Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.09.2020 o 18:23, Robson24 napisał:

Zgłosiłem przegład, ciekawe kiedy przyjadą. Pewnie na św bo piszą że do 3 mieśięcy

Zgłosiłem pod koniec sierpnia, dostałem maila, że z powodu COVID zawieszają przeglądy i będą traktować zgłoszenie jako ważne z punktu widzenia gwarancji. Po  czym 2 tyg później zadzwonił serwisant, że jutro będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś podpowie jaka jest przyczyna wygaszania i zaraz ponownego rozpalania kotła. SmartFire 15 cztery lata nim palę nic nie zmieniałem , czyszczenie i normalna eksploatacja, bufor 800l.+ bojler 300l. Ostatnio przy temp. 66stopni wygasza się i ponownie się rozpala i idzie do zadanej 85stopni i znowu się wygasi. Nie serwisuję kotła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam sf15 od zeszłego roku, generalnie jestem zadowolony aczkolwiek nie był do konca wyposazony. Dzisiaj został zamontowany mieszacz 4d z siłownikiem podłoczony wg schematu lecz zostały  jeszcze ustawienia czy wie ktos po mału od czego zacząć? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Forum jestem od 08/2019 od tamtego czasu obserwuje wpisy ale nie pamietam o jakis ustawieniach mieszacza. W sumie zależy jaka instalacja bo u mnie zauważyłem że  praca kotła bez mieszacza była ciągle miedzy 30 a 50 %. Instalacja C.O. grzejniki stalowe + głowice termostatyczne bez podłogówki + 500l CWU dom 160m2 okna 3 szyby i przez zeszły sezon wybalował 6,5T pelletu tzn. 0d 08/19 do 08/20. Na rurze od C.O. było zawsze około 60-63°C co było bez sensowne a teraz przy mieszaczu max 45 i grzejniki też są gorące. Kazdy ma inną  instalacje i u kazdego to inaczej funkcjonuje. Przez kolejny sezon zostawiam bez zmian i po roku napiszę  czy było warto zainwestować  w mieszacz z siłownikiem. Pozdrawiam 

Edytowane przez Junior15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2020 o 08:44, Gonzo19 napisał:

ja nic mie pisałem o ustawieniach i nie napiszę bo nie wiem, pisałem o 4D jako takim

A posiadasz 4d? 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaby o czymś wiedzieć, nie trzeba tego posiadać. Trzeba umieć uczyć się na błędach innych. W szkole tez uczyli Cie o wielu rzeczach których na oczy nigdy nie widziałeś i nigdy nie zobaczysz a wiesz, ze tak jest i bierzesz to za podstawę swojego rozumowania świata. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2020 o 09:30, Trener40 napisał:

@Junior15

Jaka zadana kotła? 

Jaka temp powrotu? 

Której temp pilnuje siłownik? 

Pompę kotłową masz? 

Wstw kilka fotek... 

Temp. Kotła 75°C pracuje na wyższych temp. Tzn. 67-70  na powrocie nie mam czujnika nie został wysłany w zestawie. Temp. Zadana 40°C ale zazwyczaj wzrasta do 55 czasem nawet do 60 ale wtedy go zamyka. Pompa kotłowa też jest. 

IMG-20201007-WA0000.jpg

IMG-20201007-WA0001.jpg

IMG-20201007-WA0002.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj ostatnich postów... 

Ogólnie ja dramatu tu nie widzę. Pompa kotłowa  zabezpiecza temp powrotu i dzięki temu siłownik nie wahluje w prawo i lewo zaworem. 

Ten wzrost temp do 60st, to kiedy występuje? Pewnie w pierwszej fazie dogrzewania pomieszczeń? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam kolegów.

Zamierzam podpiąć u siebie pod kocioł sf22 termostat pokojowy i mam kilka pytań.

1. Termostat 1 wpinamy w zlacz 26 i 27. Który z nich to COM a który No?

2. Jaki przekruj ma mieć przewod podłączeniowy?

 Z gory dzięki za odpowiedzi pozdrawiam.

Edytowane przez bobomerco
Bledy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Mam również problem z podłączonym termostatem pokojowym podłączonym pod mieszacz nr 1 (złącza 26,27) - mianowicie w takiej konfiguracji termostat bardzo fajnie wyłącza mi pompę obiegową mieszacza z obiegu nr 1 (czyli jak rozumiem jest prawidłowo podpięty), jednakże nie wprowadza kotła w tryb "postój" tylko ponownie się rozpala - nie czeka, aż w pokoju spadnie temp. o zadaną histerezę - blokada kotła włączona, opcja blokady pompy też nie powoduje wyłączenia pompy. 

Macie jakiś pomysł, co mogę jeszcze sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.