie wiemy czy sam kocioł jest w stanie zamykać \/otwierać siłownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może od początku, po spięciu w instalacji spalił się sterownik kotła, po wymianie zaczęły się pojawiać problemy których wcześniej nie było.  Siłownik jak i mieszacz sterowany za pomocą kotła . Czujniki temperatury zamontowane nad mieszaczami. 

IMG_20201124_192714.jpg

Screenshot_2020-11-24-19-23-05-493_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2020-11-24-19-23-12-222_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2020-11-24-19-23-25-458_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2020-11-24-19-23-32-134_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2020-11-24-19-23-46-314_com.android.chrome.jpg

IMG_20201124_192555.jpg

IMG_20201124_192601.jpg

IMG_20201124_192606.jpg

IMG_20201124_192612.jpg

IMG_20201124_192626.jpg

IMG_20201124_192735.jpg

Edytowane przez Kokesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamix napisał:

Ale jak temp. na mieszaczu zbliża się do zadanej to czy zmienia się ustawienie siłownika przy mieszaczu? Jakie masz w ustawieniach % otwarcia siłownika mieszacza? Przy takiej temp. powinno być "0%".

No i kwestia gdzie przymocowane są czujniki.

@Kokesz sprawdziłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mieszacz 1masz od podlogowki i w sterowaniu ustawisz ze(obsluga mieszacza) steruje podlogowka  to jak temp wody przekroczy 36stopni to wyłączy ci sie pompka niezależnie od temperatury gdyz tak jest skonstruowane menu . Służy to temu aby nie uszkodzić instalacji podłogowej ,mozesz zmienic ten parametr na (włączona co) zamiast na  podłogowe i zobacz wtedy , miałem identyczny problem 2 lata temu .Te 46 stopni na tym mieszaczu 1 bedzie wynikało z tego iz taka temperaturę będzie  oddawało po rurkach  od mieszacza 2 na ktorym masz 51 stopni.

Edytowane przez PITER38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PITER38 napisał:

Jesli mieszacz 1masz od podlogowki i w sterowaniu ustawisz ze(obsluga mieszacza) steruje podlogowka  to jak temp wody przekroczy 36stopni to wyłączy ci sie pompka niezależnie od temperatury gdyz tak jest skonstruowane menu . Służy to temu aby nie uszkodzić instalacji podłogowej ,mozesz zmienic ten parametr na sterowanie co zamiast na sterowanie podłogowe i zobacz wtedy , miałem identyczny problem 2 lata temu .

Tak jak piszesz wyłącza mi pompkę jak osiągnie powyżej tyłu stopni, ale wtedy podłogowka w ogóle nie chodzi ? Piec by chodził a w pokojach gdzie podłogowka zimno :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kokesz napisał:

Tak jak piszesz wyłącza mi pompkę jak osiągnie powyżej tyłu stopni, ale wtedy podłogowka w ogóle nie chodzi ? Piec by chodził a w pokojach gdzie podłogowka zimno :D 

Dlatego jak zmienisz w ustawieniach  te dwie rzeczy a przede wszystkim zmienisz obsługę mieszacza z sterowanie  podłogowe na obsługę c.o to juz bedzie  ci sie zalaczala pompka  niezaleznie od temperatury wody w układzie a jesli do tego jeszcze zmienisz wylaczenie pompy od termostatu na (nie)to pompka mieszacza bedzie caly czas działała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.