Skocz do zawartości

zeno127

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O zeno127

 • Tytuł
  Bywa od czasu do czasu

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Piwnicę mam w ziemi, nawiew z dworu, zetka przy samej podłodze rura 150mm. Nie wiem jak u Ciebie z odbiorem domu, ja przed ukończeniem budowy zaprosiłem kominiarza, a ten mi powiedział, że bez nawiewu świeżego powietrza do kotłowni domu nie odbierze. Jest podobno taki przepis prawny,
 2. Jakie masz ustawienia na kotle, chodzi o moc nadmuchu i pracę podajnika przy 100% i 50%. Ile Ci średnio spala pelletu na dobę.
 3. Tak, jest ciepła ta strona nad palnikiem, chyba to normalne, okazjonalnie palę w kominku i na tej części pieca trzymam drewno , fajnie wyschnięte i super się pali. Jeśli odkręcisz pokrywę -dźwiczki do palnika to na nich jest wermikulit , on jak się nagrzeje to wszystko jest ciepłe.
 4. Ja mam bufor 800l. i bojler na 300l , a do ogrzania 155 m podłogówki. nastawy na buforze 65C górna granica , a dolna to 45C , czas grzania około 2,5 godziny. W trybie LATO dwie godziny na dobę.
 5. Może ktoś mi podpowie czy mój piec ma pracować pełną mocą , czy lepiej 50 lub 30%. W moim przypadku trzeba załadować bufor i jest postój do schłodzenia. Jeśli piec pracuje pełną mocą to szybko nagrzeje wodę w buforze, a jeśli będzie pracował na 30% mocy to będzie długo nagrzewał wodę i spali pelletu też dużo. Nie wiem, może ktoś mi to jaśniej opisze.
 6. Czy kupował ktoś z Was pellet z Lubomi tartak Winkler, on robi pellet z własnych trocin. wczoraj dzwoniłem do niego cała produkcja sprzedaje się na bieżąco 780 za tonę, żeby kupić trzeba się umawiać. W Żorach w tej samej cenie , dobrze się pali, na workach nic nie pisze, gościu powiedział że to pellet z Wielkopolski.
 7. korekta wentylatora od sondy 15%, nie wiem gdzie szukać temperatury spalin przy 30% mocy ,chyba jak jutro jak piecyk bedzie pracował.
 8. Temperatura zadana kotła 75C 100%moc nadmuchu - 80% 100%praca podajnika - 4 sek 100%przerwa podajnika - 10 sek 100% tlen - 8,5 % 50% moc nadmuchu - 65% 50%praca podajnika - 4 sek 50% przerwa podajnika - 18 sek 50% tlen - 10,5% 30% moc nadmuchu - 45% 30% praca podajnika - 5 sek 30% przerwa podajnika 34 sek 30% tlen 12,5% a przepustnice tak jak pisałem wcześniej, teraz zwiększyła się efektywność kotła i żadnych spieków, przy wczorajszym i dzisiejszym zapotrzebowaniu na ciepło w moim domu kocioł uruchomił się tylko 3 razy na dobę po około 3 godziny. Te ustawienia miałem zrobiłem wczoraj i po pierwszym paleniu był czarny popiół w pojemniku, dzisiaj pozmieniałem te przepustnice i w pojemniku zero popiołu, a przy palniku biały. Tak narazie zostawię i niczego nie będe zmieniał, nawiew do kotłowni też mam 150mm.
 9. Tak jak pisałem wcześniej przepustnice góra maksymalnie, dolna około 15-20 mm,100% moc nadmuchu z 60 na 80%,50%moc nadmuchu z 50 na 65%, 30%moc nadmuchu z 40 na 45%, h1-3C, h2-5C
 10. Przy palniku jest pyłek , prawie biały na pierwszy wygląd jakby granulki , a po dotknięciu pył
 11. Dzisiaj poprawiłem tą dolną przepustnicę około 15mm, górna otwarta maksymalnie i po trzech godzinach pracy kotła popiołu w popielniku zero, chyba wywiało ze spalinami. Na początku dolna była otwarta na około 3/4 , a górna na 1/4 otworu.
 12. Po zmianie ustawień pojemnik na popiół był pusty , jedno przepalenie około 2,5 godz.popiołu może łyżka stołowa,żadnych spieków, ten popiół jest czarny jak sadza, ale wszystko jest spalone. Odnośnie pelletu 6mm, nie paliłem tego 8mm , przed zakupem kotła byłem w firmie HKS Lazar i tam mi powiedzieli że na pellecie 8mm uszkodzę ślimak-podajnik. Jeśli sprawdzisz to napisz, pellet 8mm jest tańszy.
 13. Dziękuję za doradę , zmieniłem te ustawienia i zobaczę czy będą efekty.
 14. Ja teraz byłem w piwnicy i te dysze tak przestawiłem jak piszesz , nadmuch na mocy 100%i 50% na ile podwyższyć ? podawanie też pozmieniam w/g Twoich ustawień i zobaczę jutro jaki bedzie popiół. Ostatnio jak miałem wizytę serwisanta , to powiedział ,że jemu się wydaje jakby wentylator za powolno chodził, wymienił jakiś kondensator ale ja nie widzę poprawy, za wizytę 270zł. poodkurzał , stwierdził pęknięty uchwyt siłownika i to wszystko, a jeszcze kondensator.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.