Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po bardzo mozolnych próbach ustawienia temp za mieszaczem dałem sobie spokój nie mogę zejść poniżej 49 stopni ale doszedłem do wniosku ze mam maly budynek 110mkw ocieplony podlogowka zasilana powrotem dwa grundfosy ups równolegle i najważniejszy jest powrót i dokladne dopalanie grochu oraz ilość spalonego groszku przez dobe u mnie spalanie dzisiaj rano pokazało 11.2 na sterze skzp02 a dokladnie mierzyłem i zgadza się wykres mam lekko pofalowany ale pogoda tez faluje i nie da się fizycznie ustawić kotka żeby wykres był ciągle plaski takie moje spostrzeżenia. Jedyna rzeczą która zrobię to wymienie pompki ups na energooszczędne grundfos lub wilo to może być klucz do stabilizacji ogrzewania. Pozdrawiam forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompke mam właśnie Wilo 60 energooszczędna. Poec może delikatnie falowac ale za mieszaczem mam bardzo duże falowanie nawet dochodzi do 15stopni a z reguły jest w granicy 8/10 stopni to zdecydowanie za dużo wedlug mnie i przez falowanie mieszacza kocioł nie raz wchodzi na wysoką moc

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie a w jakiej odległości od zaworu z siłownikiem macie założony czujnik temperatury i jak?

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co masz na myśli ale chyba nikt nie montuje czujnika kilometr za mieszaczem.U mnie było super do wczoraj wieczór:najpierw falowanie mieszacza,potem znikneły ustawienia samego kotła,poustawiałem na nowo i dziś widzę że falowanie zostało

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam czujnik zamontowany taki jak był w zestawie mam go zamontowany w takiej kolejności jak 1 metr za mieszaczem jest pompa zawór potem zawór zwrotny i do tego zaworu mam go przylepiony taśmą i do pewności dwoma opaskami i jest ok niekiedy delikatnie pokaże się na wykresie taki niewielki skok temperatury i to wszytko ,oczywiście jak sterownik wchodzi z temperatury eko na com to jest kilka korekt mieszacza i znów spokój ,uważam że za blisko mieszacza nie wolno dawać czujnika bo temperatura i tak jest przekłamana na + ze względu na  przejście ciepła przez (stal ),a dalej temperatura jest już stabilniejsza i w miarę stała ,proszę też zauważyć że w ten sposób dużo kolegów wyeliminowało skoki temperatury kotła ja sam miałem czujnik kotła zamontowany na rurce zasilania jakieś 20 cm za kotłem i odczyty były błędne po przełożeniu go w otwór technologiczny kotła przeznaczony własnie pod ten czujnik problem zanikł oczywiście są lekkie spadki i wzrost ale nie tak drastyczne i to tylko dlatego że w tym miejscu woda jest spokojna nie zmieszana i co za trym idzie spokojniejszy odczyt na wykresie .

Pozdrawiam i myślę że warto spróbować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"KamilCK" witaj przykrec zawor na bojlerze mialem to samo wedlog mnie pompki walcza ze soba i dlatego te skoki zaczolem przykrecac zawor kulowy za papka od bojlera i zaczela linia sie prostowac teraz mam okolo 1/3 przymkniety i jest ok zero falowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia po przymknieciu zaworu

post-69278-0-00487100-1482056714_thumb.jpeg

post-69278-0-03637100-1482056729_thumb.jpeg

post-69278-0-17424700-1482056829_thumb.jpeg

post-69278-0-85635300-1482056839_thumb.jpeg

post-69278-0-79989500-1482056850_thumb.jpeg

post-69278-0-60605900-1482056860_thumb.jpeg

post-69278-0-41836300-1482056898_thumb.jpeg

post-69278-0-29867300-1482056919_thumb.jpeg

post-69278-0-26022100-1482057075_thumb.jpeg

post-69278-0-29831700-1482057092_thumb.jpeg

Edytowane przez Stoku1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszalem troche zdjecia. Ale ogolnie dwa zdjecia sa przedprzymknieciem zaworu i widac jak silownik faluje reszta zdjec jest po regulacji mieszacz ustawiony jest min otwarcie 10 max 100 czas na moim to 140s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie potwierdzam co napisał soku. Mam teraz minimalnie otwarty zawór CWU. Pompka adapt pobiera tylko 5W. Normalne pompy są za mocne na obieg kotłowy. Lepsza byłaby cyrkulacyjna pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 u mnie to nie działa, może nie do końca, poprawia się trochę ale mam juz z dT  kotła i powrotu problem  czyli coś w tym jest ale pracować tak nie może u mnie

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś potrzebował drugi sterownik ;) http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6651759451

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlacz pompke bojlera na wyższy bieg ale z przymknietym zaworem ja mam na 3 biegu pompka ma 6 biegow i odczekaj kilka godzin niech uklad sie ustabilizuje nie osiagniesz celu po 10 minutach pracy cierpliwosci

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"KamilCK" witaj przykrec zawor na bojlerze mialem to samo wedlog mnie pompki walcza ze soba i dlatego te skoki zaczolem przykrecac zawor kulowy za papka od bojlera i zaczela linia sie prostowac teraz mam okolo 1/3 przymkniety i jest ok zero falowania

Jeżeli będzie żle wpięty powrót z cwu i pompa chodzi bez przerwy to może tak być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie żle wpięty powrót z cwu i pompa chodzi bez przerwy to może tak być

tylko zobaczcie jakie to jest regularne, dziś  przydławiłem zawór na cwu i praktycznie nie ma różnicy, zaczyna się coś dziać jak praktycznie działa tylko podłogówka ale i tak dalej faluje 

post-65660-0-39046500-1482135278_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz włączoną ochronę powrotu i termostat pokojowy to wyłącz

pokojówki juz kilka dni nie mam a jak wyłączę pompę to dT skacze mi do 17 stopni i zaczyna palić interwałowo,  ale dalej faluje może mniej ale faluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.