Skocz do zawartości

pawellll

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  162
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

7 Neutralny

O pawellll

 • Tytuł
  Stały Forumowicz

Informacje o ogrzewaniu

 • Kocioł
  1. Termet MiniMax Turbo 2.Lazar SF15, lambda, ecoNET

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Po usunięciu problemów (jak się okazało spowodowanych błędem montażowym okablowania) uruchomiłem i przetestowałem zasilanie awaryjne z przetwornicy Volt Sinuspro 800 i akumulatora 40Ah. Przy pracy ciągłej (30-50 %) taki akumulator wystarczył na ok. 3.5 godziny.
 2. Ja właśnie obchodzę to harmonogramem. Ale dużo lepiej byłoby gdyby ten zakres histerezy był np 25 stopni.
 3. Też tak mam. Ale nie mogę ustawić więcej niż 10 st.
 4. Ustawienia c.w.u. mocno zależą od charakteru zużycia, wielkości zasobnika, wielkości sieci. A przy okazji (i proszę nie brać tego jako przytyk personalny). To co ustawiamy to histerEza.
 5. Koledzy, proponuję przenieść odpowiedzi dla kolegi do jego wątku. Poruszacie kwestie które tam już były omawiane i testowane.
 6. Powiem że jestem zdziwiony. Wróć do starych ustawień. Trzeba to jeszcze dokładniej przeanalizować. Inna sprawa że u mnie nawet jeśli pracuje długo n 100% nie osiąga 170 stopni.
 7. Zużycie najlepiej sprawdzać dobowo z wykresu
 8. Obserwuj temperaturę. Za godzinę/dwie napisz czy i jak się zmieniła. Po całym dniu sprawdź czy i jak zmieniło się zużycie (masz skalibrowany poziom paliwa?). Masz moduł internetowy więc wszystko widać jak na dłoni.
 9. Sprawdź w ustawieniach kotła - "minimalna moc nadmuchu" Wchodź przez 9999
 10. Zmieniasz nawiew 40%? Spróbuj zmienić 55% na mocy 50. Jest też gdzieś w serwisowym minimalny poziom nawiewu - nie pamiętam gdzie, sprawdzę.
 11. Ryzyko jest tylko na 100% (tak jak pisał kolega wcześniej). Dlatego zmniejsz tylko na mocy 30 i 50 Na 30% da się dojechać do temperatury spalin niewiele wyższej od temp. kotła. Więc te 5 pp na pewno można dać. A docelowo pomyśl o sondzie (koszt chyba ok. 1000 PLN).
 12. To wysoka temperatura. U mnie na 30% <90st. Spokojnie zmniejsz o 5pp (np. z 40 na 35) nadmuch.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.