Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

dodam jeszcze dużo dymu i sadzy

Na niektórych groszkach tak jest, spróbuj podnieść powietrze do 90% lub nawet więcej i obserwuj zmiany. U mnie taki zabieg pomógł. Ja na swoim palniku muszę mieś ustawione powietrze aż na 98% bo inaczej jest masa sadzy i nie da się tego przeskoczyć w inny sposób. Sterownik i tak sobie płynnie steruje mocą dmuchawy i ten max jest rzadko wykorzystywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia

Potencjał 15kg-16kg

Powietrze zwiększ ale o ok 10%

Kaloryczność 29.9???? Hmmm groszkomiału?? Może 19.9....ale serio daj 26kj korekta 0%

A modulacje daj do 100% jak sie unormuje oraca zmniejszysz.

Sadza....często to nie wina ustaw a opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjał 15kg-16kg

Powietrze zwiększ ale o ok 10%

Kaloryczność 29.9???? Hmmm groszkomiału?? Może 19.9....ale serio daj 26kj korekta 0%

A modulacje daj do 100% jak sie unormuje oraca zmniejszysz.

Sadza....często to nie wina ustaw a opału.

Wpisałem taką kaloryczność ponieważ przesypywał opał. Już wczoraj w nocy z sadzą poradziłem sobie dziś po telefonie do pana TB i korektach  myślę że już jest w miarę. A opał też jest chyba słabej jakości bo dużo popiołu ale ma go jeszcze z 500kg więc jakoś to spalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych groszkach tak jest, spróbuj podnieść powietrze do 90% lub nawet więcej i obserwuj zmiany. U mnie taki zabieg pomógł. Ja na swoim palniku muszę mieś ustawione powietrze aż na 98% bo inaczej jest masa sadzy i nie da się tego przeskoczyć w inny sposób. Sterownik i tak sobie płynnie steruje mocą dmuchawy i ten max jest rzadko wykorzystywany.

Wczoraj podniosłem z 30%do50% i się poprawiło. Dzięki wszystkim za zainteresowanie się moim tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem taką kaloryczność ponieważ przesypywał opał. Już wczoraj w nocy z sadzą poradziłem sobie dziś po telefonie do pana TB i korektach  myślę że już jest w miarę. A opał też jest chyba słabej jakości bo dużo popiołu ale ma go jeszcze z 500kg więc jakoś to spalę.

 

Odnosnie sadzy w kotle to tez taka moja wskazowka:

 

Trzymajcie kociolek dobrze wygrzany nie pozwalajcie wychlodzic sie palnikowi tj nie pozwalajcie na duze skoki modulacji

 

Sadza bierze sie tez czesto jak kociolek pracuje w dwustanie, wychlodzone zloze jest rozgrzewane aby szybko podgrzac wode oczywiscie potem jak juz woda sie dogrzeje to powietrze jest zmniejszane ale duze poklady rozzazonego wegla jeszcze sie dopalaja z mala iloscia tlenu i stad bierze sie sadza.

 

Napewno z sadza maja mniejsze problemy osoby, ktorym udaje sie uzyskac w miare plynna modulacje czyli nie ma efektu odstawiania sie kotla tylko palnik non stop dostaje lekko powietrza i wszystko ladnie sie dopala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze w starym roku.

 

Do tej pory tylko czytałem forum i wszystko fajnie pracowało po za otrzymywanymi spiekami, kalafiorami czy popkornem. Jak zwał tak zawał. 

Nakręciłem się ustawieniami i obecnie mam inny problem.

Modulacja pieca od dwóch dni rysuje mi równą linię przy ustawieniu 50% MAKSYMALNEJ MOCY PIECA. Następnie spada gwałtownie w dół, rysuje równą linie na oczekiwaniu i na nowo np. po pół godzinie leci na 50% i rysuje równą linię.

Do tej pory piec pracował mi w fajnej modulacji prawie w trybie ciągłym.

 

Temp. pieca mam ustawioną na 50% i wykresy były zbliżone do siebie bez fal jak podczas sztormu na Bałtyku.

Pytanie mam takie.

Czy MAKSYMALNA MOC KOTŁA kończy się w minimalnym jej ustawieniu na 50% ?

Czy możliwe jest to, iż po prostu trochę się ochłodziło i piec zaczął pracować na maksymalnej zadanej mu mocy i stąd ten prosty wykres? (dodam że i temp. spalin teraz mi nie rośnie i utrzymuje się stale poniżej 100 st.C)

 

Temp. dość mocno mu spada na piecu jak zaczynają się kręcić pompy więc stąd moje podejrzenia idą w tym kierunku.

Dzisiaj ustawiłem modulację na 70% i niebieska linia przestała rysować się jak przy linijce :-)

 

A ogólnie to sterownik bardzo fajny, z przyjaznym interfejsem, bo nawet kobitki mi nie straszy i mu się przygląda jak w nim grzebię, no ale musi się nauczyć go obsługiwać gdyż to ona zostanie teraz palaczem w domu ;-)'

 

Pozdrawiam Przemo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwale się i ja.

Mojego SKZP-02 odkupiłem od kolegi energo na dzień dobry dostał najnowszy soft i do pracy.

Ogrzewam 950 m3 kubatury jakieś 250 m2 do tego garaż 34 m2 który ogrzewa kotłownia bo grzejnik całkiem zakręcony a drzwi do kotłowni otwarte cały czas. Ściany porotherm 38 p+w i styropian 12 cm, podłoga 10 cm styropianu, dach 25 - 30 cm wełna. Kocioł Defro Komfort Eko 30kW z 2011 r. spalanie w sezonie grzewczym 4200 - 4500 kg groszku.

Po pięciu sezonach w palniku przetarła się rura podajnik, fajka żeliwna i 3 ślimaki, a więc palnik poszedł out. Nadmienię że palnik pancerpolu 30 -50 kW palił dobrze był tylko dużo za duży do zapotrzebowania i z każdym rokiem pracował coraz głośniej w nocy było go słychać w całym domu . Kupiłem Ekoenergie 15-25 kW z Poraja (cena z motoreduktorem 1700 zł) dorobiłem flansze i przejściówke pod kosz i co cisza w domu absolutna cisza nic nie słychać pali bardzo dobrze. Pełne zadowolenie.

Dotychczasowy sterownik to Defro AG dwustanowy pracował 10 min a potem stał 30 min i tak na okrągło. Zaworem 4d sterował St431n a podłogówka na zaworze 3d z ograniczenie do 45*c, ustawiona na 30*c cały czas. Średnie spalanie ok.25 kg do tej pory myślałem że to i tak mało.

Po podłączeniu SKZP-02 i wstępnym ustawieniu ruszył kocioł 60 st powrót ok. 35 st cwu 53 st i na wykresie rysował piękne trapezy. Po kilu godzinach obserwacji włączyłem pompę cwu na pierwszym biegu na stałe, temp. kotła obniżyłem do 55 st aby woda cwu nie był za gorąca. Temperatura powrotu podskoczyła do 45 - 50 st i na wykresie pojawiła się modulacja.

Panowie 100% satysfakcji, spalanie z tego co widzę po ilości popiołu spadło o 1/4 może więcej, wypalone wszystko, zero spieków, kocioł pięknie moduluje mocą a ustawiony na 10kW, zero sadzy. Rewelacja.

Sterownik pokazuje dobowe spalanie 13 - 15 kg, potencjał ustawiony mam na razie 13kg/h (miał 27 MJ spiekający), dziś skończył się opał i wsypałem mu 30 kg zobaczymy na ile mu to starczy. Konwerter wifi rs w drodze.

Ja jestem bardzo zadowolony ze sterownika i wam życzę takiego zadowolenia.

Powodzenia.

 

 

post-65131-0-91666200-1483268709_thumb.jpg

post-65131-0-31025000-1483268712_thumb.jpg

post-65131-0-42842500-1483268714_thumb.jpg

post-65131-0-57373100-1483268716_thumb.jpg

post-65131-0-61360700-1483268718_thumb.jpg

post-65131-0-76068800-1483268720_thumb.jpg

post-65131-0-90123900-1483268722_thumb.jpg

post-65131-0-52141300-1483268724_thumb.jpg

post-65131-0-46789500-1483268726_thumb.jpg

post-65131-0-61311100-1483268728_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na 10kW bo jak był na 15 KW  to modulacja była bardzo nisko i trochę sadzy było więc obniżyłem moc i trochę podniosłem wentylator może  za dużo. Przesłona na wentylatorze otwarta max.

Ja nie czekam bo dostęp online przydatna rzecz i żona nie pyta się co tak często do kotłowni zaglądasz.

Po nowym roku będzie więcej czasu na regulacje narazie chce wyregulować potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników SKZP. Użytkuję od grudnia 2015, wymieniony z Tigry dwustanowca ( nie do ogarnięcia- serwis Komsteru olewa użytkowników). Więc po przeglądzie ofert różnych producentów, wybór pada na Timela mimo jak mi się wydawało sporej ceny jak na sterownik z PID. Jednak po zamontowaniu i pierwszym uruchomieniu szok- w porównaniu z poprzednim sterem bez porównania. Było parę nieciekawych zdarzeń,np wgrywanie nowego softu nie odpowiednim kablem, tel do Pana Tomasza i po kłopocie.Mam ciekawy ekran na swoim panelu pokojowym, nie zawsze się on pojawia, kilka razy mi się wyświetlił.post-3035-0-91841300-1483276699_thumb.jpg

Czy ktoś miał coś takiego i co to za ekran ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,
 
może jednak ktoś mi odpowie na pytanie, do ilu procent można obniżyć
MAKSYMALNĄ MOC KOTŁA ?
w zakładce PALNIK MODULACJA na sterowniku Skzp-02.
 
U mnie jest to 50% i na wykresie żadnej modulacji tylko non stop linia prosta. Zarówno na czuwaniu jak i na pracy. Tak tego nie miałem i zastanawiam się czy nie padł mi soft w sterowniku.
Po tygodniowej dobrej pracy, nie mogę dojść do ładu ze spalaniem, temperaturą i modulacją.

 

Przemo.

W czasie pracy:

https://goo.gl/photos/ttemxpuwBX51yN5p7

 

https://goo.gl/photos/CxptheQ4B13BLDaU7

 

w statusie czuwania:

https://goo.gl/photos/VTojpPjogEPHQrLZA

 

PS

Dodałbym fotki ale nie bardzo wiem jak w tym forum to zrobić ...

Edytowane przez PrzeMal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ro jest skzp.err

Przeczytaj co do ciebie pisałem. m.in. post #2692

 

@PrzeMal

Zresetuj sterownik do ustawień fabrycznych i ustaw jeszcze raz. Może pomoże.

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PrzeMal

Zresetuj sterownik do ustawień fabrycznych i ustaw jeszcze raz. Może pomoże.

 

Niestety reset do ust.fabr. niczego nie zmienia. 

No chyba że spróbuję reset wraz z odłączeniem od zasilania.

A tak wygląda praca z ostatnich dwóch godzin:

 

 

https://goo.gl/photos/9utp7r9DmVSzQbNo7

post-71238-0-37356100-1483298289_thumb.jpg

Edytowane przez PrzeMal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety reset do ust.fabr. niczego nie zmienia. 

No chyba że spróbuję reset wraz z odłączeniem od zasilania.

A tak wygląda praca z ostatnich dwóch godzin:

 

 

https://goo.gl/photos/9utp7r9DmVSzQbNo7

najlepiej zadzwonić lub napisać do Tomka http://costerowniki.pl/kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zadzwonić lub napisać do Tomka http://costerowniki.pl/kontakt

dziękuję za podpowiedź.

Zaraz z rana to uczyniłem, miałem jednak nadzieje że ktoś mi na te jedno małe pytanie, w Nowy Rok odpowie, jednak jak widać temat o sterowniku został zawładnięty przez miłośników telefonii komórkowej ...

i teraz nie idzie się w żaden sposób przebić przez ten śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna informacja dotycząca tematu.
 
W związku z tym, że faktycznie temat aplikacji komórkowej i konfiguracji routerów zdominował ten temat postanowiłem wydzielić go do osobnego wątku: Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery.
 
Natomiast nazwę tego wątku zmieniłem na "Sterownik kotła skzp-02 - Ustawienia i porady". Proszę o pisanie tutaj na tematy związane ze spalaniem i ustawieniami sterownika.
 
Myślę, że taki podział poprawi czytelność obu wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast nazwę tego wątku zmieniłem na "Sterownik kotła skzp-02 - Ustawienia i porady". Proszę o pisanie tutaj na tematy związane ze spalaniem i ustawieniami sterownika.

 

Myślę, że taki podział poprawi czytelność obu wątków.

Super dzięki, naprawdę posty nt. aplikacji mobilnej w jednym miejscu bardzo się mi przydadzą

Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku

RR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.